صفحه اصلی » سیاسی » با تغییر وزیر تغییری در اقتصاد کشور اتفاق نخواهد افتاد

امام جمعه موقت چادگان؛

با تغییر وزیر تغییری در اقتصاد کشور اتفاق نخواهد افتاد

حجت الاسلام معینی به تغییر وزرا در دولت پرداخت و گفت: جای انتقاد نیست، این وظیفه رئیس دولت است و طبیعی است که در همه دولت ها بوده است، ولی با تغییر این وزرا تغییری در اقتصاد که از مهمترین مسائل روز هست اتفاق نخواهد افتاد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۲ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، امام جمعه موقت چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان در رابطه با ارزشمندی های ماه محرم گفت: هر چه بگوییم کم است، پیروز میدان و این قیام، امام حسین(ع) بودند و دلیل داریم که اگر ما با دلایلمان برای کفار هم صحبت کنیم آن ها خواهند پذیرفت.

حجت الاسلام معینی تصریح کرد: پیروزی به زنده ماندن نیست، به چه کسی می گویند پیروز، به کسی که به اهداف خود برسد، دشمن می خواست باطل را حکم فرما کند و حق را نابود کند، حکومت خود را محکم کند و حضرت علیه السلام را بکشند ولی اثرات خون این امام عزیز نگذاشت که حکومت یزید پایدار بماند.

وی به اهداف امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: بعضی از اهداف امام عزیز کوتاه مدت و بعضی ها بلند مدت بودند که یکی از اهدافشان اتمام حجت بود و آن را بر همه تمام کرد و کسی دیگر بهانه ای نداشت، حتی عمربن سعد.

حجت الاسلام معینی هدف دیگر امام حسین (ع) را بیعت نکردن با یزید دانست و گفت امام حسین (ع) فرمودند: نه تنها من حسین، با یزید بیعت نمی کنم بلکه هر کسی که پیرو من هست، نباید با او بیعت کند.

وی ادامه داد: سومین هدف آن بزرگوار، انجام امر به معروف و نهی از منکر بود که با خون و رفتار تا سرحد جانش، این کار را انجام داد.

خطیب نماز جمعه چادگان با بیان این که هدف مهم  امام عزیزمان هدایت همیشگی در طول و عرض تاریخ بود و در سرتاسر جهان این امر امروز دیده می شود افزود: حتی غیر مسلمان ها هم برای هدف آن بزرگوار احترام قائلند، چرا که وقتی هدف مهم و نتیجه دار باشد الگو پذیری، یکی از نتایج مهم آن می شود.

وی خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) به دیگران یاد داد که زیر بار ذلت دشمنان نخواهیم رفت و به ما آموخت که نشستن با دشمنان بی تعهد فایده و سودی برای ما ندارد، لذا باید الگو پذیری ما از این امام بزرگوار تا حد اعلی برسد.

حجت الاسلام معینی با بیان این که مبادا با تمام شدن روزهای ماه محرم، عزاداری رنگ ببازد گفت: ما هرچه داریم از این ایام است و دشمن همین را می خواهد که این روزها را کم رنگ کند و کاری کند که این ایام به فراموشی سپرده شود.

وی تاکید کرد: پرچم و نام امام حسین(ع) را بر زمین نگذاریم که اگر این کار را کنیم هیچ راه دیگری نخواهیم داشت پس باید زیر این علم و زیر این پرچم باشیم.

امام جمعه موقت چادگان به بحث تغییرات در دولت پرداخت و گفت: جای انتقاد نیست، این وظیفه رئیس دولت است و طبیعی است که در همه دولت ها بوده است، ولی با تغییر این وزرا تغییری در اقتصاد که از مهمترین مسائل روز هست اتفاق نخواهد افتاد.

وی بابیان این در اواخر عمر این دولت هستیم و نباید مسائل اصلی فراموش شود افزود: رهبری 10 سال پیش فرمودند باید با فقر مبارزه کرد و به فقرا رسید یعنی این که باید ایجادشغل کرد، باید اقتصاد مقاومتی را جدی گرفت و مبارزه با فساد و تهاجم فرهنگی را نباید نادیده گرفت.

حجت الاسلام معینی با اشاره به سخنان وزرای قبلی در مراسم تودیع آن ها اظهار کرد: مسوولان گاهی اوقات وقتی از مسوولیت کنار می روند حرف هایی می زنند که به ضرر خودشان تمام می شود، نمونه اش وزارت ارشاد هست که بسیار بخش هایی از آن ها قابل تامل است و بعضی از این ادبیات توهین، زشت و زننده است.

امام جمعه موقت چادگان به صحبت های وزیر قبلی ارشاد اشاره کرد و گفت: وزیر ارشاد در سخنان خود به صراحت گفتند که من می خواهم پیرو مهاجرانی ها باشم، پیرو وزارت ارشاد دولت اصلاحات می خواستم باشم. ولی رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) آن موقع گفتند من از دست وزارت آن زمان راضی نیستم. سوال اینجاست که چرا بعضی با صراحت این طور سخن می گویند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد