IF
۰۷:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۳۰

یک داروساز و گیاه شناس:

احیای طب سنتی گامی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی/ حلقه مفقوده در علم پزشکی روز طب گیاهی است

اسماعیلی گفت: صنف خاصی برای نظارت بر داروهای گیاهی وجود ندارد در صورتی که با اتحاد در زمینه تولید گیاهان بومی و ایجاد یک صنف مشخص می توان فرمان رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی را در این زمینه عملی کرد.

به گزارش صاحب نیوز، مردم ایران اسلامی در قدیم استفاده های زیادی از گیاهان طبیعی و دارویی داشتند و در دنیای امروزی با مشخص شدن ضرر داروهای شیمیایی، بار دیگر تعداد زیادی به استفاده از این گیاهان روی آورده اند.

 داروساز و گیاه شناس رضوانشهری در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: اینجانب از سن چهار سالگی تا 10 سالگی علاقمند  به جست و جو در طبیعت و یافتن پاسخ سوالات خود بودم.

اسدالله اسماعیلی با بیان اینکه در سن 9 سالگی از تهران به نجف آباد اصفهان نقل مکان کردیم، گفت: آشنایی من با مرحوم شیخ حسین مظاهری از اهالی تیران و کرون جرقه ی شروع کار و فعالیت در بخش داروسازی و طب گیاهی را زد.

وی با اشاره به اینکه مرحوم مظاهری در زمینه طب گیاهی فعالیت های بیشماری داشتند، خاطر نشان کرد: کتاب بوعلی سینا را مرحوم مظاهری به من هدیه دادند که من برای فهمیدن مطالب آن 45 بار این کتاب را مرور کردم.

این داروساز و گیاه شناس افزود: زمان قبل از انقلاب و دوران دانشجویی همزمان دو رشته پزشکی و حقوق را می خواندم  و در این بین حدود 300 کتاب مروبط به پزشکی را مطالعه کردم.

اسماعیلی با بیان اینکه علاقه ای به وکالت نداشتم گفت: علاقه من به رشته ی پزشکی باعث ایجاد یک ازمایشگاه اختصاصی شد و  نگهداری خرگوش و آزمایشات مختلف بر روی آنها نگهداری کنمو اولین گام برای کشف دارو بود.

وی اذعان کرد: تمام تلاش شبانه روزی ام برای این بود که بتوانم دو قطب سنتی و جدید پزشکی را آشتی دهم چرا که حلقه ی مفقوده در علم پزشکی روز، طب گیاهی است.

داروساز و گیاه شناس رضوانشهری با بیان اینکه پزشکان کنونی اسم گیاهان دارویی را که می شنوند ناراحت می شوند، اظهار کرد: کسانی که علم پزشکی از آنان صادر می شود، گیاه شناس و شیمیدان بودند و کیمیاگری یکی از ارکانش در طب قدیم است.

اسماعیلی یادآور شد: برای ادامه کشفیات خود با دانشگاه های سراسر دنیا ارتباط برقرار کردم و کتاب های زیادی خواندم  که در نهایت به کشف داروی سرطان انجامید.

وی بابیان اینکه دنیا نمی خواهد سرطان درمان قطعی شود، خاطر نشان کرد: سرطان عامل مرگ و میر بسیاری از مردم دنیا است و داروی سرطان بزرگترین درآمد جهان است.

داروساز و گیاه شناس رضوانشهری گفت: پزشکان قدیم برای سرطان و کوچکتر کردن تومور از آهنربا استفاد ه می کردند و اکنون برای در مان این بیماری می توان از امواج الکترو مغناطیس استفاده کرد به این صورت که دستگاهی با این امواج بر روی دست بسته شده و با داروی آب ازن اکسیژن های خون و سلول ها منظم شده و سرطان از بین می رود.

اسماعیلی با اشاره به این که این راه درمان نتیجه سه سال آزمایشات مختلف است، تصریح کرد: غذای سلول های سرطانی هموگلبین است و آهن خون را از بین می برند که با افزایش شیرینی در خون، آهن افزایش یافته و سلول ها بزرگتر می شوند.

وی افزود: در شیوه درمان سنتی ما با کمک و تقویت سلول های بدن و گرفتن آهن مضاعف از سلول های سرطانی تومور سرطان را از بین می بریم.

داروساز و گیاه شناس رضوانشهری با تاکید بر اینکه یک سوم مردم ایران دارای بیماری کلیوی هستند اظهار کرد: بیماری سنگ کلیه مشکلات زیادی را برای بیمار به وجود می آورد و درمان آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

اسماعیلی بیان کرد: با آزمایش های مختلف توانستیم از ترکیب گیاهان دارویی مختلف نوعی سنگ شکن گیاهی خوراکی را برای از بین بردن سنگ کلیه با اثر فوری و بدون درد تولید کنیم.

وی با اشاره به رضایت مصرف کنندگان این سنگ شکن گیاهی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تا کنون همکاری در این زمینه نداشته و من خودم مسئولیت مصرف این دارو را متحمل می شوم.

داروساز و گیاه شناس رضوانشهری با بیان اینکه اعتماد مردم نسبت به داروهای شیمیایی کم شده است تصریح کرد: عده ی زیادی از مردم به استفاده از داروهای گیاهی و گیاهان دارویی روی آورده اند ولی نباید علم پزشکی جدید را به طور کامل کنار گذاشت بلکه باید بین این دو اتحاد ایجاد کرد.

اسماعیلی با اشاره به گرانی داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی و تفاوت قیمت ها گفت: صنف خاصی برای نظارت بر داروهای گیاهی وجود ندارد در صورتی که با اتحاد در زمینه تولید گیاهان بومی و ایجاد یک صنف مشخص می توان فرمان رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی را در این زمینه عملی کرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ الف