صفحه اصلی » اقتصادی » نمی‌توانیم همه صنایع تعطیل شده را احیا کنیم

وزیر صنعت در اصفهان:

نمی‌توانیم همه صنایع تعطیل شده را احیا کنیم

نعمت زاده گفت: آب مورد نیاز صنایع نباید کاهش یابد چراکه آب به آن میزان که در صنعت باعث اشتغال‌‌زایی می‌شود در کشاورزی سنتی اشتغال‌زایی نخواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز، محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه اقتصاد مقاومتی استان اصفهان اظهارکرد: اصفهان بعد از تهران بزرگترین استان صنعتی کشور است که دارای 260 هزار اشتغال مستقیم است.

وی افزود: واحدهای صنعتی بسیاری به تعطیلی کشیده شده‌اند که در این میان واحدهای کوچک آسیب‌پذیرتر هستند و باید حمایت شوند، البته ما نمی‌توانیم همه صنایع تعطیل شده را احیا کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 82 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور وجود دارد که به دنبال فراهم آوردن تسهیلات برای آنان هستیم، خوشبختانه نزدیک به 15 هزار واحد صنعتی در کل کشور موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

وی تصریح کرد: بانک‌ها نیز در راستای ارائه تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط به میدان آمده‌اند که تقاضامندیم پرونده‌های ارجاع شده به نظام بانکی هرچه زودتر پرداخت شود تا نتیجه آن در رشد اقتصاد و صنعت دیده شود.

نعمت‌زاده عنوان داشت: بسیاری از صنایع اصفهان خوداتکا هستند اما بسیار دیگری از آن‌ها نیازمند حمایت بوده که طرح‌های بالای 60 درصد استان اصفهان باید حمایت شوند تا 50 هزار شغل جدید ایجاد شود.

وی تأکید کرد: روش‌ها و الگوهای مصرف آب باید مدیریت شود البته آب مورد نیاز صنایع نباید کاهش یابد چراکه آب به آن میزان که در صنعت باعث اشتغال‌‌زایی می‌شود در کشاورزی سنتی اشتغال‌زایی نخواهد شد.

انتهای پیام/ فارس/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد