صفحه اصلی » سیاسی » نقش زنان در جامعه بالاتر از نقش مردان است

امام جمعه تیران و کرون:

نقش زنان در جامعه بالاتر از نقش مردان است

نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مردان است و زنان باید با درک جایگاه حساس خود، آموزه های دینی را سرلوحه عمل خود قرار دهند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیر تیران و کرون، امام جمعه تیران و کرون در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به توطئه استعماری حذف حجاب به دستور رضاخان در سال 1314، اظهار کرد: سقوط ارزش زن، اذیت و آزار اجتماعی، افزایش بیماری های جسمی، روحی و روانی، ایجاد ناهنجاری های اجتماعی و بالا رفتن آمار طلاق از جمله پیامدهای بدحجابی در جامعه است.

حجت الاسلام رشیدیان با بیان این جمله امام خمینی (ره) که دامن زن محل تربیت بزرگ زنان و بزرگ مردان است، گفت: نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مردان است و زنان باید با درک جایگاه حساس خود، آموزه های دینی را سرلوحه عمل خود قرار دهند.

امام جمعه تیران با اشاره به‌ روز درگذشت جهان‌ پهلوان تختی و نامیده شدن این روزبه نام روز جوانمردی و فتوت، تصریح کرد: ورزشکاران باید راه پهلوانی را در پیش گیرند و جوانان مرام این پهلوانان بزرگ‌ منش را سرلوحه خود قرار دهند.

وی قیام خونین مردم قم در 19 دی سال 56 را زمینه ساز انقلاب اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب پس از این واقعه به مردم و انقلابیون وعده پیروزی در مقابل غاصبان کشور را داد و در یازدهمین چهلم شهدای این قیام، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه شهرستان با اشاره به سالروز شهادت شهید احمدی روشن در 21 دی ماه، خاطرنشان کرد: شهید مصطفی احمدی روشن تلاش های زیادی برای پیشرفت علم هسته ای کشور کرد و نابغه ای در این علم بشمار می رفت ولی دشمنان و منافقان کوردل با هدایت موساد ایشان را در سن 33 سالگی به شهادت رساندند.

حجت الاسلام رشیدیان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان و دانشجویان بسیجی بر لزوم شکرگزاری نعمت نخبه بودن و استعدادهای بالا تاکید کرده و جوانان کنونی را بسیار تواناتر، آگاه تر و هوشمندتر از نسل اول انقلاب دانستند.

وی با بیان اینکه حرکت علمی کشور نباید کند شود، افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار پشتیبانی همه جانبه خود از جوان های مومن و انقلابی را اعلام کرده و یادآور شدند که پیشرفت علمی به تنهایی در کشور کافی نیست و نباید از معنویت ها دور شد.

امام جمعه تیران و کرون با اشاره به آشوب ها و نامنی های زیاد در کشورهای همسایه از جمله عراق، سوریه و ترکیه، یادآور شد: ایران اسلامی امروز یکی از امن ترین و باثبات ترین کشورهای جهان است و بسیاری از سردمداران از جمله مشاور امنیت ملی سابق آمریکا بر این سخن، اذعان کرده اند.

حجت الاسلام رشیدیان ادامه داد: ایران اسلامی 38 سال تحت شدیدترین فشارها و تحریم ها بوده است ولی اکنون با همه مشکلات، دانش هسته ای را نهادینه کرده، به رتبه 17 اقتصاد جهان  رسیده و در علم سلول های بنیادی جزء پیش قراولان جهان به شمار می رود.

وی افزود: خاورمیانه اکنون تحت سیطره و نفوذ کامل ایران اسلامی است و پنجمین ارتش و قوای مسلح دنیا متعلق به آن است که همه این افتخارات را مردم با باور به توانایی و علم خود و امید به خدای تعالی به دست آورده اند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × پنج =