صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » بحران سوریه، تسویه حساب استکبار جهانی با ایران است

یک پژوهشگر مسائل خاورمیانه:

بحران سوریه، تسویه حساب استکبار جهانی با ایران است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: هم اکنون ۵۷ شبکه ماهواره ای دینی به زبان های مختلف در آسمان منطقه قابل دریافت است که علیه شیعه و جمهوری اسلامی ایران به تبلیغ می پردازند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۳ - جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۸

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، سیدهادی سید افقهی با اشاره به اینکه جنگ و بحران سوریه، تسویه حساب استکبار جهانی با ایران است، گفت: سوریه خاکریز جنگ ایران با استکبار جهانی است که اگر از دست برود، منافع ایران در منطقه و جهان، به طور کامل به خطر می افتد.

وی با بیان اینکه در آن زمان عده ای ما را متهم می کردند که می خواهیم به شیوه جنگ سخت و پارتیزانی انقلاب اسلامی را صادر کنیم، افزود: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی، اعتقادی و دینی بود و هرگز با جنگ و توپ و تانک صادر نشد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه در طی چند سال گذشته بیداری اسلامی در شمال قاره آفریقا و کشورهای منطقه شکل گرفت و مردم آن کشورها به نام اسلام قیام کردند، گفت: در آن زمان غربی ها به دلیل دستپاچگی از وضعیت پیش آمده، مطرح کردند که این قیام ها ربطی به اسلام نداشته و آن را «بهار عربی» نامیدند.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت یادآور شد: در آن زمان رهبر معظم انقلاب وارد عرصه شدند و با نامیدن این قیام ها به نام «بیداری اسلامی» اعلام کردند که امروز جهان اسلام در آستانه ورود به یک پیچ بزرگ است که باید آن را مدیریت کرده و مسیر آن را ریل گذاری کرد. وی گفت: البته عده ای از روشنفکران داخلی که دارای گرایش های سکولاریستی، لیبرالی و ملی گرایانه و غرب گرا بودند، نام این قیام ها را «بهار عربی» نامیدند.

قیام کشورهای خاورمیانه صد در صد اسلامی است
سید افقهی با اشاره به اینکه قیام ملت های کشورهای خاورمیانه صد در صد اسلامی و بیداری اسلامی است، بیان داشت: آمریکا که سالیان درازی در این کشورها سرمایه گذاری کرده است، به راحتی اجازه نمی دهد مردم این کشورها به اهداف خود دست یابند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: در کشورهایی مثل مصر، لیبی، یمن و تونس که بیداری اسلامی به نتایجی دست یافته است، مردم بین اینکه دوباره زیر چتر آمریکا رفته و یا مثل ایران مستقل شده و هزینه های این استقلال را بپردازند، مردد مانده اند.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه به دنبال منافع خود است، تأکید کرد: آمریکا به دنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ با هدف تسلط و اشراف رژیم صهیونیستی بر منطقه، تسلط بر منابع انرژی منطقه ای، تسلط بر آبراه های منطقه ای به ویژه تنگه هرمز و تنگه باب المندب، کنترل منطقه و به ویژه رصد و مدیریت رفتار جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: در این زمینه هم کشورهای عربستان، ترکیه، کویت و قطر به عنوان دوستان هم پیمان آمریکا با اجرای برنامه های این کشور، آمریکا را یاری می کنند.

شکل گیری اتاق جنگ مشترک بین آمریکا، اسرائیل و عربستان
سید افقهی با اشاره به اینکه اتاق جنگ مشترکی بین آمریکا، اسرائیل و عربستان شکل گرفته است، ابراز داشت: عربستان وظیفه تأمین اقتصادی، آمریکا وظیفه طراحی نقشه و مدیریت و اسرائیل هم وظیفه آموزش نیروها را برعهده دارد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه، جمهوری اسلامی ایران، سوریه، حزب الله لبنان و سازمان های جهادی فلسطین را به عنوان کشورها و گروه های در حال مخاصمه با آمریکا برشمرد.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت گفت: آمریکا یک مجموعه شامل ۳۵ پایگاه نظامی در منطقه ایجاد کرده که به عنوان مثال شامل ناوگان پنجم دریایی در بحرین، اشغال یک چهارم خاک قطر، ۳ پایگاه نظامی و ۷ پایگاه تاکتیکی در عربستان، احداث بزرگ ترین سفارت آمریکا در جهان در عراق و ۲ پایگاه امنیتی، تاکتیکی در یمن و اردن است.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی به همراه هم پیمانان منطقه ای خود در بعد جنگ نرم و جنگ رسانه ای هم مشغول است، یادآور شد: علمای درباری و مفتی های وهابی، آیات قرآن کریم و روایات پبامبر (ص) را به نفع آمریکا تفسیر می کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: حرکت های انتحاری و بمب گذاری و قتل عام شیعیان در کشورهایی همچون پاکستان و عراق بر اثر تبلیغات سوء این شبکه های ماهواره ای و فتاوای علمای وهابی است.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت با اشاره به اینکه استکبار جهانی در سالیان گذشته سه فرقه ضاله قادیانی در هند، بابیت و بهائیت در ایران و وهابیت را در عربستان ایجاد کرده بود، افزود:در حال حاضر فرقه وهابیت با قدرت تمام و به مدد دلارهای نفتی در حال فعالیت و تبلیغ است.

سید افقهی بیان داشت: استکبار جهانی این طور مطرح می کند که ایران به دنبال شیعی کردن منطقه و تحقق طرح “هلال شیعی” است، درحالی که جمهوری اسلامی ایران هر ساله هفته وحدت را با شکوه تمام برگزار کرده و اهل سنت ساکن در کردستان، ترکمن صحرا و سیستان و بلوچستان را ارج می نهد.

ایران به دنبال تحقق «هلال مقاومت» است
این کارشناس مسائل خاورمیانه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال تحقق «هلال مقاومت» در منطقه از کشورهای فلسطین و لبنان و سوریه گرفته تا عراق است.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت گفت: آمریکا و اسرائیل پس از شکست مفتضحانه در جنگ های ۳۳ و ۲۲ روزه علیه حزب الله لبنان و سازمان های جهادی فلسطین و شکل گیری بیداری اسلامی در منطقه، ایجاد بحران در سوریه را با مشارکت عربستان و کشورهای عضو ناتو و برخی دیگر از کشورهای منطقه کلید زدند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سوریه عرصه تاخت و تاز گروه های جگرخوار شده است، ابراز داشت: گروه های تکفیری و سلفی با بی رحمی تمام به قتل عام مردم سوریه پرداخته و با وحشیانه ترین رفتارها نسبت به انسان خواری و جگرخواری اقدام می کنند.

اعزام جوانان تکفیری از ۳۳ کشور جهان به سوریه
سید افقهی با اشاره به اینکه سوریه عقبه و حلقه طلایی مقاومت است، یادآور شد: هم اکنون با فتاوای مفتی های وهابی، جوانان از ۳۳ کشور دنیا همچون عربستان، پاکستان، افغانستان و چچن به سوریه اعزام شده و به قتل عام شیعیان، مسیحیان و حتی اهل سنت می پردازند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که راه حل بحران سوریه امنیتی، نظامی نبوده و باید از طریق گفت و گو حل شود.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت گفت: متحدین سوریه که تاکنون اجازه حمله آمریکا به این کشور و سقوط بشار اسد را نداده اند، کشورهای ایران، روسیه، چین، برزیل، هند، آفریقای جنوبی و حزب الله لبنان و سازمان های جهادی فلسطین هستند.

بحران سوریه، تسویه حساب استکبار جهانی با ایران است
وی تأکید کرد: به اذعان مقامات عربستانی، جنگ و بحران سوریه، تسویه حساب استکبار جهانی با ایران است، گفت: سوریه خاکریز جنگ ایران با استکبار جهانی است که اگر از دست برود، منافع ایران در منطقه و جهان، به طور کامل به خطر می افتد.

سید افقهی یادآور شد: روسیه هم به دلیل منافع خود از جمله تسلط بر ذخایر عظیم انرژی کشف شده در منطقه که ۲ برابر ذخایر انرژی خلیج فارس است، ترس ورود رادیکالیسم اسلامی آدمخوار به کشور خود و به خطر نیفتادن خط لوله انتقال ۵۰ درصدی گاز به اروپا از سوریه حمایت می کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه جنگ در سوریه جنگ بین جریان مقاومت و استکبار جهانی است، یادآور شد: استکبار جهانی درصدد بود تا در مدت ۶ ماه رژیم سوریه را سرنگون کند، ولی درحال حاضر بحران سوریه وارد سومین سال خود شده است.

این پژوهشگر حوزه جنگ نرم و مهدویت تصریح کرد: ایران در بحث هسته ای با ۵ کشور عضو دائم شورای امنیت و خانم اشتون به عنوان نماینده ۲۷ کشور اروپایی رو به رو و در حال مذاکره است.

سید افقهی با اشاره به اینکه در اوج مذاکرات هسته ای با کشورهای ۱+ ۵ هستیم، بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها هشدار داده اند که ما نمی توانیم به طور کامل به آمریکا خوشبین باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد