صفحه اصلی » اقتصادی » ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان پرداخت شد

با مدیریت و حمایت بسیج سازندگی تیران و کرون

۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان پرداخت شد

ناحیه مقاومت تیران و کرون یک میلیارد و 526 میلیون تومان وام اقتصاد مقاومتی را برای پرداخت به متقاضیان به بانک معرفی کرده است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۴ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

به گزارش صاحب نیوز، مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج تیران و کرون، با اشاره به فعالیت ارگان های دولتی پیرامون بحث اقتصاد مقاومتی و همکاری فرمانداری در این زمینه، اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون فعالیت خوبی را در استان در زمینه اجراسازی سیاست های اقتصاد مقاومتی و پیاده سازی فرمان رهبری داشته است.

مهدی جدیدی با بیان اینکه ۲۵۹ پرونده برای ارائه وام های اقتصاد مقاومتی تشکیل داده شده است، گفت: ناحیه تیران وکرون در سال جاری یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون تومان وام اقتصاد مقاومتی را برای پرداخت به متقاضیان به بانک معرفی کرده که تاکنون بالغ بر ۹۰۰ میلیون از این اعتبار جذب شده و بقیه در دست اقدام است.

وی با توجه به وسیع و گستردگی بافت روستایی شهرستان بیشترین فعالیت را در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: متقاضیان با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در زمینه های مختلفی از جمله احداث گلخانه، کشت زعفران، گیاهان دارویی، قارچ، پرورش بوقلمون، بلدرچین و شترمرغ و بافت قالی فعالیت های گسترده و درآمدزای خوبی را داشته اند.

مسئول بسیج سازندگی سودآوری کشت زعفران در شهرستان با توجه به شرایط اقلیمی را مناسب دانست و یادآور شد: مردم روستای دولت آباد طی سال جاری بیش از یک تن زعفران خالص را تولید کرده و پس از برندسازی به فروش رساندند.

جدیدی با اشاره به همکاری جهاد کشاورزی در زمینه اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: احیای باغ های شهرستان و توسعه آبیاری بارانی و قطره ای با فعالیت مناسب اداره جهاد کشاورزی در شهرستان در حال انجام است.

IF

مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان هدف فعالیت این کانون را بکارگیری نیروهای متخصص در شهرستان دانست و گفت: ۸۲ نفر نیروی متخصص از مقطع فوق دیپلم تا دکترا در رشته های مختلف کشاورزی، در قالب طرح همگام با کشاورز آموزش ها و مشاوره های لازم را به متقاضیان ارائه می دهند.

محمد هاشمی تصریح کرد: این کانون در پایگاه های بسیج روستایی کلاس های آموزشی مبارزه با آفات، تغذیه باغات، روش صحیح کشت و مواردی از این قبیل را برای عموم مردم برگزار می کند که تا حد زیادی رضایت را هم به همراه داشته است.

وی مشاوره، بازرسی و معرفی بازار فروش را امری مهم برای موفقیت در عرصه فعالیت اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: علمی کردن کشاورزی و استفاده از علم روز تاثیر زیادی در افزایش میزان بهره بری از محصولات و نتیجه کار خواهد داشت.

مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی با اشاره به اینکه طرح همگام با کشاورز در ۱۶ روستای شهرستان انجام شده است، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۴۰۰ نفر در این روستاها از آموزش های داده شده استفاده کرده اند و افراد فعال برای یاری به کارشناسان، به کار گرفته شده اند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99