صفحه اصلی » اجتماعی » میانگین تعداد سالمندان شهرستان نطنز نسبت به میانگین استانی و کشوری بالاتر است

رئیس اداره بهزیستی نطنز خبر داد

میانگین تعداد سالمندان شهرستان نطنز نسبت به میانگین استانی و کشوری بالاتر است

مهدی محبی با بیان اینکه ۲۸۴ نفر از سالمندان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان نطنز هستند، افزود: میانگین تعداد سالمندان شهرستان نطنز نسبت به میانگین استانی و کشوری بالاتر است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، رئیس اداره بهزیستی شهرستان نطنز در حاشیه بازدید مسوولان شهرستان نطنز از آسایشگاه سالمندان حضرت حسین بن علی (ع) نطنز ضمن تبریک هفته سالمندان اظهار کرد: تعداد سالمندان در شهرستان ۵ هزار و ۲۲۷ نفر هستند که ۱۲/۵ درصد از جمعیت شهرستان نطنز را شامل می شوند.

مهدی محبی با بیان اینکه ۲۸۴ نفر از سالمندان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان نطنز هستند، افزود: میانگین تعداد سالمندان شهرستان نطنز نسبت به میانگین استانی و کشوری بالاتر است.

وی ادامه داد: این میزان افزایش نسبت به میانگین کشوری خود حامل نکته مهمی است و آن لزوم توجه جدی مسوولان شهرستان برای تامین امکانات برای تکریم و رعایت حقوق سالمندان و همچنین فراهم نمودن تسهیلات معیشت و و درمان سالمندان است و از مسوولان می خواهیم به این مهم نگاهی جدی و ویژه داشته باشند.

رئیس اداره بهزیستی نطنز با بیان بر اینکه سالمندان گنجینه هایی پر بار از تجربیات زندگی هستند، بر لزوم تکریم آن ها تاکید کرد و گفت: عمر این سالمندان نتیجه تجربه های موفق و گاهی ناموفق بوده است که بهره گیری از تجربیات آن ها در زندگی بسیار موثر است.

وی خاطر نشان کرد: هرچه فرهنگ درست حمایت از سالمندان در جامعه بیشتر رواج یابد، رشد سرای سالمندان در جامعه نیز کاهش خواهد یافت.

یوسف حسنی فرماندار نطنز نیز در دیدار با سالمندان، خدمت به آن ها را یک فرصت استثنایی و توفیق الهی دانست و از مربیان مرکز نگهدای سالمندان حسین بن علی (ع) خواست تا در نگهداری و خدمت به سالمندان نهایت تلاش و کوشش خود را خالصانه ارائه کنند و مطمئن باشند که خداوند متعال ثواب این خدمات را در زندگی دنیوی و اخروی نصیب آنان می کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) نطنز نیز ضمن تبریک هفته سالمندان اظهار کرد: ۹۸۲ نفر از سالمندان شهرستان نطنز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که ۵۱ درصد از کل جمعیت زیر پوشش را شامل می شود.

اردستانی افزود: در اجرای طرح مفتاح الجنه سعی می شود به اقشار سالمند توجه بیشتری شود و این کمیته در حد توان نیز در حوزه های مختلف از جمله در مورد درمان آن ها و وام های کارانگیزی اقدامات خوبی را انجام داده است.

در این بازدید رئیس دفتر نماینده، کارشناسان ادارات بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران  و معاون شهردار نطنز نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد