صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » 526 طرح مخابراتی در استان اصفهان افتتاح می شود

همزمان با دهه فجر؛

526 طرح مخابراتی در استان اصفهان افتتاح می شود

مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان از افتتاح 526 طرح مخابراتی در این استان در سی و پنجمین فجر انقلاب اسلامی با صرف هزینه ای بالغ بر 437 میلیارد ریال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۴

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، حسین کشایی در نشست خبری خود با خبرنگاران این پروژه ها را شامل : تأسیس و توسعه ظرفیت سدئیچ مراکز تلفن ، تأسیس و توسعه تلفن ثابت از طریق کافوی نوری ، توسعه شبکه تلفن همراه ، ظرفیت سازی و توسعه پورت پرسرعت دیتا ، افزایش ظرفیت ارتباط بین مراکز مخابراتی ، اجرای دکل تلفن همراه ، افزایش ظرفیت باطری و اجرای تغذیه نیروی مراکز و سایتها ، تأسیس و بهسازی ساختمان مراکز مخابراتی ، توسعه ارتباطات فیبر نوری و توسعه و تقویت شبکه کابل اعلام کرد.

وی تکریم مردم را مهمترین رویکرد شرکت مخابرات استان اصفهان عنوان کرد و گفت : مشکلات دو ماه اخیر در خصوص تامین پهنای باند اینترنت  که باعث توقف توسعه پورت ها شده بود ، حل شد و پهنای باند 465 مگابایت به این شرکت اریه گردید.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان تاکید کرد: ما تنها شرکتی هستیم که ADSL را بر مبنای مصرف می فروشیم نه بر اساس پهنای باند ، از این رو برای استفاده بیشتر مشترکین بایستی پهنای باند بیشتری لازم داریم.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری در مراکز تلفن گلستان و شهید قندی ، شاهد واگذاری گسترده تلفن ثابت خواهیم بود، اظهارداشت: در مرکز تلفن مدرس هنور موفق به اخذ مجوز از شهرداری برای انجام حفاری نشده ایم که به محض تحقق آن در مراکز مدرس و شهید بهشتی نیز برنامه های گسترده ای خوایم داشت.

کشایی در پاسخ به این سؤال خبرنگار ما مبنی بر” شایعه افزایش هزینه ها با پرداخت قبوض از طریق سامانه 1818 این شرکت در قبض یعدی مشترکین” ، گفت: این شایعه واهی است و من آن را به شدت تکذیب می کنم.

وی با اشاره به اینکه اصفهان تنها شهری است که قبوض تلفن ثابت را چاپ و توزیع می کند ، ادامه داد: شهروندان می توانند بدون هیچ هزینه ای با 1818 تماس گرفته و از وضعیت بدهی خود مطلع و یا در صورت داشتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب بدهی خود را پرداخت نمایند.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان در ادامه به ضریب نفوذ تلفن همراه در اصفهان پرداخت و گفت: در استان اصفهان 4 میلیون و 230 هزار مشترک تلفن همراه داریم که ضریب نفوذ آنها به طور متوسط 84.49 درصد است .

وی تاکید کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در شهر اصفهان 130 درصد می باشد.

وی به طرح تلویزیون اینترنتی هم اشاره کرد و افزود: متقاضیان برای استفاده از این طرح می توانند به سایت شرکت مخابرات مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.
کشایی تصریح کرد: در ارتباط با حذف کد شهرستان ها نیز این آمادگی وجود دارد که در 24 ساعت این اتفاق رخ دهد، اما از آنجایی که این کار برای شرکت مخابرات صرفه اقتصادی ندارد و مجوز انجام آن به ما داده نشده در حال حاضر این طرح در استان اصفهان اجرا نمی شود.

وی در ارتباط با سوالی در مورد اختلاف با شهرداری هم بیان کرد: مخابرات هیچ مشکلی با شهرداری ندارد، ما برای ارائه خدمات به مردم باید از شهرداری مجوز بگیریم و در صورتی که این مجوزها با مشکلی روبرو شود به تبع آن خدمت رسانی به مرد نیز دچار مشکل می شود، البته شهرداری های شهرهای مختلف استان به خصوص شهرداری شاهین شهر همکاری خوبی با مخابرات دارند که امیدواریم شهرداری اصفهان نیز تعامل بهتری با شرکت مخابرات برای خدمت رسانی بهتر به مردم داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد