صاحب نیوز

باباکلانی-1-248x158

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون خبر داد؛

کشف 97 هزار لیتر سوخت خارج از شبکه در تیران و کرون/ شهرداری برای احداث پارکینگ عمومی در مرکز شهر اقدام کند

سرهنگ باباکلانی گفت: 97 هزار لیتر سوخت خارج از شبکه برای استفاده های غیر قانونی از جمله تهیه حلّال های مختلف در یکی از واحد های تولیدی شهرستان توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده است و دو نفر در این رابطه دستگیر شدند.

کدخبر: 613412
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ @ ۱۷:۲۸


به گزارش صاحب نیوز، فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون در نشست خبری امروز با خبرنگاران شهرستان با اشاره به کاهش آمار سرقت ها طی 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: سرقت توسط سارقان داخلی در شهرستان به علت کنترل اجتماعی مردم کم بوده و بیشتر سرقت ها توسط سارقان عبوری و غیر بومی انجام می شود.

سرهنگ محمدحسین باباکلانی آگاه سازی مردم در زمینه پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی را امری مهم دانست و گفت: آموزش های همگانی در مکان های مختلفی از جمله مدارس، مساجد، محافل عمومی و ادارات برای اقشار مختلف برگزار شده که با بازخوردهای خوبی به همراه داشته است.

وی افزود: مردم در هنگام مواجهه با سرقت ضمن حفظ خونسردی خود قبل از هر اقدامی پلیس و همسایه ها را در جریان گذاشته و تا حد ممکن برای جلوگیری از ضرر جانی، از برخورد فیزیکی با سارقان خودداری کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران با اشاره به وقوع سرقت احشام در مناطق مختلف شهرستان، بیان کرد: بیشتر باندهای سارق احشام غیر بومی بوده که یکی از این باندها دستگیر شده اند و باندهای دیگر مورد شناسایی قرار گرفته اند.

این مسئول انتظامی ضمن توصیه به رعایت موارد امنیتی در فضای مجازی، یادآور شد: با پیشرفت علم روز سوء استفاده ها در زمینه کلاهبرداری و سرقت های اینترنتی رواج پیدا کرده که در این زمینه تعدادی مجرم در شهرستان شناسایی و دستگیرر شده اند.

وی با بیان اینکه سرعت کاه ها (سرعت گیر) برای کاهش حوادث رانندگی در جاده های پرخطر نصب می شود، تصریح کرد: سرعت گیرها باید طبق استانداردهای مشخص توسط شهرداری در شهرها نصب شود که نظارت لازم توسط پلیس راهنمایی و رانندگی انجام و مشکلات برای بازبینی و اصلاح به شهرداری ها ارجاع داده می شود.

سرهنگ باباکلانی نبود پارکینگ عمومی در مرکز شهر را مشکل مهمی برای رانندگان خودروها دانست و خاطرنشان کرد: اعمال قانون در مقابل پارک های دوبل و خلاف برای کاهش ترافیک خیابان اصلی شهر تیران کارساز نیست و شهرداری باید در زمینه احداث پارکینگ عمومی اقدام کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران و کرون با اشاره به استقبال گسترده مردم از زیارت امام حسین علیه السلام در ایام اربعین حسینی، یادآور شد: در این ایام تعداد یکهزار و 600 گذرنامه ویژه سفر عتبات عالیات عراق برای مردم شهرستان صادر شد.

سرهنگ باباکلانی گفت: 97 هزار لیتر سوخت خارج از شبکه برای استفاده های غیر قانونی از جمله تهیه حلال های مختلف در یکی از واحد های تولیدی شهرستان توسط نیروی انتظامی  کشف و ضبط شده است و دو نفر در این رابطه دستگیر شدند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ الف