صفحه اصلی » بین الملل » لشکر کشی انگلیس به تونس به بهانه مبارزه با تروریست

لشکر کشی انگلیس به تونس به بهانه مبارزه با تروریست

وزارت دفاع انگلیس قصد دارد به بهانه مبارزه با تروریست تعدادی از نیروهای ویژه خود را به کشور تونس اعزام کند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۵

به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد این کشور به منظورآموزش نیروهای نظامی تونس و مبارزه با گروه تروریستی داعش ، 40 تن از نیروهای نظامی ویژه خود را به این کشور اعزام کرده است.به گفته وی هدف اصلی این آموزش جلوگیری از نفوذ تروریست های داعش مستقر در لیبی به خاک تونس می باشد.

«مایکل والون» همچنین اعلام کرد :«ما بر حمایت از دوستان تونسی خود در مبارزه با گروه تروریستی داعش جدی هستیم. آموزش نظامیان تونسی توسط نیروهای ما تاثیر بسیار زیادی درجلوگیری از انتشار تروریست ها در مناطق سواحلی وامن کردن بیشتر مرزهای این کشوردارد.

بر اساس گزارش های منتشر شده ماموریت این گروه از نظامیان انگلیس،«برنامه ریزی عملیات، اطلاعات و نظارت بر تلفن های همراه» می باشد.حدود 200 تن از نیروهای ارتش تونس توسط این نظامیان در مناطق مختلف تونس آموزش خواهند دید. طی چند ماه اخیر نیز دو گروه از نظامیان انگلیسی وارد خاک تونس شده اند.

اولین اعزام گروه نظامیان انگلیسی به خاک تونس زمانی اتفاق افتاد که 30 تن از گردشگران انگلیسی طی یک عملیات تروریستی در منطقه «سوسة» تونس کشته شدند. این عملیات تروریستی در سال 2015 با حمله به گردشگران در در یک هتل در سوسة اتفاق افتاد که در بین کشته شده ها 30 تن از آنان انگلیسی بودند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 5 =