صفحه اصلی » سیاسی » دشمنان با ایجاد فتنه قصد ناامیدی مردم از انقلاب اسلامی را داشتند

حماسه نهم دی از نگاه مسئولان تیران و کرون؛

دشمنان با ایجاد فتنه قصد ناامیدی مردم از انقلاب اسلامی را داشتند

دشمنان ایران اسلامی با ایجاد فتنه های داخلی قصد ایجاد ناامیدی از نظام و انقلاب در مردم را داشتند تا بدینوسیله از انقلاب اسلامی حمایت نکنند ولی بیداری و هوشیاری مردم نقشه های دشمنان را نقش برآب کرد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۰۶ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۹

به گزارش صاحب نیوز، مردم ایران اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی در سال 1388 مشارکت زیاد و بالای 80 درصد داشتند که حیرت افراد زیادی از جمله دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی را در پی داشت.

در همین دوران و پس از اعلام نتایج انتخابات فتنه ای با کلید تقلب شروع شد که آشوب های زیادی را در پی داشت و حتی کشور را تا لبه پرتگاه نابودی کشاند.

مردم بصیر و هوشیار ایران اسلامی با رهنمودهای امام خامنه ای مدظله هوشیار شده و با راهپیمایی پرشکوه و استکبارستیزانه در هشتم و نهم دی ماه، بساط دشمنان و فتنه گران را برچیده و حماسه عطیمی را رقم زدند.

به مناسبت این حماسه بزرگ مصاحبه کوتاهی با تعدای از مسئولان شهرستان تیران و کرون داشته ایم:

ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس شورای اسلامی:

فتنه ۸۸ طرح تمکین به قانون توسط سران فتنه و به پشتیبانی دشمنان خارجی بود که کشور را تا لبه پرتگاه جلو برد. این فتنه شبیه به فتنه کنونی در سوریه است چرا که دشمنان در کشور سوریه جنگ داخلی برادر کشی و اسلحه کشی قوم های مختلف بر روی یکدیگر را راه اندازی کردند تا به اهداف خود برای ایجاد آشوب و به دست گرفتن نظام  برسند.

حماسه 9 دی پایانی بر فتنه های دشمنان داخلی و خارجی بود و  انقلاب اسلامی ایران به خواست خدا، تدبیرهای روشنگرانه رهبر معظم انقلاب و هوشیاری نیروهای نظامی و مردم همیشه در صحنه از این آزمون و فتنه بزرگ سربلند بیرون آمد.

آمریکا و کشورهای مستکبر دنیا بعد از پیروی انقلاب اسلامی ایران تحریم های متعددی را برای ضربه به این نظام اعمال کردند و با پیشرفت های بوجود آمده در ایران، امید آنها از به ثمر رسیدن تحریم ها، ناامید شده بود اما نظریه استفاده از ظرفیت اجتماعی ایران توسط کارشناسان سازمان سیا پس از فتنه ۸۸ مطرح شد و جرقه تقویت تحریم های ایران برای ایجاد فشار اجتماعی بر نظام، بعد از فتنه ۸۸ کلید خورد چرا که دشمن فهمید با ایجاد ضربات اجتماعی، زمینه از پای درآوردن نظام فراهم می شود.

ابوترابی

حجت الاسلام رشیدیان، امام جمعه تیران و کرون:

حماسه عظیم نهم دی ماه مرهون درایت و مدیریت و اخلاص رهبر عزیز انقلاب بود. وی دی را نشان دهنده بیداری و بصیرت مردم و پایبندی به دین و اعتماد و دل بستگی به نظام دینی دانستند.

در آشوب های سال 1388 تعداد زیادی کشته و مجروح شدند که هشت نفر کشته شدگان بسیجی بودند. فتنه گران 143 شعبه بانک را تخریب و 79 مغازه و یک مسجد را به آتش کشیدند.

90 ایستگاه اتوبوس و 10 اتوبوس مورد حمله قرار گرفت و در مجموع حدود 86 میلیارد خسارت به اموال عمومی وارد شد.

شعار های مردم آشوب گر در فتنه 88 نشان دهنده این بود که دیگر بحث انتخابات مطرح نیست و اصل ولایت فقیه و ایران اسلامی هدف گرفته شده است.

وقتی روز عاشورا پرچم های مزین به نام اباعبد الله الحسین علیه السلام  آتش زده شد رگ غیرت مردم به جوش آمده و چند روز بعد از این اقدام ننگین، حماسه نهم دی ماه رقم خورد.

چهل میلیون نفر از مردم ایران اسلامی در سراسر کشور و سه میلیون در تهران راهپیمایی عظیمی را شکل دادند که این عمل آبی را بر آتش فتنه ریخته و بساط فتنه و فتنه گران را برچید.

رشیدیان

علی رحمانی، فرماندار تیران و کرون:

مردم ایران اسلامی در سال 1388 آزمایش بزرگی را پس دادند و در مقابل دشمنان داخلی و خارجی که قصد تهدید انقلاب اسلامی را داشتند، ایستادند.

امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب سفارش زیادی به حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب داشته اند و دشمنان ایران اسلامی هم تا وقتی که مردم در صحنه باشند، نمی توانند خدشه ای به نظام وارد کنند که خوشبختانه مردم ایران همیشه در میدان های مختلف و حساس در صحنه بودند و حماسه نهم دی ماه هم از همین حضور مردم نشات گرفته است.

دشمنان ایران اسلامی با ایجاد فتنه های داخلی قصد ایجاد ناامیدی از نظام و انقلاب در مردم را داشتند تا بدینوسیله از انقلاب اسلامی حمایت نکنند ولی بیداری و هوشیاری مردم نقشه های دشمنان را نقش برآب کرد.

رحمانی

حجت الاسلام فتاحی، امام جمعه عسگران:

پایه های فتنه 88 در خارج ایران اسلامی ریخته شده و دشمنان قصد  ایجاد آشوبی مانند انقلاب مخملی گرجستان را در ایران را داشتند.

دشمنان داخلی و خارجی پس از انتخابات پروشور سال 88  به بهانه تقلب در انتخابات برخی مردم بی بصیرت را به خیابان ها کشانده و خسارات زیادی را به بار آوردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی و نظام در ابتدا با این فتنه گران مدارا کردند ولی با گسترده شدن ابعاد آن و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی تعدای زیادی از مردم به صحنه آمده و جواب فتنه گران را با قاطعیت دادند.

قطعا حضور و هوشیاری مردم آینده نظام را از خطرات احتمالی بیمه می کند و خواص و ائمه جمعه هم در این زمینه نقش موثری دارند  هم چنین دلسوزان نظام و حکومت اسلامی باید همیشه در صحنه باشند و با هوشیاری خود توطئه های دشمن را خنثی کنند.

فتاحی

مهرداد حسن پور، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

مردم در نهم دی ماه ارادت و اعتماد به عاشورا و فرهنگ ناب شهادت و ایثار را تضمین کردند.

حماسه 9 دی 88 ظرفیت بالای مردم و نظام و حکومت اسلامی را به رخ جهانیان، خصوصا استکبار جهانی و سرکرده آنها آمریکا کشاند و پتانسیل حکومت اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خنثی کردن انقلاب مخملی را رقم زد.

در نهم دی تلاش بر این بود که مردم را نسبت به انقلاب و فرهنگ برخاسته از عاشورا که به تاسی از خون حضرت اباعیدالله الحسن علیه السلام است، را بدبین کنند و فضای کشور را به آشوب و تاآرامی بکشانند و به خیال خام خود مردم را مورد بی احترامی و ارزش های انقلاب را به ضد ارزش تبدیل کنند

ملت ایران اسلامی بخصوص ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا در تجدید عهد با آرمان های شهدا و امام شهدا در روز نهم دی 88 چنان مشت محکمی بر ساده لوحان داخلی و سردمدارن خارجی زدند که این حماسه برگ زرین دیگری در انقلاب اسلامی ایران به یادگار بماند.

%d8%ad%d8%b3%d9%86-%d9%be%d9%88%d8%b1

حجت الاسلام عباسی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

رهبر معظم انقلاب فتنه 88 را ناشی از یک بیماری دانستند که با اقدامات سیاسی و امنیتی هم قابل رفع نبود، فتنه 88 نوعی پوست اندازی بعد از سه دهه از انقلاب اسلامی بود.

هر نظامی پس از مدتی به طور طبیعی همانند یک انسان مبتلا به غده سرطانی نیاز به باز شدن غده و جراحی و درمان دارد. تغییر رویکرد افراد انقلابی بی بصیرت و   غلبه هوای نفس بر عوامل اصلی فتنه از جمله دلایل شکل گیری آشوب های گسترده  در سال 1388 شد ولی حضور مقتدرانه مردم این حادثه عظیم را جراحی سیاسی کرد.

عومال فتنه ابزاری در دست دشمن بودند که در آتش فتنه دمیده و آن را در سراسر کشور گستراندند امام عامه مردم و روحانیون با بیداری و هوشیاری خود، حرکت عطیم حماسه نهم دی ماه را رقم زدند.

اصلی ترین عامل ایجاد این حرکت مردمی خون سید الشهدا بود چرا که اقدام فتنه گران در عاشورای 88، مردم را هوشیار کرده و نقشه های شوم دشمنان را به نقطه پایان رساند.

روحانیون در این حماسه بزرگ با ایجاد روشنگری باعث افزایش بصیرت سیاسی مردم شدند.

عباسی

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99