صاحب نیوز

139511110936548669839964

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

هامون، نامزد نهایی حزب سوسیالیست

حزب سوسیالیست فرانسه سرانجام بنویت هامون را به عنوان نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انتخاب کرد.

کدخبر: 623339
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ @ ۱۰:۵۷


به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز،نتایج دور دوم رای گیری برای انتخاب نامزد نهایی حزب سوسیالیست فرانسه نشان می دهد که بنویت هامون توانسته است با احراز 58.65 درصد آرا بر مانوئل والس نخست وزیر سابق این کشور غلبه کند و نامزد حزب سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

والس ضمن قبول شکست در این رای گیری، تاکید کرد که بنویت هامون به طور قاطع به پیروزی رسیده است و او نامزد نهایی خانواده سیاسی ما خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قرار است در ماه های آوریل و می برگزار شود. بر اساس آمارهای اعلام شده بیش از 1.3 میلیون نفر در دور دوم انتخابات حزب سوسیالیست فرانسه شرکت کرده اند.

هامون غالبا با جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا مقایسه می شود ولی بعید به نظر می رسد که بتواند پس از 5 سال عملکرد ناموفق حزب سوسیالیست، در انتخابات ریاست جمهوری در رقابت با سایر نامزدها به پیروزی و موفقیت چندان زیادی دست یابد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که هامون از حمایت کافی برای راهیابی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برخوردار نیست و احتمالا در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری که در آوریل برگزار خواهد شد، در رتبه پنجم قرار خواهند گرفت.

گرچه شانس پیروزی نامزد حزب سوسیالیست بسیار پایین است ولی نامزد نهایی این حزب می تواند در تعیین سرنوشت سایر نامزدها نقش مهمی را داشته باشد.

با پیروزی هامون در انتخابات، شانس امانوئل ماکرون نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه افزایش خواهد یافت.  منابع آگاه حزب سوسیالیست فرانسه اعلام کرده اند که پیروزی هامون موجب خواهد شد تا نمایندگان میانه روتر این حزب به سوی ماکرون متمایل شوند.

انتهای پیام/ تسنیم/ الف