صفحه اصلی » اجتماعی » کارکنان سد سرداب فریدونشهر، شش ماه است حقوق نگرفته اند

با عدم پایبندی به تعهدات توسط شرکت آب منطقه ای اصفهان؛

کارکنان سد سرداب فریدونشهر، شش ماه است حقوق نگرفته اند

هرچند حقوق این افراد باید توسط پیمانکار پرداخت شود اما پیمانکار، علت پرداخت نکردن حقوق ها را، بدهی کارفرما یعنی شرکت آب منطقه ای استان اصفهان به پیمانکار بیان کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۴

به گزارش صاحب نیوز، اجرای طرح ملی احداث سد سرداب در فریدونشهر صرف نظر از مباحث مربوط به توجیه اقتصادی، علمی، زیست محیطی آن در سال جاری طرح نامیمونی برای کارکنان آن بوده است؛ مهندسان و کارگرانی که حقوق شش ماه گذشته خود را دریافت نکرده اند.

هرچند حقوق این افراد باید توسط پیمانکار پرداخت شود اما پیمانکار، علت پرداخت نکردن حقوق ها را، بدهی کارفرما یعنی شرکت آب منطقه ای استان اصفهان به پیمانکار بیان کرده است.

این طرح که از سال 91 به مرحله اجرا رسیده و قرار بود چهار ساله به پایان برسد هم اکنون با پیشرفت 50 درصدی مواجه شده و علت این امر مشکلات مالی عنوان شده است.

sardab dom001

مسأله قابل توجه در رابطه با کارگاه سد سرداب این است که مسئولان اداره کار نیز از این شرایط بازدید کرده و در جریان امور قرار گرفته اند و وقتی خبرنگار پونه زار مسأله را از رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی فریدونشهر جویا شد، وی ضمن اظهار اطلاع از عقب ماندن حقوق کارکنان کارگاه سد سرداب، علت عدم برخورد با این موضوع را نبود شاکی خصوصی بیان کرد؛ یعنی کسی بابت عقب افتادن حقوقش شکایتی نکرده است.

بدیهی است هیچ کارگر و یا کارمندی حاضر به ایراد شکایت از کارفرمای خود نخواهد بود چرا که می داند با این کار امنیت شغلی خود را زیرسوال برده است.

این در حالی است که این روزها دولت در حال جشن گرفتن بابت خرید هواپیماهای ایرباس جدید با بودجه های میلیاردی است که تنها درصد کمی از مردم از آن استفاده خواهند کرد.

این اولویت بندی دولت در شرایطی رخ می دهد که فقط در این شهرستان، با این پول نه تنها معوقات این کارگران قابل پرداخت بوده بلکه بسیاری از مشکلات نظیر جاده، بهداشت، آب، اشتغال و غیره که حتی جان مردم را به خطر انداخته، قابل رفع است.

اما این سوال هم در اذهان نقش بسته می شود که اگر واقعا دولت بودجه کافی برای اجرای این طرح ندارد چرا این طرح را که خیلی هم حیاتی و لازم به نظر نمی رسد و موجب از بین رفتن زیست بوم یک منطقه شده و می شود، تعطیل نمی کند؟

انتهای پیام/پونه زار/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − چهارده =