صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » اصلاح و توسعه شبکه آب برخوار/آبرسانی به شهرک آفتاب خورزوق

دستاوردهای سی و پنجمین بهار انقلاب اسلامی در استان اصفهان

اصلاح و توسعه شبکه آب برخوار/آبرسانی به شهرک آفتاب خورزوق

مدیر عامل شرکت آبفای استان اصفهان گفت: در دهه فجر امسال بیش از ۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۴۶ میلیارد ریال در ۹۲ شهر استان اصفهان به بهره برداری می رسد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان برخوار، هاشم امینی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در طرح اصلاح و توسعه شبکه آب برخوار، در بخش آب ۲۴۸ میلیارد ریال، در زمینه فاضلاب ۲۳۸ میلیارد ریال، در خصوص مسکن مهر ۵/۱۶ میلیارد ریال و در بخش فرهنگی، ورزشی، اداری ۴۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تامین و توزیع آب به تمام متقاضیان یکی از اولویت‌های حائز اهمیت شرکت آب و فاضلاب است، افزود: در دهه فجر امسال بالغ بر ۲۰ طرح آب‌رسانی در نقاط اصفهان به بهره برداری می‌رسد که در این زمینه می‌توان به اصلاح و توسعه شبکه آب برخوار، آبرسانی به شهرک آفتاب خورزوق، اصلاح و توسعه شبکه آب، اجرای خط انتقال تصفیه خانه به پیستون سازی گلپایگان، احداث مخزن ۲ هزار مترمکعبی خط انتقال گلشهر، ساخت و تکمیل ایستگاه پمپاژ منبع مکش هزار متر مکعبی خمینی شهر و احداث مخزن ۵۰۰ متر مکعبی ایستگاه پمپاژ و خط انتقال سمیرم اشاره کرد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به چگونگی تأمین آب شرب مشترکان، تصریح کرد: تامین و توزیع عادلانه آب میان مشترکان مستلزم مصرف بهینه آب از سوی آن‌ها است و بر این اساس آبفای استان در چند سال اخیر با اعمال تدابیری فرهنگی در صدد فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در میان اقشار مختلف جامعه بوده و در این زمینه به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است. وی افزود: سرانه مصرف آب در سال ۸۶ حدود ۱۸۹ لیتر در شبانه روز بوده، این درحالی است که این رقم در پایان سال ۹۱ به ۱۶۲ لیتر در شبانه روز رسید، آبفای استان در نظر دارد با فرهنگ سازی مصرف بهینه آب مردم این استان خشک را متقاعد به رعایت الگوی مصرف آب کند و در این زمینه با مشترکان پرمصرف غیرمسکونی که بیش از ظرفیت قرارداد آب مصرف کرده، برخورد می‌کند، چرا که مدیریت مصرف برابر با دسترسی پایدار به آب است. امینی به خدمات‌رسانی به واحدهای مسکن مهر اشاره کرد و گفت: خدمات رسانی به واحدهای مسکن مهر در سطح استان از جمله اقدامات اساسی است که در دستور کار آبفای استان قرار گرفته، به طوری که در دهه فجر سال جاری آب‌رسانی به مسکن مهر دهاقان، خط انتقال و شبکه توزیع آب مسکن مهر فریدون شهر، شبکه آب مسکن مهر نائین، شبکه آب مسکن مهر انارک و نیز شبکه فاضلاب مسکن مهر انارک به بهره برداری می‌رسد. وی برخورداری مردم استان از خدمات شبکه فاضلاب را سبب ارتقای آسایش و ارتقای سطح بهداشت محیط و کاهش آلاینده‌ها دانست و تصریح کرد: به منظور برخورداری مردم سطح استان از خدمات شبکه فاضلاب که یکی از مهمترین خواسته‌های مردم است لوله گذاری شبکه فاضلاب شهرهای زرین شهر، چمگردان، ورنامخواست، زاینده رود، مبارکه، کرکوند، دولت آباد، دستگرد، خورزوق در دستور کار قرار گرفت. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: لوله گذاری شبکه فاضلاب فاز اول منطقه B، محله ۷ و C شهرداری خمینی شهر، توسعه شبکه فاضلاب خوراسگان، تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب فریدن، اجرای شبکه فاضلاب مزرعه امام نائین، پوشش ژئوممبران تصفیه خانه فاضلاب نائین، لوله گذاری و اجرای ایستگاه پمپاژ فاضلاب میدان حسینیه (امام زاده نرمی) کمشچه از دیگر اقدامات این شرکت به مناسبت دهه فجر است. وی با اشاره به احداث سالن فرهنگی ورزشی باران، بیان داشت: در دهه فجر سال جاری سالن فرهنگی ورزشی باران با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود که اجرای این پروژه به منظور سطح خدمات رفاهی و ورزشی پرسنل در دستورکار قرار گرفت همچنین ساختمان اداری اژیه و ساختمان اداری زواره به مرحله بهره برداری می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد