صفحه اصلی » اقتصادی » ایران هجدهمین اقتصاد جهان/ تا سرمایه‌های ثبت شده فرصت اجرایی پیدا کنند زمان می برد

نوبخت در اصفهان:

ایران هجدهمین اقتصاد جهان/ تا سرمایه‌های ثبت شده فرصت اجرایی پیدا کنند زمان می برد

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه گفت: ایران در مقایسه با استرالیا، هلند و امارات از نظر قدرت و حجم اقتصادی به مراتب بالاتر است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد باقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح دو هزار و ۴۰۶ پروژه در مرکز تلفن استقلال اصفهان، اظهار کرد: افتتاح دو هزار و ۴۰۶ پروژه در مخابرات اصفهان بستر ساز دولت الکترونیک است که از این طریق این استان از دو امکان ویژه به صورت همزمان در سطح کشور برخوردار می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش نخست اتصال فیبر نوری به منازل در گذشته با حضور دکتر ظریف در استان اصفهان انجام شد، افزود: امروز این اتفاق در کنار استفاده از دانش و فناوری های روزآمد ۴G برای موبایل ها نیز همراه شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: در عرصه مدیریت، مدیرانی که از جغرافیای متمایز اصفهان بودند بسیار مدیران زیرک و فهیم و کارآمد هستند.

نوبخت با اشاره به اینکه آنچه که در این عرصه از جهت برخورداری از دانش و فناوری های روز امروز بیان شد خوشبختانه در عرصه‌های مختلف باید سرپنجه تدبیر اصفهانی‌ها بدانیم، که در حال حاضر برای کل کشور مفید است، تصریح کرد: در فاصله دی ماه سال گذشته تا دی ماه سالجاری بر اساس آمار رسمی ۱۱.۵ میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری که برخی از آنها فرصت انتقال دانش و فناوری های روز را به همراه داشت در کشور صورت گرفت.

وی تصریح کرد: البته تا این سرمایه‌های ثبت شده فرصت اجرایی پیدا کنند زمان می برد.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دولت بعداز دوران رخوت و رکود طی سال های تحریم در دو عرصه در حال بازسازی است، ادامه داد: نخستین عرصه حرکت در مسیر بخش غیر دولتی است که طرح های عمرانی راکد و نیمه راکد با حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان در حال فعال شدن است.

نوبخت خاطرنشان کرد: لازم است استاندار اصفهان نیز گزارش دهند که طی سالجاری چه تعداد از واحدهای تولیدی نیمه فعال بخش خصوصی توانستند از تسهیلات بانکی استفاده کنند و فعالتر شوند.

وی با بیان اینکه دومین عرصه‌ای که دولت وارد آن شد این است که حدود ۳۷ هزار میلیارد تومان جهت افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی دولتی استفاده کنیم، اضافه کرد: برآیند این دو مولفه رشد اقتصادی است که در شش ماهه نخست سالجاری ۶.۵ درصد با نفت و ۴.۵ درصد بدون نفت این رشد اقتصادی حاصل شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه با استمرار پرداخت یارانه توانستیم طرح تحول نظام سلامت را انجام دهیم، گفت: هم چنین توانستیم طرح های عمرانی را پیش ببریم و طبق گزارش بانک جهانی در منطقه با ثبات ترین اقتصاد از آن ایران است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه نکته قابل توجه این است که سه روز قبل صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد ایران در بین کشورهای جهان هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است، افزود: ایران از کشورهای استرالیا، هلند و امارات از نظر قدرت و حجم اقتصادی به مراتب رتبه بهتری دارد.

نوبخت گفت: زمینه برای بروز این اقدامات مطلوب از بستری فراهم شد که ۳۸ سال پیش در کشور با پیروزی انقلاب فراهم شده است.

انتهای پیام/ ایران اکونومیست/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!