صفحه اصلی » اقتصادی » 70 شهر استان به 4G متصل شدند/ فیبرنوری مبنای توسعه شبکه در اصفهان است

مدیرکل مخابرات اصفهان خبر داد:

70 شهر استان به 4G متصل شدند/ فیبرنوری مبنای توسعه شبکه در اصفهان است

کشایی بابیان اینکه تمام 108 شهر استان اصفهان تحت پوشش شبکه نسل سوم هستند، گفت: با بهره‌برداری از ابر پروژه‌های مخابرات استان در ایام دهه فجر در حال حاضر 70 شهر از شهرهای استان تحت پوشش شبکه نسل چهار قرارگرفته‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیرکل مخابرات استان اصفهان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر بیش از دو هزار و 406 طرح مخابراتی در استان اصفهان بااعتباری بالغ‌بر چهار هزار و 900 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
حسین کشایی بابیان اینکه اهالی رسانه در اطلاع‌رسانی عملکرد دستگاه‌ها و امیدبخشی در جامعه نقش مؤثری دارند، گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد پیشرفت‌های شگرف در نظام جمهوری اسلامی هستیم.
وی با بیان اینکه همواره در تلاش بوده‌ایم تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم، تأکید کرد: در طول تاریخ مخابرات استان برای اولین بار از اصطلاح ابر پروژه استفاده کرده‌ایم.
مدیرکل مخابرات استان اصفهان با اشاره به افتتاح پروژه‌ها گفت: تجهیز و توسعه پروژه‌های استفاده از کافو های سیمی، 167 پروژه برای توسعه پهنای باند بین مراکز مخابراتی و شهرهای استان، افزایش تغذیه نیرو و منابع سایت‌ها، توسعه مراکز فیبر نوری، تقویت و توسعه شبکه کابل، اجرای دکل‌های تلفن همراه، احداث ساختمان جدید برخی از پروژه‌ای انجام‌شده در ایام‌الله دهه مبارک فجر است.
کشایی توسعه و بهسازی شبکه تلفن همراه را یکی از ابر پروژه‌های اجرایی در استان، خاطرنشان کرد: اولین موبایل اصفهان سال 1373 به صدا درآمد و از آن روز تا نیمه اول سال 1395 متناسب با توسعه تعداد مشترکین امکانات مخابرات نیز اضافه شد، دو هزار و 500 سایت به بهره‌برداری رسیده است.
وی بابیان اینکه تجهیزات مختلف با برندهای متفاوت در اصفهان استفاده‌شده بود، تصریح کرد: تجهیزات و نسل‌ها متفاوت در مکان‌های مختلف منجر به ایجاد ایراداتی در کیفیت خدمات به مشترکین شده بود.

همه تجهیزات قدیمی مخابراتی بروزرسانی شد
مدیرکل مخابرات استان اصفهان تأکید بر اینکه همه تجهیزات قدیمی تعویض و امروز به‌روزرسانی شده است، گفت: جدای از اعتبارات موضوع اجرای آن بسیار عظیم بود که همزمان با بروز رسانی سخت‌افزاری خللی در ارائه خدمات به مشتریان به وجود نیاید.
کشایی بابیان اینکه این روند از اول آذرماه امسال آغازشده است، گفت: امیدواریم تا پایان بهمن‌ماه این موضوع به‌طور کامل محقق شود، ضمن اینکه هزینه 700 میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته‌شده است که در صورت تأخیر تا پایان سال تکمیل خواهد شد…
وی بابیان اینکه تمام 108 شهر استان اصفهان تحت پوشش شبکه نسل سوم هستند، گفت: 70 شهر از شهرهای استان در پوشش نسل چهارم قرار می‌گیرد درصورتی‌که قبل از انجام ابر پروژه به‌روزرسانی سایت‌ها تنها چهار شهر به اینترنت نسل 4 متصل بودند.
مدیرکل مخابرات استان اصفهان با اشاره به اهمیت پهنای باند، اظهار کرد: تجهیزات استفاده‌شده قابلیت بهر برداری از سرعت بالاتر از نسل چهارم رادارند، امروز با اجرای این ابر پروژه پهنای باند تا 70 گیگابایت افزایش پیدا خواهد کرد.
کشایی بابیان اینکه بیش از 65 سایت جدید به شبکه افزوده خواهد شد، گفت: بیش از سه هزار و 200 کیلومتر جاده اصلی و یک هزار و 800 کیلومتر جاده فرعی را تحت پوشش قرار خواهد داد که 40 درصد از جاده استان تحت پوشش نسل سوم قرار خواهد گرفت.
وی با اظهار اینکه به‌واسطه اجرای پروژه اخیر دو رکورد در مخابرات استان در سطح کشور انجام‌شده است، گفت: جایگزینی و نوسازی کل شبکه که در استان در یک روز 65 سایت را به‌طور کامل اجرایی را انجام داده‌شده است، سوآپ کردن 704 سایت در یک ماه رکورد دوم است که در خاورمیانه نیز یک کار شاخص است.
مدیرکل مخابرات استان اصفهان با اشاره به اجرای فاز دوم FTTH (اتصال فیبر نوری تا منازل و مشاغل) که دیگر ابر پروژه اجرایی شده توسط مخابرات استان است، خاطرنشان کرد: فاز اول این موضوع با حضور وزیر ارتباطات در شهریورماه به بهره‌برداری رسیده بود و در ایام دهه فجر فاز دوم آن به بهره‌برداری رسید.
کشایی بابیان اینکه توسعه پهن باند هدف‌گذاری بزرگ همه اپراتورها است، گفت: افزایش پهنای باند در بخش ثابت به نفع کاربران خواهد بود.
وی بابیان اینکه سیم مسی محدودیت سرعت را برای مشتریان را به همراه داشته بود، تأکید کرد: فنّاوری فیبر نوری بر محدودیت‌ها فائق خواهد آمد و تا سالیان سال می‌توان از بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات بهره‌برداری کرد.
مدیرکل مخابرات استان اصفهان با بیان اینکه ضریب نفوذ همراه اول در استان اصفهان در حد 90 درصد است، اظهار کرد: گام بعدی در صنعت ارتباطات و شبکه اتصال اشیاء و گام بعدی اتصال همه‌چیز به شبکه است.

کشایی گفت: از ابتدای سال جاری مبنای کار توسعه در مخابرات استان توسعه شبکه‌ها بر مینای فیبر نوری گذاشته‌شده است.
وی اظهار کرد: بالغ‌بر 70 مجتمع در شهر اصفهان متصل یا در حال اجرای اتصال به شبکه فیبر نوری هستند که اصفهان را به عنوانی استان پیشتاز در این خصوص در سطح کشور مطرح کرده است.
مدیرکل مخابرات استان اصفهان هدف گذاری مخابرات استان را در آینده رساندن پهنای باند به مرز یک هزار مگابیت بر ثانیه عنوان کرد.
انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد