صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۳هزار و 500 کارت ملی هوشمند در تیران و کرون صادر شده است

از ابتدای اجرای طرح

۱۳هزار و 500 کارت ملی هوشمند در تیران و کرون صادر شده است

رضازاده گفت: 13 هزار و 500 کارت ملی هوشمند در شهرستان تیران و کرون تا زمان حاضر صادر شده که ادامه روند این کار با همکاری و مشارکت مردم به مرور انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۲۰ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۹

به گزارش صاحب نیوز، رئیس ثبت احوال شهرستان تیران و کرون در گفتگو با سفیر تیران و کرون با اشاره به اجرای طرح تعویض شناسنامه، اظهار کرد: شناسنامه های قدیمی به دلایلی از جمله فرسودگی، پر شدن صفحه مهر انتخاباتی و قدیمی شدن عکس به مرور تعویض می شود تا در انجام کارهای اداری و قانونی برای مردم مشکلی بوجود نیاید.

حسین رضازاده گفت: دانش آموزان با سن ۱۵ سال باید شناسنامه خود را تعوض کنند تا برای ثبت نام در کنکور مشکلی نداشته باشند.

وی مهلت صدور شناسنامه برای نوزادان را تا ۱۵ روز عنوان کرد و افزود:یکهزار و 672 شناسنامه مجدد و ۸۴۱ شناسنامه نوزاد و ۱۵۷ شناسنامه المثنی در هشت ماهه سال ۹۵ صادر شده است.

رئیس ثبت احوال شهرستان با بیان اینکه ۱۶ نفر در هشت ماهه سال جاری نام خود را تغییر داده اند، خاطرنشان کرد: انتخاب نام های بدون مضمون و تغییر نام های مشابه با ائمه با فرهنگ جامعه اسلامی ایرانی همخوانی ندارد و در صورت صلاحدید از این کار جلوگیری می شود.

رضازاده اعتبار کارت های ملی قدیمی را تا پایان سال ۹۶ عنوان کرد و یادآور شد: تا کنون بیش از ۱۳ هزار و 500 کارت ملی هوشمند در شهرستان صادر شده است که ادامه روند این کار با همکاری و مشارکت مردم  به مرور توسط ثبت احوال و پست انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در هشت ماهه سال جاری تعداد ۳۸۰ ازدواج در شهرستان به ثبت رسیده است که در مقابل آمار مشابه سال گذشته با کاهش روبرو شده است.

رئیس ثبت احوال شهرستان با بیان اینکه ۶۱۷ گواهی فوت در همین مدت صادر شده است، تصریح کرد: ابطال شناسنامه و اخد گواهی فوت متوفی باید تا ۱۰ روز پس از مرگ انجام شود و پس از آن جریمه هایی تعیین خواهد شد که این کار در شهرستان با همکاری دهیاران و اعضای شورای اسلامی سریع تر انجام می شود.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99