صفحه اصلی » اجتماعی » چادگانی ها یک و نیم درصد بیشتر از استاندارد سالمند هستند

جمعیت چادگان رو به سالمندی؛

چادگانی ها یک و نیم درصد بیشتر از استاندارد سالمند هستند

زمانی با بیان این که 72درصد سالمندان چادگان در طرح غربال گری شبکه بهداشت شهرستان شناسایی شده اند افزود: برای از بین بردن افسردگی، بی خوابی، اختلالات روانی و دیگر مشکلات آن ها، توسط شبکه بهداشت و درمان بین آنها قرص های ویتامین دی، کلسیم و قرص های مولتی ویتامین به صورت رایگان توزیع می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، رئیس اداره بهزیستی چادگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری اطلاع رسانی چادگان گفت: سه هزار و  895 نفر سالمند در شهرستان چادگان وجود دارد که این تعداد 11و پنج دهم درصد جمعیت کل شهرستان را تشکیل میدهند و این در حالی است که طبق استاندارد باید کمتر از 10درصد جمعیت یک جامعه سالمند باشند.

حمید زمانی تصریح کرد: 72درصد سالمندان چادگان در طرح غربالگری شبکه بهداشت شهرستان شناسایی شدند که برای از بین بردن افسردگی، بی خوابی، اختلالات روانی و دیگر مشکلات آن ها، توسط شبکه بهداشت و درمان بین آنها قرص های ویتامین دی، کلسیم و قرص های مولتی ویتامین به صورت رایگان توزیع می شود.

وی افزود: مناسب‌ سازی و ایجاد محیطی بدون مانع و تسهیل دسترسی برای همه بخصوص معلولان، سالمندان و کودکان دارای الزامات قانونی است.

وی نصب بالابر، سطح شیب‌دار، سرویس بهداشتی مناسب، بازشوهای مناسب، اصلاح مسیر ورودی اداره ها و خودپردازهای بانکها را از موضوع های مناسب‌سازی در داخل ساختمان‌ها و اماکن عمومی نام برد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چادگان خاطر نشان کرد: 53خانواده سالمند از خدمات سازمان بهزیستی چادگان استفاده می کنند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد