صفحه اصلی » سیاسی » انقلاب دارای آرمان و اصول است و مسئوولان باید آن ها را بدانند

امام جمعه موقت چادگان؛

انقلاب دارای آرمان و اصول است و مسئوولان باید آن ها را بدانند

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: در سال 1357 مردم به پشتوانه اسلام قیام کردند و خواستند که دشمن در صحنه نماند که نتیجه می گیریم انقلاب دارای آرمان و اصول است و مسئوولان باید آن ها را بدانند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، امام جمعه موقت چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: خانه مومن باید نورانی شود و وقتی که این گونه شد فرزندان آن خانواده به بهترین حالت، رشد خواهند کرد.

حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی افزود: با تلاوت قرآن دل های ما آبیاری می شوند و چه بسا باید پدر و مادرها از این نکات به خوبی استفاده ببرند که خیر دنیا و آخرت در خواندن قرآن است.

وی تصریح کرد: این نورها خیلی از مشکلات را از بین می برد و سختی ها را آسان می کند پس باید آماده کردن فضای معنوی برای فرزندان در اولویت زندگیمان باشد.

حجت السلام ابراهیمی، استغفار کردن را یکی از علت های نورانی شدن دل ها دانست و گفت: برای صاف و زلال شدن دل و پاک شدن کدری قلب استغفار را به دفعات انجام دهیم و هیچ گاه نگوییم ما که آدم خوب و اهل مسجد هستیم و استغفار را از یاد ببریم.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان، دوازدهم بهمن ماه سال 57 و بازگشت امام خمینی(ره) را اتفاق بسیار مهمی در تاریخ دانست و افزود: یوم ا… دهه فجر و به خصوص دوازدهم بهمن سال 57، اتفاق مهمی برای ریشه دار شدن انقلاب اسلامی است که باید به ریز این نکات توجه کرد.

وی تصریح کرد: باید از توطئه های دشمن غافل نبود و نقشه های باطل آن ها را خنثی کنیم؛ در زمان انقلاب زندان و تبعید از ابزاری بود که دشمن استفاده می کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی به نهضت های بعد از امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: توابین، سربداران، تنباکو، ملی شدن صنعت نفت ، همه این ها نمونه هایی از تاریخ هستند.

وی با بیان این که امام خمینی(ره) در ۱۷ آبان دستور تشکیل دولت موقت را صادر کردند بیان کرد: امام بزرگوار، رهبری سیاسی و مذهبی را بر عهده گرفتند و از سقوط جلوگیری کردند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد:در آن زمان مردم به پشتوانه اسلام قیام کردند و خواستند که دشمن در صحنه نماند و نتیجه می گیریم که انقلاب دارای آرمان و اصول است و مسئوولان باید آن ها را بدانند.

امام جمعه موقت چادگان به روز فناوری فضایی اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در چندین سال گذشته در این زمینه پیشرفت می کرد که متأسفانه در این دو سال عقب ماندیم که به امید پیشرفت روز افزون در زمینه خواهیم ماند.

انتهای پیام/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد