صفحه اصلی » بین الملل » احتمال وقوع «بزرگ‌ترین سرقت اطلاعات محرمانه در آمریکا»

عضو سابق «آژانس امنیت ملی آمریکا» تحت تعقیب قرار گرفت

احتمال وقوع «بزرگ‌ترین سرقت اطلاعات محرمانه در آمریکا»

دادگاه فدرال آمریکا یک عضو سابق آژانس امنیت ملی (NSA) را به اتهام جمع‌آوری و سرقت 20 ساله اطلاعات محرمانه دولت، تحت تعقیب قضایی قرار داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ «هارولد توماس مارتین» (52 ساله) عضو سابق آژانس امنیت ملی (NSA) به اتهام تلاش عامدانه برای جمع‌آوری اطلاعات محرمانه، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

هیأت ژوری دادگاه فدرال مریلند آمریکا روز چهارشنبه (دیروز) این مرد 52 ساله را تحت تعقیب قرار داده است و اگر اتهام او به تأیید نهایی برسد، احتمال حبس طولانی مدت برای او را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش رویترز، مقامات آمریکایی می‌گویند که این پرونده شاید «بزرگترین سرقت اطلاعات محرمانه دولت در تاریخ» باشد.

در متن اتهامی علیه «مارتین» که بیش از 20 سال در آژانس امنیت ملی آمریکا سابقه خدمت و کار دارد، آمده است که او حدود 20 سال اطلاعات محرمانه دولت در مسائل دفاعی را سرقت کرده است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، عضو پیشین آژانس امنیت ملی با 20 مورد اتهامی مواجه است که هر کدام از آنها در صورت اثبات نهایی آن، با حدود 10 سال حبس مواجه خواهد شد.

دادستان فدرال مریلند گفته است که «هارولد مارتین به صورت وقیحانه برای دو دهه اعتماد عمومی که دولت به او کرد، دولت سوء استفاده کرد».

گفته شده که مارتین اسنادی را از مرکز فرماندهی سایبری، سیا و دفتر شناسایی ملی آمریکا، سرقت کرده است.

برخی مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود به «واشنگتن پست» گفته‌اند، مارتین 75 درصد ابزارهای هکری متعلق به آژانس امنیت ملی را سرقت کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که دادگاه بررسی اتهامات مارتین سه شنبه هفته آینده برگزار شود.

تعقیب قضایی این عضو پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا در حالی صورت گرفته که پیش از این ماجرای «ادوارد اسنودن» عضو پیشین این آژانس جنجال زیادی به پا کرده است؛ کسی که پس از انتشار اسنادی درباره رسوایی جاسوسی گسترده این نهاد، در نهایت به روسیه متواری و در آنجا ساکن شده است.

انتهای پیام/فارس/ث

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد