صفحه اصلی » اجتماعی » صدور حکم منع اشتغال شهردار بهارستان به علت تخلف در هزینه های عمرانی

عضو شورای اسلامی بهارستان خبر داد

صدور حکم منع اشتغال شهردار بهارستان به علت تخلف در هزینه های عمرانی

عضو شورای اسلامی شهر بهارستان گفت: در یکی از شعب دادگستری حکمی در تاریخ 13 آذرماه صادر شده است که به مدت یک سال شهردار بهارستان از اشتغال منع می‌شود؛ حکم قطعی و تائید شده است و شورا چه بخواهد و چه نخواهد باید به یک جمع‌بندی در این موضوع برسد که قطعاً این اقدام در یکی دو روز آینده انجام می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۲

به گزارش صاحب نیوز، عضو شورای اسلامی شهر بهارستان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به وظیفه شوراهای اسلامی برای نظارت بر کارهای شهرداری اظهار کرد: سال گذشته با توجه به این وظیفه شورا پس از نظارت؛ موضوع سؤال، تذکر و استیضاح شهردار بهارستان در جلسه شورا مطرح شد که متأسفانه رأی لازم را نیاورد.

جهانگیر هاشمی از ادامه این روند تا کنون خبر داد و گفت: این موضوع مطرح نبود تا اینکه از طریقی به سیستم قضایی کشیده شد و چند وقت پیش مطالبی درباره منع اشتغال وی به عنوان شهردار مطرح شد؛ که در پی آن مجدداً نامه‌ای را در تاریخ 9 آبان ماه دادیم تا برنامه‌‌ریزی شود که خود شهردار استعفا دهد و مشکلات بیشتری به وجود نیاید.

عضو شورای اسلامی شهر بهارستان با ابراز تأسف از عدم همکاری اعضای شورای این شهر در موضوع استعفای شهردار و ناکامی این بحث بیان کرد: در یکی از شعب دادگستری حکمی در تاریخ 13 آذرماه صادر شده است که به مدت یک سال شهردار بهارستان از اشتغال منع می‌شود؛ حکم قطعی و تائید شده است و شورا چه بخواهد و چه نخواهد باید به یک جمع‌بندی در این موضوع برسد که قطعاً این اقدام در یکی دو روز آینده انجام می‌شود.

هاشمی با بیان این که اگر شورا هم نخواهد شهردار را برکنار کند حکم قطعی است، عنوان کرد: مطمئناً این کار انجام خواهد شد؛ منتها نامه ظهر یکشنبه به دست شورا رسیده که در چند روز آینده اقدام خواهد شد.

وی در خصوص تخلف شهردار بهارستان و علت محکومیت او نیز گفت: طبق آنچه که کارشناسی قوه قضائیه هم بررسی کرده مشکلات در حوزه هزینه‌های عمرانی شهر بوده و مبلغ آن هم مشخص نیست که چقدر است و البته درباره ابعاد موضوع کارشناسی هنوز ادامه دارد.

عضو شورای اسلامی شهر بهارستان درباره دخیل بودن موضوعات انتخاباتی در مشکلات پیش آمده در حوزه مالی شهرداری بهارستان گفت: در مورد بحث انتخابات با توجه به اینکه ما از سال قبل پیگیر موضوع استیضاح شهردار بودیم؛ مقداری ضعف را در بحث نظارتی شورا می‌بینم که شورای شهر بهارستان می‌توانست بهتر نظارت کند.

هاشمی در ادامه اضافه کرد: اطلاع دقیقی در مورد استفاده انتخاباتی از این هزینه‌ها ندارم ولی شاید هیأت نظارت یا اجرایی انتخابات آن زمان باید روی این قضیه نظر می‌دادند ولی متأسفانه تا این ساعت مطلبی و چیزی در این خصوص به بنده اعلام‌ نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً شورای شهر برنامه‌ریزی خواهد کرد تا سرپرست جدید شهرداری بهارستان را اعلام کند که امیدوارم شورا بتواند به نحو احسنت و با یک تصمیم خوب شهردار جدیدی را برای ادامه کار پیدا کند.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − 10 =