صاحب نیوز

آب هوا برفی اصفهان

کارشناس هواشناسی اصفهان خبر داد

اصفهانی ها از روز سه شنبه منتظر برف و باران باشند

کارشناس اداره هواشناسی اصفهان گفت: از روز سه شنبه با نفوذ سامانه ناپایدار از غرب استان، افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید و بارش برف و باران پیش بینی می شود.

کدخبر: 603724
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ @ ۱۸:۲۵


به گزارش صاحب نیوز، کارشناس مسئول مرکز پیش بینی هواشناسی استان اصفهان به ایرنا گفت: از روز سه شنبه با نفوذ سامانه ناپایدار از غرب استان، افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید و بارش برف و باران پیش بینی می شود.

علی عسگریان افزود: بارش در مناطق غرب بصورت برف و در مناطق مرکزی، شرقی و شمالی استان بصورت بارش سبک خواهد بود.

وی با بیان اینکه سرمای هوا تا آخر هفته ادامه خواهد داشت، گفت: امشب(یکشنبه)دمای هوا در مناطق مرکزی استان به چهار درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد.

وی با بیان اینکه روز سه شنبه دمای هوا مقداری افزایش خواهد داشت، گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با کاهش شش درجه ای و اُفت محسوس دمای هوا مواجه خواهیم شد.

کارشناس مسئول مرکز پیش بینی هواشناسی استان اصفهان افزود: دمای فعلی اصفهان 11 درجه سانتیگراد با 17 درصد رطوبت است.

وی افزود: چوپانان و نائین با 15 درجه سانتیگراد بعنوان گرمترین و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با 9 درجه سانتیگراد زیر صفر بعنوان سردترین نقطه استان اصفهان اندازه گیری شده است.

همچنین بر پایه گزارش اداره کل هواشناسی اصفهان، تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار تا 48 ساعت آینده از روی استان است.

روز سه شنبه با عبور موج ناپایدار از روی استان شرایط برای بارش های ضعیف بر روی استان مهیا خواهد بود.

بر این اساس از روز سه شنبه افزایش ابر وزش باد و در برخی مناطق بویژه در غرب استان بارش هایی پیش بینی می‌شود.

بیشینه دما در 24 ساعت آینده در بیشتر نقاط استان تغییر محسوسی نخواهد داشت.

هوای کلانشهر اصفهان برای فردا دوشنبه، صاف تا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد و برای روز سه شنبه، قسمتی ابری، بتدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد و بارش سبک پیش بینی شده است.

انتهای پیام/ع