صفحه اصلی » مذهبی » انتقاد آیت‌الله‌العظمی مکارم از دلسوزانه کار نکردن شورای عالی فضای مجازی/ شبکه ملی اطلاعات باید تقویت شود

در دیدار با اعضای سومین همایش فضای مجازی مطرح شد:

انتقاد آیت‌الله‌العظمی مکارم از دلسوزانه کار نکردن شورای عالی فضای مجازی/ شبکه ملی اطلاعات باید تقویت شود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اگر شبکه ملی تقویت و تمام نیازهایی که مردم دارند در آن فضا ریخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد می توانیم مشکلات این عرصه را کم کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

به گزارش صاحب نیوز، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای برگزاری سومین همایش فضای مجازی گفتند: خوشبختانه روز به روز دغدغه ها نسبت به مشکلات فضای مجازی بیشتر می شود.

ایشان افزودند: زمانی عده محدودی این فریاد را برمی آوردند؛ ولی امروز حوزه و دانشگاه و برخی از مسئولین ونهادهای مختلف نیز به این مساله پی برده اند و در میدان حاضر شده اند.

معظم له بیان کردند: امیدواریم این حضور مقدمه ای برای حل این معضل که مهمترین معضل سیاسی و اجتماعی و اخلاقی و دینی امروز است باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشدند: دادستان کل کشور بیان کرد که بسیاری از طلاق ها از فضای مجازی سرچشمه گرفته است؛ یکی از مسئولین برنامه های مرتبط به جوانان و نوجوانان از بلوغ زودرس پسران و دختران در 10 یا 11 سالگی خبرداد که محصول همین فضای مجازی است.

این مرجع تقلید گفتند: در عرصه سیاسی نیز با کوچکترین مساله باعث فراگیر شدن آن و بهره برداری دشمنان در خارج از کشور می شوند.

ایشان افزودند: در این زمینه دو نوع برخورد می توان داشت؛ نخست اینکه برخورد سلبی داشته باشند که دشمنان نتوانند از آن استفاده کنند؛ راه دیگر آن است که بتوانیم جانشین خوبی عرضه کنیم و نیروها را متوجه این فضا کنیم که روی آن فضای مسموم زوم نکنند.

معظم له بیان کردند: اگر شبکه ملی تقویت شود و تمام نیازهایی که مردم دارند در آن فضا ریخته شود در اختیار مردم قرار گیرد می توانیم مشکلات این عرصه را کم کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشدند: جلوگیری ها چندان کارساز نبوده است؛ یعنی با فیلترها نمی توان حساب خاصی بازکرد، زیرا می توانند این فیلترها را از دیگر طرق خاص باز کنند پس باید از راه دیگر وارد شد.

این مرجع تقلید گفتند: کسانی که در این عرصه فعالیت مثبت دارند، قطعا ذخیره یوم المعاد خویش را تجمیع می کنند؛ متاسفانه شورای فضای مجازی چندان دلسوزانه در این عرصه کار نمی کند، امیدواریم که در این عرصه کار جدی تری انجام دهند.

ایشان افزودند: باید کاری انجام شود که فشارها از سوی علما و حوزه ودانشگاه و مردم و مقامات بیشتر شود؛ در صحبت های خود از رئیس جمهور نام بردم که باید انگیزه لازم برای ورود به این مساله ایجاد شود که البته باید به این نکته نیز توجه کنیم، چرا این انگیزه وجود ندارد، آن را ریشه یابی کرد و دلایل آنها را نیز بررسی نمود.

انتهای پیام/ خبرگزاری حوزه/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد