صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » بسیج جامعه پزشکی قله بلند بسیج است/ ابلاغ پیام معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح به شورای بسیج جامعه پزشکی اصفهان

در نشست شورای مرکزی مطرح شد؛

بسیج جامعه پزشکی قله بلند بسیج است/ ابلاغ پیام معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح به شورای بسیج جامعه پزشکی اصفهان

رهبر معظم انقلاب با این که خیلی ها مخالف بودند اما تدابیری را اتخاذ کردند و مسائلی را در خشت خام دیدند و امروز آن تدابیر عامل آزادی حلب شد و ایشان دانست که اگر بخواهند با حرف های روشنفکر نماها کشور را رها کنند، امروزه برای مبارزه با داعش باید کف خیابان های اصفهان شهید می دادیم.

تاریخ انتشار: ۰۱:۳۳ - جمعه ۱۳۹۵/۰۹/۲۶

به گزارش صاحب نیوز، یکصد و شصتمین جلسه شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و به ریاست قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و با حضور اعضای این شورا، نماینده ولی فقیه، فرماندار ویژه، نماینده مجلس و رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان روز گذشته در این نشست گفت: بسیج امروزه دیدگاه خوبی را در پیش گرفته و رو به اقشار تخصصی آورده است که بسیج جامعه پزشکی هم یکی از این اقشار تخصصی است.

محسن حجتی افزود: سازمان بسیج جامعه پزشکی در چهار محور امداد و درمان، فرهنگی، نیروی انسانی و آموزش و پژوهش در حال فعالیت است و چندین شورای تخصصی مانند شورای فضای مجازی، سلامت، طب سنتی و شوراهای اصلی مانند شورای مرکزی را در بردارد.

وی ادامه داد: برخلاف آن چه در ظاهر امر پیداست، عدم موازی کاری با دستگاه های همکار مانند دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار جدی این سازمان قرار دارد و در محرومیت زدایی در حوزه بهداشت و درمان گام هایی برداشته است.

* محرومیت زدایی، در دستور کار بسیج جامعه پزشکی

حجتی همچنین تصریح کرد: به دستور مقام معظم رهبری محرومیت زدایی در دستور کار جدی سپاه پاسداران و همچنین سازمان بسیج مستضعفین قرار گرفت که در رده های پائین تر، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان هم نسبت به شناسائی نقاط مورد نظر اقدام کرده و مناطق هدف را تحت پوشش قرار داد.

این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین کلاس های آموزشی برای عموم مردم و دوره های بازآموزی کوتاه و بلند مدت برای پزشکان و پرستاران از جمله برنامه های حوزه مدیریت آموزشی این سازمان به شمار می رود.

* بسیج جامعه پزشکی، مجموعه ای دلگرم کننده

نماینده ولی فقیه و امام جمعه نجف آباد هم از برگزاری این جلسه در شهرستان نجف آباد خرسند بود و در توصیه ای به اعضای این جلسه گفت: این جلسات را با قوت ادامه دهید چرا که کشور امروزه نیازمند گرد هم آمدن نخبگان بسیجی در جای جای کشور است تا برای مشکلات و مسائل تخصصی چاره اندیشی شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی افزود: بسیار خوشحال هستم که مجموعه های دلگرم کننده ای مانند بسیج جامعه پزشکی به قوت تشکیل جلسات می دهد و از طرفی هم بار سنگینی هم بر دوش آن ها گذاشته شده است.

5

وی خاطر نشان کرد: بسیج جامعه پزشکی قله و افق بلند بسیج است که کار برای رضای خدا در این مجموعه بر اهمیت آن می افزاید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هم در ادامه سخنان امام جمعه نجف آباد گفت: دانشگاه آزاد نجف آباد پتانسیل خوبی را در اختیار دارد و امروزه از آن به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح استان یاد می شود که در کنار دیگر واحدهای آموزشی استان مشغول به کار است.

مهران مجلسی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی بر خلاف برخی دانشگاه ها امسال از پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع و رشته ها به صورت بدون آزمون امتناع به عمل آورد که این بر کیفیت آموزشی و سطح علمی دانشگاه می افزاید.

* میزبانی دانشگاه آزاد نجف آباد از 26 هزار دانشجو

وی اظهار کرد: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد از 456 نفر عضو هیأت علمی، یک هزار و 200 استاد حق التدریس، 276 رشته در کلیه مقاطع تا مقطع دکترای حرفه‌ای و تخصصی، 11 دانشکده مصوب و 26 هزار دانشجو میزبانی می کند.

مجلسی همچنین تصریح کرد: رشته اتاق عمل یکی از رشته های پر طرفدار است که ضمن راه اندازی این رشته، از بهمن ماه به طور رسمی کار خود را آغاز می کند.

نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در بخش دیگری از این نشست ضمن تقدیر از مجموعه بسیج جامعه پزشکی استان در تشریح وضعیت تخصصی حوزه سلامت در ساختمان بهارستان گفت: امروزه کشور ما درگیر مشکلات ساختاری است که حقوق های نجومی در نتیجه این مشکلات است.

ابوالفضل ابوترابی افزود: طرح تحول نظام سلامت هم چون ساختار سیستمی مناسبی از ابتدا نداشته امروزه با مشکلاتی همراه شده و چندین ماه می گذرد ولی هزینه ها پرداخت نشده و این طرح شبیه به کشتی به گل نشسته شده است.

وی خاطر نشان کرد: مسائل نظام باید از قبل برنامه ریزی شوند و روی طرح های مختلف مطالعه صورت بگیرد و در این بین بسیج جامعه پزشکی می تواند در حوزه تخصصی خود مسائل ساختاری نظام را به دقت بررسی کند.

* زمزمه دست داشتن برادر یکی از مسئولان در حقوق های نجومی!

ابوترابی همچنین ضمن بیان این که زمزمه هایی مبنی بر دست داشتن برادر یکی از مسئولان در حقوق های نجومی وجود دارد اظهار کرد: اگر بخواهیم مثل گذشته کشور را اداره کنیم هر روزه باید شاهد اختلاس های جدیدتری باشیم و حقوق های نجومی دیگری را شاهد باشیم.

14

این نماینده تصریح کرد: امروزه بیداری اسلامی در جهان گسترش پیدا کرده است و از طرفی هم شاهد اتفاقات جدید مانند نصب عکس مقام معظم رهبری در قاهره و تدابیر هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب هستیم.

نماینده مردم نجف آباد ابراز داشت: تولد دوباره ای در خاورمیانه به نفع مقاومت شکل گرفته که نتیجه آن تمکین کردن روسیه در برابر جمهوری اسلامی است و همچنین برای چندمین بار پوتین خدمت مقام معظم رهبری نامه می نویسند و به شجاعت ایرانیان در سوریه غبطه می خورد؛ چرا که شجاعت همراه با لطافت را در ارتش خودش نمی بیند.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با این که خیلی ها مخالف بودند اما تدابیری را اتخاذ کردند و مسائلی را در خشت خام دیدند و امروز آن تدابیر عامل آزادی حلب شد و ایشان دانست که اگر بخواهند با حرف های روشنفکر نماها کشور را رها کنند، امروزه برای مبارزه با داعش باید کف خیابان های اصفهان شهید می دادیم.

ابوترابی گفت: تدابیر رهبری ما را تبدیل به یک قدرت بین المللی کرد اما چه کنیم که از داخل مشکل داریم و برخی مسئولان از نفوذ جلوگیری نمی کنند و ماجرای جیسون رضائیان را فراموش می کنند.

* یک پزشک فرهیخته غائب بود!

در پایان سخنرانی مسئولان، نشست تخصصی این سازمان با حضور حداکثر اعضای شورای مرکزی به کار خود ادامه داد که پس از ابلاغ پیام معاون سابق بهداشت و درمان نیروهای مسلح به اعضای شورا، با پرسش و پاسخ با حضور نماینده مردم شهرستان نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی پایان یافت.

به گزارش صدای سلامت تجلیل از چهره نام آشنای پزشکی و بهداری در جنگ، دکتر محمدعلی ابوترابی از برنامه های این نشست بود که به دلیل کسالت شدید این پزشک و انتقال وی به تهران این امر میسر نشد.

انتهای پیام/ث