صفحه اصلی » استان اصفهان » چادگان » با چند سخنرانی و منبر،نمی شود فتنه ها را خنثی کرد

امام جمعه چادگان:

با چند سخنرانی و منبر،نمی شود فتنه ها را خنثی کرد

حجت السلام سلیمانی گفت:در جامعه کنونی نمی شود با چند سخنرانی و منبر جلوی فتنه های خارج را گرفت که متأسفانه بعضی ها خوابند و چنین تفکری دارند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۱ - جمعه ۱۳۹۵/۰۷/۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: تقوای الهی در همه ابعاد آن یعنی تقوای خانوادگی، تقوای سیاسی، تقوای اجتماعی و تقوای اخلاقی، باید رعایت شود و هر انسان مومن نیاز به زاد و توشه دارد و همانا بهترین زاد و توشه هر انسان فقط تقوا است.

امام جمعه چادگان با بیان این که مسابقه هایی بین مسلمانان در جامعه امروزی دیده می شود گفت: آیا برگزاری این مسابقات مسایل مادی است یا معنوی !؟

وی به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و افزود: ماه محرم برای همگان سراسر درس های بزرگی است و راه امام حسین(ع) راه ارزشمندی است.

حجت السلام سلیمانی تصریح کرد: الگو قرار دادن این بزرگوار و راهی که پیش گرفتند باید در زندگی و جامعه امروزی گنجانده شود و مگر این حرکت، کم ابعاد دارد؟ که یکی از ابعادش انقلابی است!

وی به امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و بیان نمود: امام حسین (ع) فرمودند من می خواهم سیره جدم را ادامه دهم پس نتیجه می گیریم که تشکیل حکومت اسلامی مساله مهمی است و باید رعایت کنیم.

خطیب نماز جمعه چادگان در این خصوص گفت: امام بزرگوار ما دنبال این حرکت بودند و این مسیر آسان نیست و برای ادامه این راه باید  اقتدار داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی نمی شود با چند سخنرانی و منبر جلوی فتنه های خارج را گرفت و متأسفانه بعضی ها خوابند و چنین تفکری دارند.

حجت السلام ابوالفضل سلیمانی با بیان این که بالاترین معروف، تشکیل و حفظ حکومت اسلامی است افزود: جوانان ما از این مقوله به خوبی نگهداری کرده اند که هم به دانش فنی و علمی آن ها افزوده شده است و هم این که اقتدارشان بالاتر رفته است.

امام جمعه چادگان در خصوص عزاداری های ماه محرم و صفر یاد آور شد: عزاداری شما عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) باید خروجی داشته باشد و مسوولان هیأت هم باید هزینه کنند، نه هزینه مالی! بلکه باید وارد میدان شد و تفکرات را حسینی کنند.

وی به  هفته ناجا اشاره کرد و گفت: ضمن عرض تبریک به این عزیزان، باید بدانیم که امنیت ما در سایه این بزرگواران است و همه ما به نوعی به موضوع امنیت اجتماعی نیاز داریم.

حجت السلام سلیمانی با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک تصریح کرد: رئیس جمهور از موضع قاطعش گفت که آمریکا بدعهد است و بالاخره کسی پیدا شد که به جهانیان این را اعلام کند.

وی در ادامه اشاره ای به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری نمود و خاطر نشان کرد: ما سرمایه های فراوانی بعد از جنگ به دست آوردیم و باید این ها را به نسل آتی انتقال داد.

امام جمعه چادگان یاد آور شد: بحث سرشماری نفوس و مسکن راجدی بگیرید که برنامه ریزی های کشور براساس این موضوع است و اگر دقیق نباشد نمی توان اقدامی کرد.

انتهای پیام/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد