img_7514-copy
۰۹:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان:

ورزش کردن نیمی از مردم اصفهان در برنامه ۱۴۰۰/ استعداد یابی از اهداف مهم سازمان ورزش است+ تصاویر

نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان در ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار شد و علی قاسمی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش صاحب نیوز، نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان در ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار شد و علی قاسمی مدیر جدید و تازه منصوب شده این مجموعه، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری روز گذشته در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اهمیت رسانه ها در فضای ورزش، گفت: رسانه ها رکن چهارم هر حکومت و یار طلایی ورزش هستند و قطعا بدون کمک آنها، تعمیق بخشی ورزش همگانی در سطح شهر انجام نخواهد شد.

علی قاسمی افزود: ما نباید فقط مفسر و منعکس کننده موضوعات ورزشی باشیم بلکه باید خودمان آمر و عامل به ورزش باشیم؛ ما خودمان نیز یک شهروند هستیم و متأسفانه خبرنگاران ورزشی از ورزش غفلت کرده‌اند.

وی در مورد ورزش همگانی تصریح کرد: شعارمان پیاده‌سازی و یکپارچه‌سازی ورزش همگانی در کل شهر اصفهان است و این موضوع در جلسات مختلف بررسی شده و به دنبال ایجاد یک مدیریت واحد در ورزش همگانی هستیم که بتوانیم با همکاری سایر دستگاه‌ها مربوطه این اقدام را انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان اذعان کرد: برنامه‌هایی که سازمان ورزش متولی آن است، به طور قطع و یقین سلیقه‌ای و فردی نخواهد نبود و با تغییر مدیرعامل تغییر نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: ما در برنامه های این سازمان، برنامه کلان اصفهان 1400 را داریم و موظف هستیم که در چهارچوب آن حرکت کنیم و همچنین محورهای محیط زیست، ترافیک، مدیریت شهری، فرهنگی، استانداردها و ایمنی‌ها و… را در دستور کار داریم که هیچ‌کدام از برنامه‌های ما از این محورها خارج نخواهد بود.

وی اظهار کرد: نهاد بررسی کنده و نظارت کننده بر سازمان ورزش شورای اسلامی شهر اصفهان است و در برنامه 1400 اصفهان مشخص شده است که ما به کجا قرار است بریم.

به گفته وی، در حال حاضر در شهر اصفهان بین هشت تا 12 درصد به ورزش می‌پردازند اما در اصفهان 1400 بیش از 50 درصد به ورزش خواهند پرداخت که این کار بسیار سخت اما شدنی است.

علی قاسمی تصریح کرد: اگر از ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنیم، می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم و در استان اصفهان تحصیل کرده‌های فراوانی در حوزه ورزش داریم که در تمامی بخش‌ها در نظام داوطلبی به صورت غیر مستقیم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد و اولویت به کارگیری نیرو نیز در این سازمان از متخصصان ورزشی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 50 نفر از افراد با تحصیلات مرتبط و بیش از 30 نفر نیز از متخصصان ورزشی در این سازمان مشغول به کار هستند.

مدیرعامل سازمان ورزش افزود: از سال آینده یکی از هد‌ف‌های خرد ما استعدادیابی است تا بتوانیم با تشکیل گروه‌هایی استعدادیابی کنیم و با ایجاد دو هزار تیمی که در سال آینده ایجاد خواهد شد، بتوانیم این کار را انجام دهیم؛ البته این استعدادیابی تنها در حوزه ورزشکاران نیست و مربیان، داوران و مدیران ورزشی نیز در این استعدادیابی‌ها احصا خواهند شد.

قاسمی در مورد ورود به ورزش حرفه‌ای عنوان کرد: همکاری‌هایی در این زمینه داریم و می‌توان از ظرفیت ورزش حرفه‌ای در توسعه ورزش همگانی استفاده کرد و از همین رو تنها نباید به ورزش حرفه‌ای تشویق کرد.

این مسئول ادامه داد: گاهی اوقات تماشای یک دیدار می‌تواند شادابی بیاورد که در همین زمینه با باشگاه سپاهان، ذوب‌آهن و گیتی پسند صحبت‌هایی داشته‌ایم.

وی در مورد ورزش بانوان گفت: 50 درصد از مخاطبان ما بانوان هستند که از همین رو 50 درصد از برنامه‌های ما برای بانوان خواهد بود و همچنین پنج مرکز اختصاصی برای ‌آن‌ها داریم.

قاسمی افزود: بیشتر مجموعه‌های ما نیز به صورت نیمه وقت در اختیار خانواده‌هاست و در مورد ورزش محلات نیز برنامه ما این است که شورای محلات ایجاد کنیم و تیم محلات هر آنچه نیاز دارد از این طریق حل خواهد کرد.

قاسمی در مورد ورزش همگانی گفت: در شهر اصفهان 120 هزار نفر به صورت روزانه ورزش می‌کنند که این مقدار زیر هشت درصد هستند اما اینکه می‌گوییم هشت تا 12 درصد به این دلیل است که 320 هزار نفر هم شناسایی شده‌اند که به صورت متغیر ورزش می‌کنند.

وی تصریح کرد: در مجموع آمار 129 هزار و 500 فر احصا شده‌اند که در این چرخه فعال هستند.

انتهای پیام/ میدان نیوز/ الف