صفحه اصلی » مذهبی » عمیق نشدن فرهنگ امر به معروف درمیان مردم مشکل این واجب فراموش شده است

مسئول ستاد گروه های مردمی امر به معروف گلپایگان:

عمیق نشدن فرهنگ امر به معروف درمیان مردم مشکل این واجب فراموش شده است

استاد حوزه علمیه حضرت خدیجه (س) عنوان کرد: فرهنگ امر به معروف باید در جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود و مردم متوجه شوند که امر به معروف دخالت در کار دیگران نیست بلکه خیر خواهی و نصیحت در حق برادر و خواهر مومن است، این آرمانی است که با آن فاصله داریم.

تاریخ انتشار: ۲۳:۰۷ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از دیار عالمان، مسئول ستاد گروه های مردمی امر به معروف و نهی از منکر گلپایگان گفت: عمیق نشدن فرهنگ امر به معروف در میان مردم مشکل این واجب فراموش شده است.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی صدیق در گفت و گو با دیار عالمان تبیین کرد: مردم از واجب فراموش شده تنها کلیات آن را اطلاع دارند و اهداف و روشهای آن را به درستی آگاهی ندارند،  همان طور که درکارهای ساده دیگر نیازمند آموزش هستیم  در امر به معروف که با یک انسان در ارتباط هستیم هم نیاز به آموزش وجود دارد.
وی ادامه داد: فرهنگ امر به معروف باید در جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود و مردم متوجه شوند که امر به معروف دخالت در کار دیگران نیست بلکه خیر خواهی و نصیحت در حق برادر و خواهر مومن است، این آرمانی است که با آن فاصله داریم.
استاد حوزه علمیه حضرت خدیجه (س) بیان کرد: مسئولان در حد توان خود از واجب فراموش شده حمایت می کنند ولی گاهی حس می شود که با وجود قانون امر به معروف و نهی از منکر، تنگناهای قانونی وجود دارد اما از تلاش های نیروی انتظامی که بار سنگین و حساسی را به دوش می کشد باید تشکر و قدردانی  کرد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیق با اشاره به تشکیل، آموزش و فعالیت های گروه های خواهر امر به معروف در شهرستان تشریح کرد: گروه برادران به دلیل اثر گذاری آنها در زمینه های مختلف منکر باید هرچه سریع تر در شهرستان تشکیل، آموزش و فعال شود، که برای تشکیل این گروه ها وقت زیادی از تصمیم تا اجرا را به خود اختصاص داده و نباید بیش از این به طول انجامد.
وی با اشاره به آمادگی ستاد برای آموزش و فعال کردن هر چه بیشتر مردم در زمینه امر به معروف اضافه کرد: اگر به فرمان و توصیه الهی که برای خدا کار و قیام شود، مشکلات جامعه حل خواهد شد و لذا مردم را به انجام این واجب فرا می خوانم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد