صفحه اصلی » اجتماعی » بازنشستگان شهر اصفهان از مدیریت شهری گله‌مندند/ دست‌های خائنانه‌ای به دنبال مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها است

گزارش 151 اُمین جلسه علنی پارلمان شهری/

بازنشستگان شهر اصفهان از مدیریت شهری گله‌مندند/ دست‌های خائنانه‌ای به دنبال مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به راه‌اندازی خانه اميد و مهر بازنشستگان خمینی‌شهر گفت: متأسفانه مدیریت شهر اصفهان باوجود تذكرات و پیگیری‌های صورت گرفته، در اين زمينه اقدامي صورت نداده است که منجر به گله‌مندی بازنشستگان شهر اصفهان به همین خاطر شده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۷

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان پیش از ظهر امروز در نطق‌ها و تذکرات یک‌صد و پنجاه و یکمین جلسه علنی این شورا به مسائل و مشکلات عمومی و شهری پرداختند.

* شهرداری به‌صورت جدی پلاک‌کوبی منازل را ساماندهی کند

رئیس شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به در پیش بودن هفته پست، اظهار كرد: باوجود اصراري كه در سال‌های گذشته برای پلاک‌کوبی منازل شده است، اما هنوز شاهد اقدام جدی در اين زمينه نیستیم.

رضا امینی بابیان اینکه از سال‌های گذشته تا امروز با مشكلاتي در زمينه پلاک‌کوبی املاك و منازل شهروندان مواجه هستيم، گفت: در برخی از محله‌های شهر پاسخی برای مردم نداریم.

وي به‌ضرورت رسيدگي به اين مشكل در سطح شهر تصریح کرد و گفت: شهرداری با تعامل با اداره کل پست نسبت به نصب پلاک‌ها با کد پستی 10‌رقمی اقدام کند تا مشکل برای همیشه مرتفع شود.

رئیس شوراي اسلامي شهر اصفهان ادامه داد: بعضاً شهروندان براي آدرس‌دهی دچار مشكل اساسي هستند که از همین رو لازم است شهرداری به‌صورت جدی پلاک‌کوبی منازل را ساماندهی و پیگیری کند.

* کشتار زنان و كودكان یمنی توسط آل سعود با موشک‌های اهدايي آمريكا و انگليسي

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در مورد عاشورا فرموده‌اند «عاشورا پیام‌ها و درس‌هایی دارد، عاشورا درس می‌دهد كه براي حفظ دين بايد فداكاري كرد درس می‌دهد كه درراه قرآن از همه‌چیز بايد گذشت درس می‌دهد كه در ميدان نبرد حق و باطل، كوچك و بزرگ، زن و مرد، پير و جوان، شريف و امام و رعيت باهم در يك صف قرار می‌گیرند.»

احمد شریعتی عاشورا را از امتیازات جامعه‌ی شیعی نسبت به دیگر جوامع مسلمان عنوان کرد و گفت: حضرت محمد (ص) به دخت گرامی خود فرمودند: «در روز قيامت هر چشمي گريان مگر آن چشمي كه بر حسين گريسته چنين فردي هميشه خندان خواهد بود و به نعمت‌های بهشتي بشارت داده شود.»

وی با اشاره به 17 مهر روز جهانی کودک خاطرنشان کرد: در سال 1946 بعد از جنگ جهاني دوم در اروپا مجمع عمومي سازمان ملل به‌منظور حمايت از كودكان سازمانی به نام «يونيسف» را ايجاد كرد و روز 18 اكتبر را روز جهاني كودك نام‌گذاری كردند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اين روز در حالي روز جهاني كودك است كه ما امروز شاهد حملات وحشيانه شجره ملعونه آل سعود به يمن هستيم که دست به كشتن زنان و كودكان می‌زنند.

شریعتی ادامه داد: براي بسياري از رسانه‌های خارجي و حتي برخي از رسانه‌های داخلي جنايت كشتن چند سگ ولگرد با اسيد مهم‌تر از دريدن اندام لطيف كودكاني است كه در خواب ناز با صداي انفجار مهيب موشک‌های اهدايي آمريكا و انگليسي به آل سعود مقابل چشمان پدر و مادر برادر و خواهر تكه پاره شوند چراکه سگ بازي مولود تمدن نيروي غرب است.

* پست از کهن‌ترین و گسترده‌ترین ابزار ارتباطي بين مردم

وی بابیان اینکه پست يكي از عمده‌ترین نهاد اجتماعي بازمانده از ادوار كهن است، گفت: 18 مهرماه به نام روز جهانی پست در تقویم‌ها ثبت‌شده است، این نهاد از کهن‌ترین و گسترده‌ترین نوع ابزار ارتباطي بين مردم بوده است.

* هيچ ترسي از قطع ارتباط با ابرقدرت‌ها وجود ندارد/ ارتباط دوستانه با ابرقدرت‌ها  بيماري سياسي است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به‌قرار گرفتن در ماه عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) تصریح کرد: تنها راه نجات مملكت مديريت جهادي است، در اين مديريت نه‌تنها هيچ ترسي از قطع ارتباط با ابرقدرت‌ها وجود ندارد بلكه ارتباط دوستانه با ابرقدرت‌ها يك بيماري سياسي تلقي می‌شود.

عدنان زادهوش بابیان اینکه بيماران سياسي در نقطه مقابل مديريت جهادي قرار دارند، تأکید کرد: این افراد برای اينكه به مطامع خود برسند كارشان حذف مديريت جهادي است و براي رسيدن به این هدف خود دست به هر كاري می‌زنند تا فرهنگ جهاد و شهادت کم‌رنگ و يا حذف شود.

* حذف درس شهيد فهميده برای کم‌رنگ کردن فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه

وی با شاره به حذف درس شهيد فهميده از كتاب سال ششم گفت: آن‌ها هرگز به نتیجه‌ی مدنظر خود نخواهند رسيد چراکه روح جهاد و شهادت با عزاداري سالار شهيدان (ع) در اين مملكت گره‌خورده است.

* داستان مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها

نایب‌رئیس گروه خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به برخی از دلایل مهاجرت روستانشینان به حاشیه شهرها، اظهار کرد: این مهاجرت‌ها نه به خاطر  وجود امكانات بيشتر بلکه به این دلیل است كه نمی‌توانند در روستاي خود صاحب‌ خانه شوند.

زادهوش دلایل خانه‌دار نشدن افراد روستایی را این‌گونه عنوان کرد و افزود: بنياد مسكن زمين روستا را به روستائيان باقیمت بالا می‌فروشد و پول تفکیک دریافت می‌کند، نظام‌مهندسی پول مهندس ناظر می‌گیرد، بنياد مسكن براي اينكه وام بدهد پول يك مهندس ناظر كه خود معرفي می‌کند را اخذ می‌کند، هزینه جابجایی مصالح برای بردن به روستا به دلیل بعد مسافت بالا است، با این هزینه‌ها است که افراد روستایی سوق به مهاجرت به حاشیه شهرها را پیدا می‌کنند، لذا به نظر می‌رسد دست‌های خائنانه‌ای در كار است که لازم هست مديريت دلسوز و انقلابي نسبت به اين مسائل بی‌تفاوت نباشد.

* تا عارضه گلویمان را فشار ندهد به فکر چاره نمی‌افتیم

رئیس گروه حمل‌ونقل، محیط‌زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اهمیت عارضه‌سنجی ترافیکی کاربری‌ها و ساختمان‌ها، اظهار کرد: سال‌ها این مسئله مورد غفلت قرارگرفته است.

غلامرضا شیران بابیان اینکه اگر به این موضوع دقت نشود بر سر مردم شهر مصیبت‌ها ریخته می‌شود، تصریح کرد: مردم در گوشه و کنار کشور با عوارض آلودگی هوا، ترافیک بزرگراه‌ها، پارک‌های خودروها، راه‌بندانی‌ها و … مواجه هستند.

وی تأکید کرد: تا عارضه گلویمان را فشار ندهد به فکر چاره نمی‌افتیم.

* کودکان 13 درصد جمعیت اصفهان را تشکیل می‌دهند/ میزان فضای اختصاصی به کودکان در شهر اصفهان کمتر از نیم مترمربع

اصغر آذربایجانی رئیس گروه فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به‌روز جهانی کودک گفت: جمعیت کودکان شهر اصفهان 26 هزارنفری یا به عبارتی 13 درصد کل جمعیت شهر اصفهان است درحالی‌که میزان فضای اختصاص به کودکان در تمام مناطق 15 گانه شهر اصفهان کمتر از نیم مترمربع است.

* شهر گنبدهای فیروزه‌ای محروم از هوای سالم

رئيس گروه بهداشت، سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر اصفهان بابیان اینکه يكي از مهم‌ترین شاخص‌های لازم براي زندگی کردن وزنده بودن هوای سالم است که از جای دیگر نمی‌توان آن را وارد کرد، با ابراز تأسف گفت: در شرايط موجود مردم شهر گنبدهاي فیروزه‌ای از این مسئله محروم هستند.

غلامحسین صادقیان كاهش آلودگي هواي شهر اصفهان را نیازمند نگاه و رويكرد ملي و استاني عنوان و اظهار کرد: از رئيس شوراي اسلامي شهر درخواست می‌کنم با توجه به‌احتمال ايجاد وارونگي هوا در فصل سرما و تشدید مشکل آلودگي هوا از استاندار و مسئولان ذی‌ربط اصفهان برای حضور دریکی از جلسات تلفيق دعوت شود تا اقدامات مؤثر صورت گرفته در قالب طرح جامع كاهش آلودگي هواي شهر اصفهان ارائه گردد تا نقاط ضعف احصا و برای حل مسائل چاره‌اندیشی شود.

* تصاوير شهداي مدافع حرم و دفاع مقدس به عزاداری‌های شهر جلوه دیگر داده است

عضو گروه فرهنگي شوراي اسلامي شهر اصفهان بابیان اینکه محرم امسال در سطح شهر و محافل عزاداري شور و حال توأم باشعور وجود دارد، گفت: شايد اين حال و هوا به دليل نصب تصاوير شهداي مدافع حرم و دفاع مقدس در سطح شهر و مجالس عزاداري است.

محمدرضا فلاح اين موضوع را عاملی برای غنا بخشی به شعور و بصيرت مردم عنوان کرد و ادامه داد: امسال مسئولان هیئت‌های مذهبي و مؤسسات فرهنگي در برپايي مراسم‌های عزاداري و ایستگاه‌های صلواتي، نظافت شهري را رعايت كردند كه اين حركت شايسته ستودني است.

* برخی اولویت‌هایی که باید برای کوکان در شهر اصفهان مدنظر گرفت

رئیس گروه امور اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان كودكان را به‌عنوان آینده‌سازان جامعه و درعین‌حال حساس‌ترین و آسیب‌پذیرترین قشر جامعه عنوان و تأکید کرد: بايد بيش از ساير گروه‌های سني این افراد موردتوجه قرار بگیرند.

فتح‌الله معین ادامه داد: ملتي كه به تداوم حيات خود اميدوار است بايد توجه ویژه‌ای به تأمین نيازهاي كودكان خود داشته باشد.

وی اهتمام جدي در كاهش آلودگي هوا، ايجاد پارک‌ها و فضاهاي بازي كودكان در محلات مختلف، ایمن‌سازی پیاده‌روها، تقاطع‌ها، معابر و کوچه‌ها برای تردد كودكان و راه‌اندازی سامانه ويژه حمل‌ونقل كودكان و جابجايي ايمن آن‌ها را ازجمله مسائل اولویت‌دار برای کلان‌شهر اصفهان بیان کرد که باید موردتوجه ویژه قرار بگیرد.

* تکدی گران اتباع خارجی در شهر اصفهان ساماندهی شوند

عضو گروه امور اقتصادي شوراي اسلامي شهر اصفهان يكي از مشكلاتي در جامعه اسلامي را حاكم شدن روابط بر ضوابط عنوان و تصریح کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر از اهداف قیام سیدالشهدا (ع) بوده است پس باید به دنبال رونق بخشی به معروفات و به حداقل رساندن منکرات در جامعه باشیم.

سردار کریم نصر اصفهانی با اشاره به لزوم ساماندهی تکدی گران اتباع خارجی در شهر اصفهان گفت: این افراد ازجمله مشکلات برای شهر اصفهان شده‌اند.

* بازنشستگان شهر اصفهان از مدیریت شهری گله‌مندند

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان شهر با اشاره به راه‌اندازی خانه اميد و مهر بازنشستگان خمینی‌شهر گفت: متأسفانه مدیریت شهر اصفهان باوجود تذكرات و پیگیری‌های صورت گرفته در اين زمينه اقدامي صورت نداده است که منجر به گله‌مندی بازنشستگان شهر اصفهان از عدم پيگيري این موضوع توسط مديريت شهري شده است.

علیرضا نصر اصفهانی با اشاره به تلفاتی که در تپه اشرف اصفهان به وقوع پیوسته است، ایمن‌سازی مکان‌های تفریحی و تفرجگاه‌ها را امری ضروری عنوان کرد.

* خزانه دار شورا مشخص شد

به گزارش صاحب نیوز، در صحن علنی یک‌صد و پنجاه و یکمین جلسه  شورای اسلامی شهر رسول جهانگیری با 17 رأی مثبت به عنوان خزانه دار شورا و مهدی باقربیگی با 12 رأی مثبت به عنوان نماینده شورای شهر اصفهان به عضویت ماده 24 سازمان نظام وظیفه اصفهان برای سال پایانی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان انتخاب شدند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد