n00201313-t
۱۵:۳۹ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۲۴

امام جمعه موقت اصفهان:

ملت ما هرگز از آمریکا و اسرائیل هراسی ندارند/ هجمه به ارکان نظام اسلامی خواست دشمنان است

حجت الاسلام میردامادی اظهار کرد: حمله به ارکان نظام مانند سپاه، بسیج، شورای نگهبان و قوه قضائیه خواست دشمنان نظام اسلامی است.

به گزارش صاحب نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در نماز جمعه این هفته شهر اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، گفت: رییس جمهور جدید آمریکا با ترس و رعب تلاش می کند تا ملت ایران را تحت فشار قرار دهد.

به گفته امام جمعه موقت اصفهان، این فشارها از ابتدای انقلاب اسلامی بوده است و همواره موجب بروز توانمندی و استعدادهای جوانان این سرزمین شده است.

وی تاکید کرد: مقامات آمریکایی می دانند که ملت ایران بمب اتم نمی خواهد ولی بدانند که هر یک از این مردم ایران یک بمب اتم هستند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به آیاتی از قرآن، اظهار کرد: خداوند در دل دشمنان دین مهر ذلت زده است و لذا می بینیم بمب اتم دارند و امکانات بسیاری در اختیار دارند ولی ذلیل هستند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم، گفت: ایشان در این سخنان حمله به ارکان نظام مانند سپاه، بسیج، شورای نگهبان و قوه قضائیه را خواست دشمن دانستند و بر وجود یک قوه قضائیه شجاع و قاطع تاکید کردند.

حجت الاسلام میردامادی همچنین به سالروز انتصاب رهبر معظم انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) به عنوان امام جمعه تهران و سالروز فرار شاه خائن اشاره کرد و افزود: سرنوشت تمامی فرعون ها، نمرودها، شدادها و پهلوی های تاریخ همین است.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) به شاه نصیحت کردند که به گونه ای رفتار کن که وقتی می روی مردم برای رفتن تو جشن نگیرند ولی شاه عمل نکرد و روز فرار او جشن مردم ایران را به همراه داشت.

امام جمعه موقت اصفهان همچنین به سالروز شهادت شهید سید مجتبی نواب صفوی و همرزمانش از شهدای فدائیان اسلام اشاره کرد و افزود: این شهدا در راه اسلام به دستور شاه خائن به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ادامه داد: همانطور که در این پیام آمده بود تفاوت های نظری بین علما وجود دارد ولی این تفاوت ها مانع ابراز علاقه این دو بزرگمرد به همدیگر نشد.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح داشتند که عاشق آیت الله خامنه ای هستند و ایشان در مقام رهبری و من در مقام پیروی هستم و لذا هرچه ایشان بگویند بر من واجب است که اطاعت کنم.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب نیز در پیام خود به ارتباط ۵۹ ساله خود با آیت الله رفسنجانی اشاره کرد و در جای دیگری نیز بیان کردند که هیچ کس برای من هاشمی نمی شود.

حجت الاسلام میردامادی تصریح کرد: جای شکر از خداوند دارد که رفاقت و همراهی مقام معظم رهبری و آیت الله رفسنجانی به عنوان دو تن از یاران حضرت امام خمینی (ره)  اینچنین دوام داشت و این چیزی جز ایمان این دو بزرگوار نبود.

این کارشناس دینی گفت: امام خمینی (ره) می فرمودند اگر چند پیامبر در یک جا باشند با یکدیگر هیچ اختلافی ندارند چون ایمان، راه و هدف آنها یکی است.

 

 

کسی رستگار است که جز از خدا نترسد

وی همچنین در خطبه اول نماز، ولایت را از نعمت های بزرگ الهی عنوان کرد و افزود: خداوند در قرآن کریم به واسطه این نعمت بر مردم منت نهاده است و این گویای عظمت این نعمت است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به فرازهایی از سوره نمل، گفت: ملت ما هرگز از آمریکا و اسرائیل هراسی ندارند زیرا هیچ قدرتی در برابر قدرت خداوند پشیزی نیست.

وی اظهار کرد: کسی رستگار است که در راه هدایت و ولایت جز از خداوند نترسد و لذا با قدرت و قوت از تمام شعارهای انقلاب اسلامی دفاع می کنیم مخصوصا در این روزها که رییس جمهور جدید آمریکا می خواهد با رعب و وحشت وارد شود.

وی تاکید کرد: ملت ما با اتکای به خدا همچنین مستحکم و با قدرت بر سر آرمانهای خود خواهد ایستاد و از هیچ کس هراسی ندارد.

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ الف