صفحه اصلی » استان » گلپایگان » 7/44 میلیارد ریال هزینه پروژه آبرسانی به شهر گوگد

در گلپایگان اتفاق افتاد؛

7/44 میلیارد ریال هزینه پروژه آبرسانی به شهر گوگد

عمليات اجرايي قطعه سوم خط انتقال آب از طرح بزرگ آبرساني به گلپايگان به پایان رسید و پروژه آبرسانی به شهر گوگد با 7/44 میلیارد ریال افتتاح شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان طرح بزرگ آبرسانی به گلپایگان از طرح های مهم دولت شامل اجرای خطوط انتقال ، ساخت دو مخزن ذخیره آب ، ساخت ایستگاه پمپاژ و ساخت تصفیه خانه آب است. خطوط انتقال این طرح ملی شامل چهار قطعه است که قطعات اول و دوم آن به طول بیش از ده کیلومتر اجرا شده است .

قطعه سوم از خطوط انتقال آب شامل اجرای عملیات لوله گذاری از محل تصفیه خانه آب گلپایگان به طرف مخزن ذخیره آب دو هزار متر مکعبی شهر گلپایگان واقع در میدان کارگراست.

لوله گذاري اين قطعه ، توسط لوله هايي با قطر 400 ميليمتر از جنس چدن داكتيل و به طول 10243 متر اجرا شد. عملیات اجرایی لوله گذاری قطعه سوم از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و در مدت نه ماه به پایان رسید.

با توجه به شیب و جنس زمین حفاري ترانشه در بخشي از مسیر با ارتفاع پنج متر انجام شد که این امر مستلزم صرف زمان طولانی و متعاقب آن موجب کندی در پیشرفت اجرای عملیات شد.

با اجرای قطعه سوم، از خطوط انتقالِ طرح ملی آبرسانی به گلپایگان ؛ آب پاک و تصفیه شده به شبکه توزیع آب جنوب شهر گلپایگان و همچنین شهر گوگَد منتقل می شود.

قطعه سوم خط انتقال آب پاک با صرف هزینه 7/44 میلیارد ریال از بودجه ملی – استانی در مدار بهره برداری قرار گرفت .
لازم به توضیح است دو مخزن ذخیره آب هر یک به حجم دو هزار متر مکعب در شهرهای گلپایگان و گلشهر و ایستگاه پمپاژ آب خام گلپایگان از پروژه های طرح ملی آبرسانی به گلپایگان در مدار بهره برداری قرار گرفت . همچنین فاز اول تصفیه خانه آب گلپایگان نیز که با حضور مسئولین کشوری و استانی در تیرماه به بهره برداری رسید ؛ هم اینک با ظرفیت100 لیتر در ثانیه در مدار بهره برداری قرار دارد. گفتنی است: شهر گوگَد با جمعیت بیش از هفت هزار نفر در پنج کیلومتری گلپایگان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد