صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » امروزه به دانشجو فقط در مواقع نیاز مسئولان توجه می شود

گفتگو با دانشجوی بسیجی چادگان؛

امروزه به دانشجو فقط در مواقع نیاز مسئولان توجه می شود

متأسفانه امروزه به دانشجو فقط در مواقع نیاز مسئولان توجه می شود و می بینیم که در عرصه علمی که حداقل وظیفه دانشجو هاست، کمتر توجه می شود و این امر در سخنان مقام معظم رهبری هم به خوبی مشهود است و حضرت آقا از کاهش رشد علمی در کشور ابراز نگرانی می کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۸

به گزارش صاحب نیوز، به مناسبت شانزدهم آذر ماه روز دانشجو چادگان نا مصاحبه ای با یکی از دانشجویان بسیجی خواهر دانشگاه پیام نور چادگان داشته که در ادامه شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می کنیم:

با تشکر از  وقتی که در اختیار ما قرار دادید لطفا” خودتان را معرفی کنید؟ فاطمه نادی هستم  دانشجوی رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور چادگان

۱۶آذر برای ملت ما تداعی کننده چیست؟ حضور تأثیر گذار دانشجویان در تمام عرصه های حماسی

جایگاه دانشجو در جامعه امروز کشورمان چگونه است و آیا دانشجو نسبت به این جایگاه توجه دارد؟ متأسفانه امروزه به دانشجو فقط در مواقع نیاز مسئولان توجه می شود، دانشجویی که زیر نظر مقام معظم رهبری است: دانشجویی است فعال، پویا و  مطالبه گر که حضور فعال در همه عرصه های مورد نیاز کشور دارد و متاسفانه امروزه می بینیم که در عرصه علمی که حداقل وظیفه دانشجو هاست، کمتر توجه می شود و این امر در سخنان مقام معظم رهبری هم به خوبی مشهود است و حضرت آقا از کاهش رشد علمی در کشور ابراز نگرانی می کنند.

چرا در روز دانشجو به جنبه های علمی و اساسی دانشگاه ها نگاه نمی شود؟ چون در این روز بیشتر توجه به حضور سیاسی دانشجوها می باشد و کمتر به این جنبه ها نگاه می شود.

آیا دانشجو در تحولات جامعه می تواند نقش داشته باشد؟ بله  چگونه؟ بنا به فرموده شهید بهشتی: دانشجو قرار است موذن جامعه باشد تا جامعه خواب نماند، دانشجو از پیشگامان حضور در تحولات اجتماعی است و نقش آگاهی بخشی به جامعه را دارد که البته به شرط اینکه در مسیر درست و برای آرمان های درست تلاش نماید و الا نقش مخرب خواهد داشت.

دانشگاه چرا بازیچه احزاب می شود؟ چون راحت ترین و در دسترس ترین محیط برای این احزاب است و دانشجویان می توانند نظرات خود را راحت تر بیان کنند.

درباره رسالت اصلی و ویژه دانشگاه چه نظری دارید؟ رسالت اصلی دانشگاه، کسب علم در همه زمینه ها و پیشرفت و توسعه آن هاست.

شما بهترین تشکل دانشجویی را چه چیزی می دانید؟ تشکل دانشجویی فرهنگی، همراه با سیاست، اما زیر نظر سخنان مقام معظم رهبری باشد.

در برابر انحرافات سیاسی دانشگاه ها چه باید کرد؟ (نفوذ در دانشگاه) آماده سازی دانشجویان در این زمینه ها و آگاه کردن آن ها از مسائل روز جامعه

امروزه چرا دانشجو و تشکل های دانشجویی در حالت خمود قرار دارند؟ شاید به علت علاقه نداشتن دولت به این تشکل ها و همچنین مشکلات شخصی دانشجویان که فرصتی را برای حضور در این تشکل ها باقی نمی گذارد.

دولت تدبیر و امید رفتارشان در قبال جنبش دانشجویی چگونه بوده است؟ هیچ توجهی نداشتند و گاهی اوقات با دانشجویان شرکت کننده در جنبش برخورد نیز شده است، از دانشجویان حمایت های لازمه نمی شود، به سخنان و نظرات دانشجویان توجه نمی شود و با نادیده گرفتن تلاش های دانشجویان در همه زمینه های علمی باعث فرار مغزها می شوند و دانشجویان نسبت به فراگیری علم سرد شوند.

آیا کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نور چادگان دنبال می شود؟ متأسفانه برگزار نمی شود چرا؟ به علت غیر حضوری بودن کلاس ها، دانشجویان علاقه به شرکت ندارند و عوامل آن هم توسط مسئولان فراهم نمی شود.

دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه ها چه نقاط ضعف و چه نقاط قوتی دارد؟ به طور خلاصه نقاط ضعف و قوت را می توان به این صورت تشریح کرد: نقاط ضعف: 1. کم بودن ساعت کلاس ها 2. برگزاری کلاس ها که بیشتر به صورت تئوری می باشد، در صورتی که اگر فعالیت های عملی هم در کنار مطالب تئوری باشد، فهم مطالب برای دانشجویان راحت تر خواهد بود.

انتقاد شما نسبت به دانشگاه پیام نور چادگان چیست؟ 1. عدم برگزاری کلاس های عملی و نبود امکانات لازم برای تشکیل این کلاس ها، باعث شده که فهم برخی از دروس برای دانشجویان مشکل شود. 2. مجموعه دانشگاه باید سعی کنند از اساتید مجرب تر استفاده نمایند.

آیا مسئولان دانشگاه پیام نور چادگان، پاسخگوی مشکلات شما هستند؟ بله، مسئولان دانشگاه نهایت همکاری را با دانشجویان دارند، که جا دارد تشکر ویژه از آقای سید ابوالقاسم سید فتاحی ریاست دانشگاه که به حق، تلاش های زیادی برای دانشگاه پیام نور چادگان و دانشجویان این دانشگاه انجام داده اند.

از اینکه وقت ارزشمندتان را در اختیارمان قرار دادید سپاسگذاریم. بنده هم از شما و پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان بابت مصاحبه با دانشجویان و توجه به مشکلات دانشجویان این دانشگاه سپاسگذارم.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد