صاحب نیوز

11225

در جلسه شورای سالمندان نطنز مطرح شد؛

سالمندان نیازمند حمایت جدی خیرین/ جمعیت سالمندان در نطنز روبه رشد است

معاون فرماندار نطنز گفت: ورود خیران و حمایت مالی آن ها از سالمندان ضرورتی است که توجه ویژه به آن بخشی مهمی از مشکلات مالی این قشر از جامعه را حل خواهد کرد.

کدخبر: 566393
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ @ ۰۱:۳۱


به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، معاون فرماندار نطنز در دومین جلسه شورای سالمندان شهرستان نطنز که ظهر یکشنبه با حضور اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یارانش اظهار کرد: ورود خیران و حمایت مالی آن ها از سالمندان ضرورتی است که توجه ویژه به آن بخشی مهمی از مشکلات مالی این قشر از جامعه را حل خواهد کرد.

فردین سعیدی افزود: با توجه به آموزه های دین اسلام و سفارش پیامبر اکرم(ص) و ائمه بزرگوار در خصوص سالمندان لازم است که برای تکریم آن ها همه آحاد جامعه اعم از خانواده ها، خیرین و مسوولان توجه ویژه ای به رفع مشکلات و معضلات مربوط سالمندان داشته باشند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نطنز و دبیر شورای سالمندان نطنز اظهار کرد: طبق آخرین آمار موجود در شهرستان نطنز بالغ بر ۵ هزار و دویست سالمند زندگی می کنند که تقریباً حدود ۱۲٫۵ درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود.

مهدی محبی افزود: با توجه به مهاجرت جوانان و روستائیان شهرستان به سایر شهرها به نظر می رسد درصد سالمندان شهرستان در سالهای آینده با روندی فزاینده و روبه رشد مواجه شود.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد سالمندان در سال های پیش، لزوم توجه جدی به ازدیاد نسل و فرزندآوری و برنامه ریزی و تلاش در جهت فراهم نمودن تسهیلات و امکانات رفاهی، معیشتی و درمانی برای سالمندان از موارد بسیار ضروری است که باید به آن توجه جدی شود.

رئیس اداره بهزیستی نطنز ادامه داد: قبل از هر چیزی فرهنگ نگهداری و پرستاری از پدر و مادر و سالمندان باید در جامعه نهادینه شود و در صورتی که به هر دلیلی شرایط نگهداری سالمندان در خانواده فراهم نباشد مراکز نگهداری سالمندان تحت نظارت سازمان بهزیستی با نهایت افتخار، تکریم و عزت، خدمتگزاری آن ها را برعهده می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تاسیس اولین دهکده سالمندان ایران در استان اصفهان و شهرستان نجف آباد توسط خیرین، با امکانات بسیار مناسب شایسته و لازم است که خیرین در سایر شهرستان ها از جمله شهرستان نطنز جهت رفاه حال سالمندان مبادرت به تاسیس چنین مراکزی نمایند.

انتهای پیام/ث