صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » بايد از ظرفيت‌های محلی و بومی استفاده كرد

رييس كارگروه اقتصادي مجمع بسيج استان اصفهان:

بايد از ظرفيت‌های محلی و بومی استفاده كرد

كابينه 36 ميليوني كه زماني شهيد رجايي به آن اشاره كرده بود؛ حالا به 76 ميليون رسيده است، و اين يك شعار نيست، بلكه رهنمودي است كه امام راحل توصيه داشتند تا مردم در صحنه‌هاي مختلف حضور داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۰

به گزارش سرويس خبر صاحب نيوز : لامعي رييس كارگروه اقتصادي مجمع بسيج  در دومين اجلاسيه بسيج استان اصفهان گفت: بايد براي رسيدن به تمدن اسلامي؛ الگوي اسلامي و ايراني تلاش كنيم. امروز اگر مي‌خواهيم درمسايل مختلف جامعه توفيق داشته باشيم، نياز به الگوي بومي خودمان داريم.

وي ادامه داد: خطوط اصلي رسيدن به تمدن اسلامي ترسيم شده است، اما جزييات  و اجرايي كردن آن، نياز به حركتي جهادي دارد.

لامعي اظهار داشت: حضور مردم در صحنه اهميت دارد، درنظام اسلامي دولت و مردم از هم جدا نيستند. كابينه 36 ميليوني كه زماني شهيد رجايي به آن اشاره كرده بود؛ حالا به 76 ميليون رسيده است، و اين يك شعار نيست، بلكه رهنمودي است كه امام راحل توصيه داشتند تا مردم در صحنه‌هاي مختلف حضور داشته باشند.

وي افزود: يكي از شاخص‌هايي كه الگوي اسلامي و ايراني دارد، تمركززدايي و توجه به نيروهاي محلي است و مجمع بسيج براساس همين الگو تاسيس شده است.

لامعي يادآورشد: شوراها و مجمع‌هاي بسيج براي اين است تا ظرفيت‌هاي محلي و بومي شناسانده و به‌كارگيري شوند؛ تا بتوانيم زمينه‌هاي توسعه كشور را به صورت همه جانبه فراهم بياوريم.

وي با اشاره به آفت‌هاي اين نوع مجمع‌ها نيز يادآورشد: ممكن است مجمع‌ها دچار آفت بشوند و آن اين است كه  از جغرافياي محلي غافل شود و  وابسته به مركز گردند. مسايل محلي را بايد به صورت محلي و بومي برطرف كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد