صفحه اصلی » اجتماعی » آمار زاد و ولد در شهرستان آران و بیدگل نگران کننده است

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

آمار زاد و ولد در شهرستان آران و بیدگل نگران کننده است

دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی با ابراز نگرانی از کاهش زاد و ولد در بین بانوان شهرستان اظهار کرد: متوسط باروری زنان آران و بیدگل ۲٫۶۸ و بسیار نگران کننده است، زیرا این آمار رشد جمعیت را در آینده به صفر خواهد رساند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفت و گو با خطب شکن با بیان این که در حال حاضر در سفیدشهر یک مرکز خدمات جامع سلامت و یک پایگاه جامع سلامت فعالیت می‌کنند تصریح کرد: این دو مرکز با حضور ۱۵ نیروی ثابت و ۶ نفر بهورز به مردم خدمات رسانی می‌کند.

دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی با اشاره به این که بر اساس براوردها جمعیت و تعداد خانوارهای این شهر در ابتدای سال ۹۵ به ترتیب ۵۲۸۸ نفر و ۱۶۷۹ خانواده بوده است اضافه کرد: خوشبختانه درصد ایمن سازی سفیدشهر نسبت به بیماری‌های قابل پیشگیری بسیار بالا و در حدود ۱۰۰ درصد است.

دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی با بیان این که پوشش مراقبت نوزادان را ۹۱٫۵ درصد است اظهار کرد: این درصد نسبتا مطلوب است و موجب کاهش مرگ و میر نوزادان می‌شود، با این حال باید برای افزایش آن تلاش کرد.

کوچکی نصرآبادی از تعداد اندک فارغ التحصیلان رشته پزشکی در سفیدشهر ابراز تاسف کرد و گفت: هر چند در کشور به ازای هر ۵۰۰ نفر یک فارغ التحصیل رشته پزشکی وجود دارد، در سفید شهر این میزان یک پزشک به ازای بیش از ۱۳۰۰ نفر است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با ابراز نگرانی از کاهش زاد و ولد در بین بانوان شهرستان اظهار کرد: متوسط باروری زنان آران و بیدگل ۲٫۶۸ و بسیار نگران کننده است، زیرا این آمار رشد جمعیت را در آینده به صفر خواهد رساند.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد