صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » پروژه احداث درمانگاه مسیبی شهر گز باید تا پایان سال به اتمام برسد

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه:

پروژه احداث درمانگاه مسیبی شهر گز باید تا پایان سال به اتمام برسد

فرماندار شهرستان شاهین شهر: تعیین تلکلیف پروژه‌ها الویت اصلی را دارد، به همین منظور مطالعه و هم افزایی بیشتر اعضا در خصوص پروژه‌های بلا تکلیف امری ضروری است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۰ - سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه “شاهین نا”، جلسه بررسی مسائل درمانی شهر گز با حضور هادی‌زاده فرماندار شهرستان، دکتر روستا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و اعضای شورای شهر گز در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

عرفانی نایب رئیس شورای شهر گز با بیان اینکه مهمترین مشکل شهر گز مسئله دارو و درمان می باشد درخواست رسیدگی ویژه نسبت به این مبحث را داشتند.

شایان، عضو شورای شهر گز نیز با اشاره به قدمت و پیشینه تاریخی شهر گز و همچنین جمعیت ۲۴ هزار نفری این شهر وجود مرکز مجهز به امکانات پزشکی و درمانی از قبیل سونوگرافی، رادیولوژی و غیره را لازم دانستند و همچنین خواستار سرعت بخشیدن به کار درمانگاه مسیبی شهر گز شدند.

محمدیان عضو دیگر شورای شهر گز نیز بیشترین ارتباط و گلایه مردم شهر گز نسبت به مسئله درمانی و بهداشتی را مطرح کردند و خواستار تجهیز درمانگاه‌های مسیبی و جعفریان  شدند و افزودند: مسئله آموزش پیشگیری را جدای از خدمات بهداشتی، امری ضروری دانستند.

حسینعلی‌پور عضو شورای شهر گز خواستار نظارت بیشتر به ساعت کار پزشکان و پرسنل مراکز درمانی شدند.

دکتر روستا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، وظیفه شبکه بهداشت را ارتقاء سلامت جامعه دانستند و افزودند: از آنجایی که باید نعمت بزرگ سلامتی حفظ شود، با ایجاد پایگاه‌های بهداشتی در سطح جامعه تلاش میکنیم که سطح سلامت جامعه را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه پایگاه بهداشتی جای درمان نیست، بلکه این وظیفه به عهده مراکز درمانی است، افزود: پزشک پایگاه موظف به پایش سطح سلامت جامعه و ارائه گزارش می باشد.

با وجود اینکه احداث داروخانه شبانه روزی کار بزرگ و سنگینی بود با همکاری و پیگیری‌های فراوان و هماهنگی‌‌هایی که صورت گرفت توانستیم داروخانه شبانه‌روزی در شهر گز ایجاد کنیم که روز شنبه افتتاح گردید.

تنها شهری که در سطح شهرستان به جز شاهین شهر درمانگاه شبانه روزی دارد شهر گز است، که ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مراجعات مردم شهر گز می باشد.

وی با بیان اینکه کیفیت هدف اصلی ما می باشد، نه کمیت، افزود در همین راستا کار نظارتی به مراکز درمانی بطور مرتب انجام می شود.

مسئول بهداشت محیط شهرستان با اشاره به کنترل بیماری سالک درمنطقه، کاهش مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال، کاهش بیماری سرطان سینه افزود: همه بواسطه تلاش و زحمات پزشکان، پرستاران و پرسنل مراکز بهداشتی شهرستان می باشد.

هادی زاده فرماندار شهرستان در جلسه بررسی مسائل درمانی شهر گز با بیان اینکه مردم ما مردمی قدردان هستند، افزود: در یک شهری با جمعیت ۲۳ هزار نفری توقع داشتن درمانگاه و داروخانه شبانه‌روزی توقع بالایی نیست.

وی با اشاره به کاردان و فعال تر بودن شورای اسلامی این دوره شهر گز افزود: در دوره‌هایی که هستیم کار‌های اساسی و زیر بنایی را باید به نحو خوب انجام دهیم.

فرماندار شهرستان تأکید کردند تعیین تلکلیف پروژه‌ها الویت اصلی را دارد به همین منظور مطالعه و هم افزایی بیشتر اعضا در خصوص پروژه‌های بلا تکلیف را خواستار شدند.

ایشان افزودند: با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی کار احداث درمانگاه مسیبی شهر گز، این پروژه باید تا پایان سال ۹۲ به اتمام برسد و بیان کرد:

برهه ی زمانی دهه فجر برای جابجایی مرکز بهداشتی شماره ۲ به ساختمان جدید انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد