صفحه اصلی » بین الملل » کشته شدن 56 شورشی در سودان جنوبی

کشته شدن 56 شورشی در سودان جنوبی

سخنگوی ارتش سودان جنوبی اعلام کرد در جریان درگیری بین نیروهای ارتش با شورشیان بیش از 56 تن از آنان کشته شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۶

به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز، سخنگوی ارتش سودان جنوبی اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور طی دو روز گذشته موفق شدند در جریان درگیری با شورشیان مسلح مستقر در حومه شهرک «ملکال» بیش از 56 شبه نظامی را بکشند.

«روای کوانگ» اعلام کرد، شورشیان نیمه شب جمعه حملات سنگینی را برای اشغال شهرک «ملکال» آغاز کردند و در ابتدای عملیات خود قصد داشتند ساختمان های دولتی موجود در شهرک را اشغال کنند که با مقاومت نیروهای ارتش شکست خوردند.

سپس درگیری بین نیروهای ارتش با شورشیان در حدود 48 به طول انجامید که سرانجام بامداد شب گذشته، دوشنبه شورشیان با متمحل شدن تلفات جانی از شهرک عقب نشینی کردند و به مناطق اطراف شهرک متواری شدند.

وی در خصوص شکست عملیات تروریست ها اعلام کرد، ما به اینجا آمدیم که به ملت جنوب سودان بگوییم که «ملکال» هرگز به دست شورشیان سقوط نخواهد کرد.

تحقیقات در این خصوص به صورت مستقل صورت نگرفته است.خبرنگار «رویترز» مستقر در منطقه اعلام کرد یک پایگاه نظامی در اطراف شهرک موجود است که در اطراف آن 15 جسد دیده می شود همچنین بخشی از مرکز پایگاه آتش گرفته است.

شورشیان جمعه گذشته اعلام کردند مناطق «لالو و واجووک» واقع در محیط شهرک «ملکال» را اشغال کرده اند.

اختلاف های شدید بین مقام های دولتی کشور موجب ظهور گروه های شورشی شده است.به نظر می رسد برخی از مقام های سودان جنوبی برای سهم خواهی بیشتر اقدام به تاسیس گروه های شورشی برای اشغال مناطق مختلف کشور کرده اند.

در جریان خشونت های هفته گذشته در این کشور حداقل 60 تن از جمله تعدادی از مردم کشته شدند.

سودان بزرگ‌ترین کشور آفریقا و و بزرگ‌ترین کشور جهان عرب بود که با دسیسه های کشورهای غربی و به خصوص آمریکا در سال ۲۰۱۱ سودان جنوبی در پی برگزاری یک همه‌پرسی از این کشور جدا شد.

بر اساس برخی برآوردها بیش از ۶۸ درصد از ذخایر شناخته شدهٔ نفت سودان، در سودان جنوبی قرار دارد. این درحالیست که سودان جنوبی یکی از فقیرترین و شاید یکی از بدترین کشورها در وضعیت سلامتی در جهان است.

با جدا شدن جنوبی سودان  بخش جدا شده هر روز شاهد درگیری و جنگ های داخلی بوده است که طی چند سال اخیر ده ها تن از اهالی مناطق مختلف جنوب کشته شده اند.

انتهای پیام/ رویترز/ الف

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد