IMG_0211
۱۰:۴۸ - سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۵

دربی های فعلی فوتبال اصفهان با دربی های زمان ما قابل مقایسه نیست

سیمکانی: تیم های اصفهانی برای بردن در دربی به میدان می روند

عباس سیمکانی از جمله بازیکنان سرشناس دهه قبل فوتبال اصفهان است که در دوران بازیگری مهاجم گلزن و خطرناکی به حساب می آمد.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ عباس سیمکانی از جمله بازیکنان سرشناس دهه قبل فوتبال اصفهان است که در دوران بازیگری مهاجم گلزن و خطرناکی به حساب می آمد. در آستانه دربی فوتبال اصفهان به سراغ یکی از مهاجمان سابق فوتبال اصفهان رفتیم تا در مورد این دیدار با وی گفت و گو کنیم. سیمکانی تجربه چندین دربی اصفهان را داشته و معتقد است دربی های دهه قبل فوتبال اصفهان از نطر زیبایی و حساسیت قابل مقایسه با دربی های فعلی نیست.

در چند دربی فوتبال اصفهان به میدان رفتید و چند گل زدید؟
من زمانی هم که در تیم تام بودم، با سپاهان دیدار کردیم اما بیشتر دربی ها به زمانی برمی گردد که بازیکن ذوب آهن بودم. در دربی اول ذوب آهن دو بر صفر برنده شد و من هر دو گل را زدم، در دربی بعدی نیز سه بر یک بردیم و یکی از گل ها را من به ثمر رساندم، یک بازی را هم مساوی کردیم. در جام حذفی نیز تیم سپاهان را یک بر صفر شکست دادیم. به طور کلی من هیچ گاه با ذوب آهن در دربی اصفهان نباخته ام. در شش سالی که برای ذوب آهن بازی می کردم، یک سال سپاهان و یک سال ذوب آهن در لیگ دسته دو بودند و تعداد دربی های دو تیم زیاد نبود.

شیرین ترین خاطره ای که از دربی های گذشته به یاد دارید، کدام خاطره است؟
سال 72 که با سپاهان بازی داشتیم توانستیم این تیم را با نتیجه دو بر صفر شکست دهیم که هر دو گل این بازی را خودم زدم اما گل دوم من در شرایطی که با آقای مهابادی کورس گذاشته بودم کفشم از پایم درآمد و من با پای برهنه به سپاهان گل زدم و این از خاطرات خوبی است که من از این بازی دارم

تفاوت عمده دربی دهه هفتاد اصفهان با دربی سال های اخیر چه بود؟
آن زمان خبری از قرعه کشی و اهدای جوایز به کشاندن تماشاگران به ورزشگاه نبود و تماشاگران از چند ساعت قبل در ورزشگاه حاضر می شدند زیرا هنوز فوتبال ما پولی نشده بود و عرق و تعصب وجود داشت. ضمن اینکه امکانات محدودی داشتیم. زمین چمن ورزشگاه تختی بیشتر خاکی بود و برای یک پاس بغل پا، توپ چند بار بالا و پایین می پرید اما حالا که کیفیت چمن ورزشگاه خوب شده، کیفیت بازی جالب نیست.

IMG08471956

کری خوانی دربی زمان شما بیشتر بود یا زمان حال؟
حساسیت دربی زمان ما واقعاً زیاد بود. هواداران دو تیم از یک ماه قبل کری خوانی را شروع می کردند و تا چندین روز بعد از بازی نیز ادامه داشت، شهر هم آن حال و هوای دیگری پیدا می کرد اما حالا شاید بیشتر تماشاگران ندانند که روز جمعه دربی اصفهان برگزار می شود، در حالی که تبلیغات زیادی انجام می شود و باشگاه ها برای به ورزشگاه کشاندن تماشاگران ترفندهای زیادی به کار می برند.

برخلاف دربی تهرانی ها که بدون گل بوده و زیبا نیست، دربی اصفهانی ها معمولا پر گل و جذاب می شود. دلیلش را چه می دانید؟
در دربی تهران تیم ها برای نباختن به میدان می روند تا در صورت شکست احتمالی برابر حریف، از سوی هواداران بازخواست نشوند. دربی تهرانی ها معمولاً تهاجمی نیست و دو تیم می خواهند گل نخورند اما در دربی اصفهان هر دو تیم برای بردن به میدان میروند و به دنبال گل زدن به حریف هستند.

بازی روز جمعه دو تیم سپاهان و ذوب آهن را چه طور ارزیابی می کنید؟
دو تیم اصفهانی در حساس‌ترین شرایط به هم رسیدند، شرایطی که هم ذوب‌آهن و هم سپاهان به سه امتیاز این دیدار احتیاج دارند و پیش بینی می شود بازی جذابی از آب دربیاید.

فکر می کنید کدام تیم شانس بیشتری برای پیروزی در دربی اصفهان داشته باشد؟
به نظر من هر تیمی که تمرکز بیشتری داشته و از لحاظ روحی و روانی آماده‌تر باشد می‌تواند این بازی را ببرد اما با توجه به اینکه خودم را یک ذوب‌آهنی می‌دانم دوست دارم این دیدار را سبزپوشان اصفهانی ببرند. درصورتی‌که ذوب‌آهن بازی هفته گذشته خود را با تساوی به پایان نرسانده بود می‌توانست شرایط بسیار بهتری را داشته باشد و به واقع هم نمی‌دانیم کدام تیم باید از بازی روز جمعه پیروز از میدان خارج شود چراکه هر دو تیم شرایط بسیار حساسی دارند اما با این حال امیدوارم هر تیمی که حقش باشد از دربی اصفهان پیروز خارج شود