صفحه اصلی » اجتماعی » مادران بیش از حد به پسران توجه و محبت نکنند/ فرصت تجربه کردن را از فرزندان نگیریم

یک مشاور خانواده:

مادران بیش از حد به پسران توجه و محبت نکنند/ فرصت تجربه کردن را از فرزندان نگیریم

وقتی فرزندی طعم دشواری ها و سختی ها را نچشیده و با مشکلات مواجه نشده باشد در برابر نخستین مشکل در زندگی مشترک متزلزل شده و آن را رها می کند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، روانشناس و مشاور خانواده، در جشن مشق عشق در فرهنگسرای المهدی(عج)، با اشاره به برخی روزمرگی ها در زندگی امروز اظهار کرد: تکنولوژی موجب شده که در جمع های خانوادگی به جای جویا شدن از احوال یکدیگر، در فضاهای مجازی به دنبال گذراندن اوقات خود باشیم.

غلامعباس کوچکی شب گذشته با تأکید بر صمیمت و اعتماد به عنوان دو نماد یک زندگی باکیفیت گفت: مرد و زنی در زندگی مشترک موفق هستند که پس از گذشت سال ها همچنان مانند شرایط آغاز این پیوند، خود را برای همسر خویش حفظ کنند.

وی نوع پرورش خانوادگی را در زندگی آینده فرزندان مهم ارزیابی و تصریح کرد: مادران بیش از حد به پسران توجه و محبت نکنند چون این امر می تواند زمینه ساز عدم علاقه فرزند در آینده به جنس مخالف و آغاز یک زندگی شود.

کوچکی، آنچه که میزان انتظارمان را از فرزندان امروز تغییر داده تصورهاست عنوان کرد: توانایی جسمی و روانی فرزند امروز و دیروز تفاوتی ندارد و آنچه در این میان فرق کرده پندارها و تصور ما از این توانمندی است.

وی با تأکید بر لزوم تجربه کردن فرزندان گفت: وقتی فرزندی طعم دشواری ها و سختی ها را نچشیده و با مشکلات مواجه نشده باشد در برابر نخستین مشکل در زندگی مشترک متزلزل شده و آن را رها می کند.

این مشاور مسائل خانواده با اشاره به لزوم محبت همسران نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک خاطرنشان کرد: افراط محبت میان مرد و زن در زندگی زناشویی معنایی ندارد.

این کارشناس مسائل خانوادگی اهمیت زن و شوهر به هم در مقابل افراد دیگر را تقویت کننده عنصر محبت دانست و متذکر شد: یک زوج زمانی به مهارت واقعی زندگی مشترک دست یافته اند که با وجود چالش های فراوان در زندگی هیچ گاه دیگران متوجه این درگیری ها نمی شوند.

جشن مشق عشق که به همت فرهنگسرای المهدی(عج) با حضور زوج های جوان و با همکاری کانون محبان 14 معصوم راوند برگزار شد با بخش های دیگری نظیر اجرای نمایش، موسیقی و….همراه بود.

انتهای خبر/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد