صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » جایگاه نخست پلیس ایران در منطقه در افق 1404/ دانش‌محوری اصلی براي داشتن پليس حرفه‌ای است

فرمانده ناجا در سومین گردهمایی روسای دانشگاه‌های استان و پلیس اصفهان:

جایگاه نخست پلیس ایران در منطقه در افق 1404/ دانش‌محوری اصلی براي داشتن پليس حرفه‌ای است

سردار اشتری دانش‌بنیانی و دانش‌محوری را اصلي مهم براي رسيدن به پليس حرفه‌ای بیان و تأکید کرد: چشم‌انداز نيروي انتظامي در افق 1404، اين است تا در پايان اين سال به پليس اول منطقه تبديل شود که در اين زمينه نيازمند همکاري دانشگاه‌ها هستيم.

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۲ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۹

به گزارش صاحب‌نیوز، فرمانده نیروی انتظامی کشور در سومين گردهمايي روساي دانشگاه‌ها با پليس اصفهان با گرامي داشت ياد و خاطره حماسه نهم دی‌ماه، اظهار کرد: کار تحقيق و پژوهش و ارتباط با مراکز علمي يکي از اقدامات بسيار خوب نيروي انتظامي است که هرسال نيز اين اقدامات تقويت می‌شود؛ اين نيرو توانسته در عملیات و مأموریت‌هایش از ارتباط با اساتيد حوزه و دانشگاه بهره‌های مفيد و لازم را ببرد.

سردار حسين اشتري بابیان اينکه مراکز علمي، ذخیره‌های کشور هستند، به نقش تأثیرگذار دانشگاه‌ها در پيشرفت کشور اشاره کرد و گفت: همه مراکز علمي و دانشگاهي براي نيروي انتظامي از جايگاه خاصي برخوردار هستند، باافتخار اعلام می‌کنیم که اگر ناجا موفقیت‌هایی در انجام مأموریت‌هایش به دست می‌آورد با همکاري و تعامل اين مراکز بوده است.

وی، ارتباط و تعامل با مراکز علمي، اساتيد دانشگاهي و نخبگان جامعه را يکي از اهداف راه‌اندازی دفاتر تحقيقات کاربردي در فرماندهي انتظامي استان‌ها، معاونت‌ها و پلیس‌های تخصصي عنوان کرد و افزود: مأموریت اصلي اين دفاتر اين است که نيازمندهاي ناجا را با همکاري اين مراکز برآورده کنند.

فرمانده ناجا، دانش‌بنیانی و دانش‌محوری را اصلي مهم براي رسيدن به پليس حرفه‌ای بیان و تصريح کرد: چشم‌انداز نيروي انتظامي در افق 1404، اين است تا در پايان اين سال به پليس اول منطقه تبديل شود که در اين زمينه نيازمند همکاري دانشگاه‌ها هستيم.

اين مقام ارشد نيروي انتظامي کشور به جايگاه برتر علمي اين نيرو در سطح کشور اشاره کرد و عنوان داشت: امروز نيروي انتظامي در زمينه توليد مقاله، پایان‌نامه، ترجمه و تألیف کتاب و انتشار فصلنامه فعالیت‌های قابل‌توجهی انجام داده که در طبقه‌بندی علمي کشور يک امتياز محسوب می‌شود.

سردار اشتری با انتقاد از نحوه تهيه پایان‌نامه‌های دانشجويي، گفت: بايد استادان دانشگاهي سعي کنند تا پایان‌نامه‌های دانشجويي کاربردي باشد و بتواند به نيروي انتظامي در انجام مأموریت‌ها و عملیات‌هایش کمک کند.

فرمانده نيروي انتظامي بابیان اينکه امروز کشور ما از نعمت بزرگ امنيت برخوردار است، تأکید کرد: براي ايجاد امنيت در کشور نيروهاي زيادي تلاش می‌کنند اما بايد به مرحله‌ای برسيم که مردم هیچ‌گونه نگراني نداشته و امنيت را با تمام وجود احساس کنند.

وي، نيروي انتظامي را مظهر حاکميت جمهوري اسلامي و اقتدار کشور عنوان کرد و گفت: البته اين اقتدار بايد همراه رأفت، عدالت و مهرباني براي مردم باشد.

سردار اشتري بر ايجاد امنيت براي همه مردم ايران تأکید کرد و اظهار داشت: پليس، امنيت را براي همه مردمي که طبق قانون به‌عنوان شهروند کشور محسوب می‌شوند با هر دين، مذهب و آييني که داشته باشند، ايجاد می‌کند و هيچ تفاوتي براي افراد و گروه‌ها قائل نيست.

وي افزود: پليس باکسانی که از قانون تخلف کرده، به حقوق مردم تعرض و شهرها، روستاها و مرزها را ناامن کنند بااقتدار و در سریع‌ترین زمان ممکن برخورد می‌کند.

فرمانده ناجا بابیان اينکه رقم خلاف‌کاران نسبت به جمعيت کشور اندک است، گفت: ما معتقديم پليس بايد با 98 درصد مردم از طريق عطوفت و مهرباني برخورد کند و حتي در صورت تخلف رانندگي نيز حق توهين و بی‌احترامی به آنان را ندارد.

سردار اشتري بابیان اينکه کاهش جرائم در کشور اولويت اول نيروي انتظامي است، تصريح کرد: البته پليس در اين زمينه کمترين سهم را دارد و دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، مراکز علمي، رسانه‌ها و صداوسیما بايد به‌صورت جدي وارد ميدان شوند.

فرمانده ناجا، آگاه‌سازی مردم را بهترين راه براي کاهش آسیب‌ها و جرائم عنوان کرد و گفت: با اقدامات آگاهی‌بخش که توسط پليس راهور و همکاري صداوسیما صورت گرفت امسال یک هزار و 300 نفر کمتر از سال گذشته در اثر حوادث رانندگي کشته شدند که می‌توانیم از همين الگو در تمام آسیب‌ها و جرائم استفاده کنيم و قطعاً با يک کار علمي نتيجه خوبي نيز به دست خواهيم آورد.

وی خاطرنشان کرد: اميدواريم با ارتباط خوبي که با مراکز علمي و دانشگاهي داريم بتوانيم ميزان آسیب‌های اجتماعي و جرائم را کاهش دهيم.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × سه =