صفحه اصلی » اقتصادی » حقوق نگرفتن کارگران پلی اکریل اصفهان شش ماهه شد!/ سازمان برنامه و بودجه 20 میلیارد تومان کمک بلاعوض به پلی اکریل می دهد

نماینده مبارکه در مجلس مطرح کرد

حقوق نگرفتن کارگران پلی اکریل اصفهان شش ماهه شد!/ سازمان برنامه و بودجه 20 میلیارد تومان کمک بلاعوض به پلی اکریل می دهد

عدم پرداخت حقوق کارگران شرکت پلی اکریل شش ماهه و کارگران شرکت DMT هفت ماهه شده است. نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی قول پیگیری هایی در این مورد داده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۴

به گزارش صاحب نیوز، کارگران شرکت پلی اکریل اصفهان درا عتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود در شش ماه گذشته روز سه شنبه مقابل استانداری استان تجمع کردند.

این بار کارگران شرکت پلی اکریل و جمعی از کارگران شرکت DMT که از زیر مجموعه های پلی‌اکریل و تولید کننده مواد اولیه نساجی است در این تجمع حضور داشتند و طبق گفته ها، حقوق کارگران DMT در هفت ماه گذشته پرداخت نشده است.

عدم پرداخت حقوق کارگران شش ماهه شد!

یکی از کارگران در گفت و گو با مبارکه نا گفت: مدیر اجرایی شرکت با حضور در این تجمع، قول پرداخت حقوق تیر و نیمه ای از مرداد را داده است.

وی با بیان اینکه پرداخت حقوق ما در خرداد به مقدار نصفه حقوق بوده است، افزود: ما که با مشکلات زندگی شش ماه است حقوق نگرفته ایم چه کنیم، مگر حقوق ما چقدر است که نصف نصف می کنند.

چرا کار پلی اکریل به اینجا رسیده است!؟

نماینده شهرستان مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با مبارکه نا با اشاره به مشکلات شرکت پلی اکریل تصریح کرد: باید تدبیری برای حل مشکلات این شرکت اندیشه شود.

زهرا سعیدی گفت: افراد و مسئولان مختلفی که در اثر سهل انگاری و کوتاهی این مشکلات را به وجود آورده اند باید پاسخگو باشند.

وی افزود: مگر می شود، یک کارخانه را با 700 میلیارد تومان بدهی مواجه کنیم و همه کنار بکشیم.

نماینده مبارکه در مجلس دهم اظهار کرد: من در ورودم به مجلس یک تابوت مرده از شرکت پلی اکریل تحول گرفتم، تابوتی که داشتند به خاک می سپردند.

وی اضافه کرد: تمام تلاشم را کرده ام که به خاک سپرده نشود اما ما پیگیر هستیم این تابوت خاک نشود و دوباره احیا شود.

سعیدی با بیان اینکه مشکلات پلی اکریل زیاد است، عنوان کرد: شرایط این کارگران قابل درک است و اگر مسئولی می خواهند به داد این کارگران برسند، در همین زمان باید کاری انجام دهد چرا که تا همین زمان هم خیلی دیر شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: قول، وعده و وعید مشکلی را حل نمی کند و کار را از پیش نمی برد، باید یاعلی گفت و دست به کار شد.

وی با بیان اینکه دولت حمایت اولیه خود را انجام داده است، مطرح کرد: شرکت پلی اکریل متعلق به بخش خصوصی است ولی دولت با کمک بلاعوض به این شرکت حمایت اولیه خود را انجام داده است.

سعیدی با تاکید بر اینکه من در کنار کارگران این کارخانه هستم، بیان کرد: من به عنوان نماینده مردم و این کارگران در تهران پیگیر مشکلات پلی اکریل هستم و در هفته گذشته طی دو دیدار که با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته ام، قرار شده است سازمان برنامه و بودجه 20 میلیارد تومان به این شرکت پرداخت کنند.

نماینده مبارکه با تاکید بر اینکه پرداخت یک یا دو ماه حقوق مسکن است و باید برای درمان این شرکت کاری انجام شود، خاطرنشان کرد: 20 میلیاردی که دولت قرار است به پلی اکریل کمک کند، اگر فقط برای پرداخت حقوق کارگران استفاده شود، خوش بینانه سه ماه حقوق کارگران را می توان پرداخت کرد.

وی اضافه کرد: باید تدبیری برای حل اساسی مشکلات پلی اکریل اندیشیده شود و متخصصانی که در اجرای این شرکت می توانند کمک کنند بیایند و ببینند کدام بخش زودتر راه اندازی شود تا زود بازده باشد و روحیه ای به کارگران بدهد.

سعیدی گفت: کارشناسان گفته اند که با 20 میلیارد تومان می توان پلی اکریل را احیا کرد و هزینه برای خرید مواد اولیه کارخانه شود.

وی تصریح کرد: باید دید این 20 میلیاردی که پرداخت می شود برای التیام است یا درمان، ما دنبال درمان هستیم و اگر برای التیام باشد دو ماه دیگر هم همین مشکلات را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به راه حل مشکلات پلی اکریل افزود: مدیران با گذاشتن افراد مختصص و دلسوز در کنار تیم اجرایی بخش سود آور این شرکت را اندازی کنند.

وی عنوان کرد: من به عنوان نماینده مردم از مسئولان در خواست می کنم که گزارش سوء مدیریت ها به اطلاع کارگران و مردم رسانده شود.

این نماینده مجلس ادامه: ما داد بزنیم و بگوییم پول نیست کاری حل نمی شود و باید این «پول نیست» ها از طرف مجلس، دولت و قویه قضاییه پیگیری شود.

سعیدی اظهار کرد: دیوان محاسبات کشور بیاید و کار را مشخص کند چرا کار پلی اکریل به اینجا رسیده است و حال باید چه اقداماتی انجام شود تا شرکت از این مردگی نجات یابد.

وی با اشاره به مشکلات پی در پی پلی اکریل افزود: قضیه شرکت پلی اکریل قضیه آن نادانی است که سنگی را در چاه انداخت که هزار عاقل باید برای بیرون آوردن این سنگ تلاش می کنند.

نماینده مبارکه بیان کرد: باید تدبیری شود که مشکلات این کارخانه که بدهی، تعطیلی شرکت و دست مزد کارگران است را بتوانیم به نحو احسن حل کنیم و از هر متخصصی که بتواند کاری انجام دهد کمک گرفته ایم.

کارگران شرکت پلی اکریل و زیر مجموعه های این شرکت منتظر اقدام و عمل مسئولان برای حل مشکلات این شرکت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل هستند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد