صفحه اصلی » بین الملل » پاکسازی آخرین مقر داعش در شهر سرت لیبی

تحولات شمال آفریقا

پاکسازی آخرین مقر داعش در شهر سرت لیبی

نیروهای لیبی توانستند آخرین مقر گروه تروریستی داعش در شهر سرت را پس از گذشت تقریبا ۷ ماه نبرد٬ آزاد کنند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۷

به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز، نیروهای لیبی با آزادسازی کامل شهر سرت از اشغال داعش٬ آخرین مقر این گروه تروریستی در منطقه ساحلی الجیزه را پس از یک درگیری سخت تحت کنترل خود درآوردند.

به نقل از خبرگزاری رویترز٬ همزمان با برگزاری جشن نیروهای لیبی به مناسبت پاکسازی کامل شهر سرت از داعش٬ یکی از سخنگویان گردان های مصراته گفت که حملات نظامی تا فراهم شدن امنیت کامل منطقه ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش٬ خروج داعش از شهر سرت لیبی ضربه بزرگی برای این گروه محسوب می شود زیرا بدون آنکه هیچ منطقه ای در لیبی را تحت اشغال خود داشته باشد از آن خارج می شود.

گروه تروریستی داعش اوایل سال 2015 شهر سرت را تحت اشغال خود درآورده و آن را به مهم ترین پایگاه خود در خارج از عراق و سوریه تبدیل کرده و شمار زیادی از مبارزان خارجی را به این شهر انتقال داده بود.

در همین رابطه «رضا عیسی» سخنگوی نیروهای لیبی گفت: عملیات «البنیان المرصوص» موفق شد سراسر منطقه الجیزه را به کنترل خود درآورد…. نیروهای لیبی امنیت تمامی ساختمان ها و خیابان ها در داخل این منطقه را فراهم کرده اند اما این به معنای پایان عملیات البنیان المرصوص نیست و ما به تامین امنیت اطراف شهر سرت نیاز داریم.

انتهای پیام/ فارس/ الف

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد