صفحه اصلی » اقتصادی » ایجاد ۶۰۰ فرصت شغلی در گلخانه های تیران و کرون/ 32 طرح جهاد کشاورزی در دهه فجر افتتاح می شود

مدیر جهاد کشاورزی:

ایجاد ۶۰۰ فرصت شغلی در گلخانه های تیران و کرون/ 32 طرح جهاد کشاورزی در دهه فجر افتتاح می شود

حاج عابدی گفت: پروژه های دهه فجر با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که 170 فرصت شغلی جدید و تثبیت شغل 126 نفر را به همراه داشته و 148 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۵

به گزارش صاحب نیوز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون با اشاره به اهمیت صنعت کشاورزی برای مردم منطقه، اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون دارای 21 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که در 13 هزار هکتار آن محصولات زراعی و باغی کشت می شود.

محسن حاج عابدی با بیان اینکه هشت هزار و 500 هکتار از ارضی برای زراعت استفاده می شود، گفت: گندم، جو، ذرت، ارزن، ینجه، شبدر، شیب زمینی، کلزا، نخود، انواع لوبیا و پیاز از جمله محصولات کشت شده در این بخش است.

وی مساحت باغ های شهرستان را چهار هزار و 500 هکتار عنوان کرد و افزود: گردو، بادام، انگور، سیب درختی، زردآلو و انار از جمله محصولات پربار در باغ های این شهرستان بشمار می رود.

مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان با بیان اینکه 32 پروژه در دهه فجر در شهرستان تیران و کرون به بهره برداری خواهد رسید، تصریح کرد: تیران وکرون با افتتاح این تعداد پروژه در بخش های باغبانی، امور زیربنایی و مهندسی و امور دام و طیور، رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

حاج عابدی ادامه داد: پروژه های دهه فجر با اعتباری بالغ بر 13.میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که 170 فرصت شغلی جدید و تثبیت شغل 126 نفر را به همراه داشته و 148 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

وی با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم در کشور و سیاست های راهبردی در خصوص مدیریت آن و اجرای اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: تغییر الگوی کشت و جایگزینی کشت محصولات با مصرف پایین آب به جای محصولات پرمصرف در این شرایط اهمیت زیادی دارد که در تیران کرون با توجه به اقلیم، آب و هوا و پارامترهای فنی، توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار قرار داده است.

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه 200 واحد گلخانه ای در شهرستان تیران و کرون فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: 90 هکتار گلخانه با سازه های فلزی و مدرن در این شهرستان احداث شده و 30 هکتار در دست اقدام است که این مقدار نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است.

حاج عابدی اذعان کرد: محصولات گلخانه ای شهرستان تیران و کرون به لحاظ مدیریت تولید خوب و شرایط اقلیمی کیفیت بالایی دارد و در سال جاری 600 شغل را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به توسعه کشت گیاهان دارویی در تیران و کرون، بیان کرد: زعفران، گل محمدی، اسطوخودوس، موسیر، بابونه، آلوئه ورا، گل گاوزبان و به لیمو از جمله گیاهان کشت شده در شهرستان است که بیشترین توسعه در کشت زعفران، گل محمدی و موسیر انجام شده است.

انتهای پیام/ سفیر تیران/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99