صفحه اصلی » سیاسی » حضور سردار سلیمانی در حلب نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نیست/ ایران هرگز منافع ملی و حمایت از مقاومت را کنار نمی گذارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

حضور سردار سلیمانی در حلب نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نیست/ ایران هرگز منافع ملی و حمایت از مقاومت را کنار نمی گذارد

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور سردار سلیمانی در سوریه نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نیست، مقامات ایرانی برای سفر به کشورهای دیگر نیاز به کسب اجازه از هیچ کشوری ندارند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱
به گزارش صاحب نیوز، مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خانه ملت در خصوص ادعای آمریکا مبنی بر نقض قطعنامه 2231 به دلیل حضور سردار سلیمانی در حلب اظهار داشت: سفر مقامات ایران به هر جای دنبا به هیچ کشوری ارتباط ندارد و چنین ادعایی قابل توجیه نیست.

نماینده مردم نطنز در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: چنین ادعاهایی تبلیغات و جو سازی علیه ایران است در گذشته راه و روش آمریکا همین بود الان هم همان مسیر را تکرار کرده اند.

وی تاکید کرد: ایران هرگز منافع ملی و حمایت از مقاومت را کنار نمی گذارد و برای پیگیری این مسائل از هیچ کشوری کسب تکلیف نمی کند و معتقدیم به هیچ کشوری این مسائل مربوط نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولین باری نیست که سردار سلیمانی چنین سفری انجام می دهد، اما نکته اینجاست که چنین سفرهایی ارتباطی به قطعنامه ندارد و نقضی صورت نگرفته و نباید به چنین ادعاهایی توجه کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادعا کرده است که حضور سردار سلیمانی در شهر حلب کشور سوریه نقض قطعنامه 2231 است.

قطعنامه 2231 به دنبال توافق برجام در شورای امنیت ملی سازمان ملل تصویب شد که طبق آن قطعنامه های تحریمی علیه ایران ملغی شد.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − نوزده =