صفحه اصلی » مقاومت » مردم خمینی شهر در انقلابی گری و ولایتمداری پیشتاز هستند/ مسئولین استان در حل مشکلات جدیت لازم را ندارند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

مردم خمینی شهر در انقلابی گری و ولایتمداری پیشتاز هستند/ مسئولین استان در حل مشکلات جدیت لازم را ندارند

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد گفت: خطه خمینی شهر همیشه در دینداری و انقلابی بودن در استان اصفهان پیشتاز است و وجود برخی از نواقص زیبنده جایگاه مردم انقلابی و ولایتمدار خمینی شهر نیست.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۸

به گزارش صاحب نیوز، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد بعدازظهر شنبه در دیدار با اعضای شورای سیاستگذاری کنگره ملی 2300شهید شهرستان خمینی شهر گفت: این خطه همیشه در دینداری و انقلابی بودن در استان اصفهان پیشتاز است و وجود برخی از نواقص زیبنده جایگاه مردم انقلابی و ولایتمدار خمینی شهر نیست.

وی با اشاره به اینکه جایگاه خمینی شهر نسبت به شهرهای دیگر استان مطلوب تر است تصریح کرد: بدون شک اثر برگزاری یادواره ها، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم همان اثری را دارد که مرا سمات عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه قسمتی از مشکلات خمینی شهر ناشی از مهاجرپذیری و تغییر در فرهنگ، آداب و رسوم اصیل این خطه است، تأکید کرد: برگزاری برنامه هایی با موضوع ایثار و شهادت باید همچون برنامه های عزاداری حضرت سید الشهداء استمرار و تداوم داشته باشد تا در جامعه ماندگار و پویا شود.

وی تصریح کرد: اگر استمرار و استقامت مردم و شیعیان در برگزاری برنامه های عزاداری وجود نداشت، حتی در برگزاری برنامه های محرم و واقعه عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دچار غفلت و فراموشی می شدیم.

امام جمعه شهر اصفهان با اشاره به اینکه تداوم برگزاری یادواره ها در جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از باشکوه تر برگزار شدن اینگونه برنامه ها مهمتر است تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید به عنوان یک میراث و فرهنگ ماندگار برای آیندگان و نسل های بعد محسوب شود.

وی اظهار کرد: امنیت امروز این نظام و کشور عنایتی دارد از صدقه سری شهدای مدافع حرم است که بعضی از شهدای مدافع حرم نسل دوم انقلاب به شمارمی روند اما همچون فرشتگان الهی در بین مردم عادی زندگی کردند که داستان زندگی شهدای مدافع همچون داستان واقعه کربلا انسان ساز است.

آیت الله طباطبایی با اشاره به اینکه مردم خمینی شهر جز اولین شهرهایی بودند که قبل از انقلاب مبارزات علیه شاه را آغاز و مجسمه شاه را پایین کشیدند و سوابق مبارزاتی و انقلابی مردم این خطه وصف نشدنی است خاطرنشان کرد: مسوولین کنگره شهدای شهرستان خمینی شهر تلاش کنند با وجود امکانات و توان موجود برگزاری یادواره های شهدا را تداوم دهند و منحصر به یک ماه و سال خاص و این اجلاسیه نشود.

وی با انتقاد از صدا و سیما در خصوص پخش مراسمات ادامه داد: سهم استان اصفهان در همه بخش های کشور یک دهم است ولی پخش مراسم کوچک شهرهای دیگر کشور نسبت به اصفهان ارجحیت دارد و صدا و سیما برنامه های آنها را پوشش می دهد که در پخش مراسمات و آیین های ملی مذهبی مهم صدا و سیمای کشور فقط به پخش آرم صدا و سیمای اصفهان بسنده می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر اینکه بارها این گلایه به مسوولان صدا و سیمای استان منتقل شده اما توجهی صورت نگرفته است، افزود: هیچ نهاد و مسوولی از استان اصفهان در بخش های رسانه ای با هیچ یک از شهرهای استان دشمنی ندارد اما با این وجود واقعیت امر این است که مسوولان استان اصفهان در بعضی از مسائل، سهل انگاری می کنند و جدیت لازم را ندارند و این مشکل جدی برای استان است.

وی با اشاره به اینکه هیچ نهادی و مسوولین استان اصفهان در بخش های رسانه ای با هیچ یک از شهرستان ها خصومت ندارد گفت: رسانه های خارجی و غربی با هدف های تخریب نظام و زیر سؤال بردن کشور و با بزرگ نمایی و دروغ پردازی به موضوعات منفی می پردازند.

در ابتدای این دیدار امام جمعه خمینی شهر گفت: با توجه به آمار شهدای شهرستان خمینی شهر 2300شهید در دفاع مقدس بوده و در دفاع از حرم نیز یک سوم شهدای مدافع استان اصفهان برابر 10شهید مدافع حرم را به خود اختصاص می دهد.

وی افزود: کنگره های ملی شهدا، استانی برگزار می شود اما با توجه به تعداد شهدا نسبت به جمعیت مردم در بین شهرستان های کشور به طور استثنا پس از نجف آباد دومین کنگره ملی در شهرستان خمینی شهر برگزار می شود.

رییس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای شهرستان خاطرنشان کرد: چندسالی است که برنامه هایی در راستای هرچه بهتر برگزار شدن اجلاسیه ملی شهدای این خطه انجام شده تا دردهه اول آبان ماه سال جاری کنگره ملی با شکوه و عظمت در تکریم و تجلیل از مقام شهدا انجام شود.

وی افزود: باید این فرهنگ ایثار وشهادت طلبی و انقلابی گری به نسل جوان منتقل شود و رشادت های شهدا فراموش شدنی نیست.

آیت الله شیخ عباس رحیمی با تاکید بر اینکه نسبت به مردم خمینی شهر از سوی مسوولین استان و کشور بی مهری هایی شده تصریح کرد: صدا و سیما نیز به جریانات و اتفاقات اثر گذار و برنامه هایی که در شهرستان خمینی شهر برگزار می شود نسبت به انعکاس و پخش آنها بی توجه است و نقاط ضعف و منفی این خطه در رسانه ها منعکس می شود و نیاز به تدبیر و توجه بیشتر مسوولین استان به ویژه صداوسیما نسبت به خمینی شهر وجود دارد.

در ادامه فرماندار شهرستان خمینی شهر افزود: از سال گذشته تا کون جلسات متعددی برگزار شده و 15کمیه مختلف جهت پیگیری امورات شکل گرفته و بیش از 20جلد کتاب از زندگی و سیره شهدا، خاطرات رزمندگان و خانواده شهدا منتشر شده است.

احمد رضوانی گفت: تعداد شهدای شهرستان خمینی شهر با 8 استان کشور برابری می کند و اجلاسیه ملی با حضور یکی از سران قوا و مسوولین لشکری و کشوری و عموم مردم برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهر مزین به نام زیبای حضرت امام خمینی(ره) است حساسیت هایی وجود دارد.

همچنین فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر گزارشی از اقدامات کنگره ملی ارائه داد و افزود: خمینی شهر کارنامه جهادی پرافتخاری را ذخیره کرده که 2300شهید، 3700جانباز، 372آزاده و 10شهید مدافع حرم را تقدیم اسلام کرده و در طول دفاع مقدس حدود 30هزار رزمنده را در جبهه های حق علیه باطل اعزام کرده است.

سرهنگ حمید مرادی خاطرنشان کرد: طبق آمار بررسی شده در کل کشور به ازای هر 230نفر یک شهید، در استان اصفهان به ازای هر 144نفر یک شهید، در شهرستان خمینی شهر به ازای هر 92نفر یک شهید تقدیم شده است.

وی اظهار کرد: آغاز فعالیت دبیرخانه کنگره شهدای شهرستان از سال 85 بوده و حدود 10سال در راستای برگزاری چنین اجلاسیه ای گام هایی برداشته شده که شورای سیاستگذاری با حضور روسای همه ادارات در قالب کمیته های مخلف اقداماتی را انجام می دهد.

انتهای پیام/قلمکده/ع

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد