صفحه اصلی » سیاسی » بیداری کشورهای اسلامی عطش دشمن علیه انقلاب ایران را بیشتر کرد

کارشناس سیاسی:

بیداری کشورهای اسلامی عطش دشمن علیه انقلاب ایران را بیشتر کرد

مظاهری گفت: بیداری کشورهای اسلامی از جمله مصر، یمن، لیبی و الجزایر در سال 1390، عطش دشمن علیه انقلاب اسلامی ایران را زیادتر کرد و با ایجاد گروه های سلفی تکفیری در پی ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و پایه گذاری خاوریانه ای جدید بودند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۷

به گزارش صاحب نیوز، کارشناس سیاسی تیران و کرون در گفتگو با سفیر تیران و کرون با اشاره به اوج گرفتن انقلاب اسلامی ایران در سال های اخیر، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در سال ۱۳۵۷ با  بیرون راندن دشمنان از کشور خود، گام بزرگی را برای مقابله با استکبار جهانی برداشتند و اکنون موج این انقلاب منطقه های مختلفی از جهان را در برگرفته است.

ابراهیم مظاهری آرزوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی را برافراشته شدن پرچم لااله الا الله و محمد رسول الله در تمام دنیا عنوان  کرد و گفت: دشمنان انقلاب های اسلامی تمام سعی خود را برای شکست  ایران اسلامی از طریق مختلفی از جمله فتنه های پی در پی و تحمیل جنگ هشت ساله انجام دادند.

وی افزود: بیداری کشورهای اسلامی از جمله مصر، یمن، لیبی و الجزایر در سال ۱۳۹۰، عطش دشمن علیه انقلاب اسلامی ایران را زیادتر کرد و با ایجاد گروه های سلفی تکفیری در پی ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و پایه گذاری خاوریانه ای جدید بودند.

این کارشناس با اشاره به شکل گیری گروه دولت اسلامی عراق و شام تحت عنوان داعش، تصریح کرد: این گروه در ابتدای شکل گیری با جذب پول و تجهیزات نظامی از مستکبران جهانی به خصوص آمریکا، افراد زیادی را از کشورهای مختلف جذب کرده و به کشورهای اسلامی حمله ور شد.

مظاهری ادامه داد: آمریکا با حمایت همه جانبه از این گروه تکفیری اهدافی از جمله ترسیم چهره زشت از اسلام، اسلام هراسی، اختلاف و جنگ بین شیعه و سنی، ایجاد هرج و مرج در منطقه به سود خودشان، تجزیه عراق و سوریه،  سپاه ایران و مبارزه با موج بیداری اسلامی را در سر می پروراند.

وی با بیان اینکه هدف داعش پس از حمله به عراق و سوریه، پیشروی در  خاک ایران اسلامی بود، اذعان کرد: هوشیاری و نقشه راه رهبر معظم انقلاب، تجربه ابتکارهای عملیاتی سرداران دفاع مقدس ایران و همکاری روسیه و حزب الله لبنان در عراق و سوریه سفره جیش الاسلام، النصره و داعش را برچید و مانع پیروزی های بیشتر آنها شد.

ویبا اشاره به این نکته که مدافعان حرم ایران اسلامی به عشق حضرت زینب سلام الله علیها و برای دفاع از حریم ایران اسلامی در کشورهای عراق و سوریه می جنگند، گفت: آزادی شهر حلب پیروزی بزرگی در این جنگ بشمار می رود چراکه این شهر علاوه بر وسعت و جمعیت زیاد، هم مرز با ترکیه بوده و راه تجهیز نیروهای ترکیه از این طریق بسته شد.

مظاهری آزادی شهر حلب را مانند فتح خرمشهر دانست و بیان کرد: تثبیت آزادی شهر حلب و جلوگیری از نفوذ دشمن به این شهر اهمیت زیادی دارد چرا که آنها در پی تلافی این شکست سنگین با شگردهای مختلفی هستند.

وی با اشاره به نقش انگلیس در دنیا بر علیه اسلام و کشورهای اسلامی، یادآور شد: انگلستان دومین کشور مقروض دنیا است ولی وسعت عملیات آمریکا را ندارد و اکنون جزیره ای کوچک بشمار می رود که دیگر پر و بالی ندارد.

این کارشناس با بیان اینکه دنیای استکبار قدرت انقلاب اسلامی را در جنگ های نیابتی حس کرد، گفت: پپروزی حلب نقطه عطفی برای پیروزی های پی در پی در کشورهای اسلامی از جمله یمن، افغانستان و ورود به اروپا و حیاط خلوت آمریکا است.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد