صفحه اصلی » مقاومت » گذرنامه اش را که دیدم فهمیدم خبری در راه است

یک دقیقه یا شهداء:

گذرنامه اش را که دیدم فهمیدم خبری در راه است

از همان روزها نگاهش به شهادت جور دیگری بود و عزمش برای دفاع جدی.وقتی ساکش را بستم دیدم کتاب‌های دیدبانی‌اش را برداشته و دائم به من می‌گفت دعا کن سربلند برگردم

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، شهید مدافع حرم «سید سجاد حسینی» از استان اصفهان که برای دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) راهی سوریه شد و در آبان ماه سال 1394 در درگیری با تروریست‌های تکفیری به شهادت که آرزوی دیرینه‌اش بود رسید.

وی فرزند یکی از جانبازان دفاع مقدس بود و در خانواده‌ای ایثارگر رشد کرد. او در زندگی با سعیده سادات حسینی فرزند شهید سید باقر حسینی ازدواج می‌کند و همراهی و همسری این دو باعث می‌شود خانواده‌ای دوستدار و مدافع اسلام ناب محمدی تشکیل بدهند. چنانکه وقتی موسوم دفاع از حریم اهل‌بیت از راه می‌رسد، سید سجاد درنگ نمی‌کند و راهی می‌شود.

از این شهید والامقام یک فرزند پنج ساله بنام «محمدپارسا» به یادگار مانده است.

  روایت سعیده سادات حسینی از نوع نگاه همسرش به شهادت

از همان روزها نگاهش به شهادت جور دیگری بود و عزمش برای دفاع جدی.

به من نگفته بود که قرار است به سوریه برود و خودش در تکاپوی رفتن بود. اصلاً در فکرم رفتن سید سجاد به سوریه را مرور نمی‌کردم که بخواهم در موردش با او صحبت کنم.

ولی او شش ماه بود درخواست رفتن را داده بود و شاید حس می‌کرد که دیدار آخرمان در این دنیا شب اعزامش است زیرا سه بار در حین رفتن می‌خواست چیزی را به من بگوید و نگفت.

وقتی ساکش را بستم دیدم کتاب‌های دیدبانی‌اش را برداشته و دائم به من می‌گفت دعا کن سربلند برگردم و در مأموریت خود، اندک اشتباهی نداشته باشم.

از سر شب، در سررسید مطالبی می‌نوشت و اجازه نمی‌داد بخوانم تا اینکه با دیدن گذرنامه‌اش فهمیدم این بارمأموریتش سوریه است و دست‌نوشته‌های امشبش وصیت‌نامه سید.

بغض گلویم را گرفته بود و نمی‌توانستم صحبتی داشته باشم، دم در که رفت سه مرتبه او را از زیر قرآن رد کردم تا همسرم به‌سلامت از مأموریتش نزدمان آید.

تقدیر جور دیگر رقم زد.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد