صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن در ابتدای مسیر خوشبختی

تیمی که این روزها هت تریک می کند؛

ذوب آهن در ابتدای مسیر خوشبختی

شاگردان مجتبی حسینی این روزها می برند چون کاپیتان این تیم به عنوان الگویی برای جوانان تیمش اصلی ترین رمز موفقیت را در توکل به خدا و توسل جستن به نام ائمه اطهار می داند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۳ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۴

صاحب نیوز-محمد محمدی/ توکل به خدا، تلاش و پشتکار، همدلی، رفاقت و احترام به همدیگر، ابزارها و رمز رسیدن به هدفه.

این آخرین جملات مهدی رجب زاده کاپیتان کهنه کار و با تجربه ذوبی ها در صفحه شخصی اش بود که پس از برد شیرین تیمش برابر تیم خوب این فصل مجید جلالی یعنی پیکان گذاشته شد. در صورتی که قصد داشته باشیم رمز موفقیت ذوبی ها را در هفته های اخیر مورد بررسی قرار دهیم بدون شک باید نگاهی دوباره و حتی چندباره به همین جملات کاپیتان خوش ذوق سفید و سبزپوشان دیار زاینده رود بیاندازیم.

شاگردان مجتبی حسینی این روزها می برند چون کاپیتان این تیم به عنوان الگویی برای جوانان تیمش اصلی ترین رمز موفقیت را در توکل به خدا و توسل جستن به نام ائمه اطهار می داند. یاد نداریم تاکنون مهدی رجب زاده در هیچ یک از گل هایی که به ثمر رسانده از نشان دادن این اسامی مبارک در زیر پیراهن خود خودداری کرده باشد.

ارادتی که به وضوح مشخص است نه از روی ترس یا خودنمایی بلکه قلبی و به دور از هرگونه ریا و ظاهرسازی است. بدون شک وجود چنین روحیه ای نزد کاپیتان تیم زمانی که در رأس قرار می گیرد ناخودآگاه به سایر بازیکنان جوان نیز منتقل شده و آنان را نیز با اراده ای که ناشی از همین روحیه است به میدان می فرستد.

تلاش و پشتکار یکی دیگر از مشخصه های این روزهای ذوبی هاست، در ذوب آهن مجتبی حسینی تفاوتی ندارد بازیکن جوان تیم باشی یا با تجربه. در هر پستی که به بازی گرفته می شوی نهایت تلاشت را برای موفقیت تیم انجام می دهی. در روزهایی که در لیگ ایران قحطی گل، قحطی گلزن و قحطی برد با بیش از یک گل وجود دارد، هت تریک بازیکنان ذوب در دو بازی پیاپی و برد با اختلاف سه گل آن هم مقابل تیم های خوب صنعت نفت آبادان و پیکان تهران با گلزنی مهدی رجب زاده باتجربه و مرتضی تبریزی جوان نشان از همین حس تلاش و پشتکار است که این روزها ذوب آهن آن را در نه در حرف بلکه در عمل نشان داده است. بدون شک زدن ۶ گل توسط دو بازیکن از نسل قدیم و جدید این تیم امید را نزد سایر بازیکنان ذوب آهن فراهم می آورد تا با تلاش و پشتکار بیشتر سهمی در موفقیت های تیمشان داشته باشند.

همدلی، رفاقت و احترام به همدیگر در تیم ذوب آهن چه از سوی بازیکنان نسبت به یکدیگر، چه از سوی مدیریت نسبت به تیم و حتی هواداران یکی دیگر از رموز موفقیت ذوب آهن است، کافیست نحوه رفتار بزرگترهای تیم نسبت به بازیکنان جوان این تیم را رصد کرده باشی تا متوجه این حس همدلی و رفاقت در تیم ذوب آهن شده باشی.

رفتار دیروز سعید آذری مدیرعامل باشگاه پس از برد تیمش می تواند به عنوان یک الگو برای سایر تیم های کشورمان مطرح شود، رفتاری که تاکنون آن را به این شکل از سوی مدیران باشگاهی کشورمان ندیده بودیم.

آذری پس از برد تیمش در زیر بارش شدید باران اواخر بازی خود را میان تماشاگران تیمش رساند تا از آن ها بابت حضور در ورزشگاه در هوای بارانی و سرد ورزشگاه فولاشهر تشکر کرده باشد. در روزهایی که مدیران باشگاهی ایران به هیچ عنوان به این سرمایه عظیم انسانی در ورزشگاه های کشورمان توجهی نمی کنند این رفتار مدیرعامل ذوبی ها صحنه های بسیار زیبایی را در ورزشگاه بوجود آورد تا یادمان نرود در فوتبال کشورمان فقط و فقط زشتی نیست که غالب است بلکه اگر اندکی اراده و در پس آن درایت داشته باشی می توانی زیبایی های فوتبال کشور را نیز در میان انبوهی از زشتی های فراوان آن به نمایش بگذاری.

این رفتار بزرگترهای ذوب آهن بدون شک برای سایر بازیکنان این تیم نیز به عنوان الگو قرار گرفته است. در روزهای ابتدایی فصل و زمانی که منتقدان نسبت به یارگیری این تیم انتقاد می کردند، رشید مظاهری گلر ذوبی ها با روحیه دادن به بازیکنان جوان تیمش نتیجه گیری تیم خود را با همان بازیکنان جوان و گمنام نوید می داد. همان بازیکنان جوان حالا رفته رفته در حال تکمیل شدن هستند. صحبت های رشید در همان ابتدای فصل همان حس رفاقت، همدلی و احترام به یکدیگر در ذوبی ها را می رساند که این روزها یکی دیگر از عوامل موفقیت این تیم شده است.

بدون شک کسب این دو پیروزی پیاپی پرگل، پایان راه ذوبی ها نیست بلکه ابتدای مسیر پرپیچ و خم لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا است. حفظ همین روحیه و پشتکار در صورتی که با درایت و تدبیر کادر فنی و مدیریتی ذوبی ها همراه شود می تواند این تیم را که هم اکنون علاوه بر نتیجه گیری، زیبا نیز بازی می کند را به سرمنزل مقصود برساند.

انتهای پیام/ میدان نیوز/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 + نه =