صاحب نیوز

Untitled-1

در مراسم گردهمایی رزمندگان و ایثارگران برخوار مطرح شد:

همه در مسائل فرهنگی و ارزشی صاحب نظر شده اند/ شیعه اهل عقب نشینی نیست

هیئت رزمندگان باید به نسل امروزمان بفهماند که شهدا حسین گونه جنگیدند و شهید شدند.

کدخبر: 631182
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ @ ۱۰:۱۱


به گزارش صاحب نیوز به نقل از چشم برخوار، امام جمعه دولت آباد در مراسم گردهمایی رزمندگان و ایثارگران شهرستان برخوار که شامگاه پنجشنبه، در تالار شهرداری دولت آباد برگزار شد، گفت: رزمندگان دفاع مقدس در جنگ تحمیلی به تجربه دریافتند که کار جمعی و تشکیلاتی و روحیه ی جهادی و انقلابی در پیروزی ها نقش مهمی دارد.

حجت الاسلام سیدحسین محمودآبادی ضمن اشاره به وجود برخی اختلاف نظرها و عدم تعامل و همکاری های لازم در بین نیروهای ارزشی اظهار کرد: امروزه در مسائل فرهنگی و ارزشی همه صاحب نظر شده اند و مشکل اصلی آن است که دور هم جمع نمی شوند و با یکدیگر تعامل سازنده و واحدی ندارند.

مسئول قرارگاه فرهنگی شهرستان برخوار کار فرهنگی را اقدامی خزنده، آرام و پیوسته دانست و افزود: هیئت رزمندگان اسلام باید از ظرفیت های بسیار خوب شهرستان استفاده کند و با یک برنامه ریزی فرهنگی مداوم و پیوسته حرکت کند تا اثربخشی خود را در جامعه افزایش دهد.

محمودآبادی تشکیل هیئت رزمندگان اسلام را به عنوان یک خاکریز مهم فرهنگی در شهرستان برشمرد و ادامه داد: همانطور که در جبهه های جنگ سخت و نظامی نیاز به خاکریز داشتیم، هم اکنون نیز در جامعه و در جنگ نرم دشمن نیاز به خاکریزهای مهم فرهنگی داریم که بتواند توطئه ها و برنامه های دشمن را در سطح جامعه خنثی کند.

وی اظهار کرد: تقارن اولین برنامه هیئت رزمندگان با سی و هشتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام شهادت حضرت زهرا (س) بیانگر این موضوع است که ما دست بیعت به حضرت زهرا (س) داده ایم و آمادگی خود را برای ترویج احکام و معارف اسلامی اعلام می داریم.

یک راوی دفاع مقدس در ادامه گفت: بخش زیادی از پیش قراول های دفاع مقدس اهل شهرستان برخوار هستند؛ همانطور که اولین شهید دفاع مقدس؛ شهید داوری اهل شهرستان برخوار و شهر دولت آباد است.

سردار محمد احمدیان افزود: پیش قراول های معرکه سخت جنگ یعنی مجموعه مهندسی رزمی جنگ، مؤسسین و به طور کلی مؤسس مهندس رزمی کل سپاه برخواری هستند و اولین فرمانده گردان تکاوران دریایی یونس شهید قربانی نیز از شهر سین برخوار است.

وی در خصوص راه اندازی هیئت رزمندگان اسلام در سال جاری در برخوار عنوان کرد: راه اندازی هیئت رزمندگان اتفاق بسیار خوبی است اما باید این نکته را مدنظر قرار داشت که هدف این هیئت تنها پرورش افراد سینه زن نیست و وظایف به مراتب مهم تری دارد، این هیئت قرار است بگوید رزمندگان در جنگ تحمیلی چه کردند، قرار است بگوید آن ها کم دین خدا نگذاشتند و رسالت اصلی این هیئت انتقال این فرهنگ و مفاهیم است.

احمدیان تاکید کرد: هیئت رزمندگان باید به نسل امروز بفهماند که شهدا حسین گونه جنگیدند و شهید شدند؛ بفهماند هیئتی که نام شهید در آن نباشد هیئت نیست و ارزشی ندارد، بفهماند شهدا هستند که این هیئت برپا است.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: هیئت رزمندگان باید این را انتقال بدهد که چه کشتیم چه کشته شویم پیروزیم و حرف ما این است که آن هایی که الان به فکر آب و نان ما هستند به فکر دین ما باشند، هیئت رزمندگان اسلام باید این بیرق را علم کند که ما هر چه داریم از خون شهدا است.

این روایتگر جنگ هشت ساله خاطرنشان کرد: یکی از شهدای مدافع حرم در شرایط سخت جنگ در سوریه گفته بود ما محال است عقب نشینی کنیم و ما نیز می گوییم همه بدانند ملت شیعه اهل عقب نشینی نیست، در مقابل آمریکا کوتاه نمی آییم و این ادعای خود را با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن اثبات می کنیم.

مدیر هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه هر چه می گذرد ما بیشتر نقش شهدا و رزمندگان را در همه ابعاد متوجه می شویم، خاطرنشان کرد: وجود تعداد زیادی شهید از خطه برخوار، نقش بی بدیل مردم برخوار در دوران دفاع مقدس را نشان می دهد، شهرستانی که ام القرای استان اصفهان است.

نادرالاصلی افزود: فلسفه هیئت رزمندگان اسلام صرفا عزاداری نیست و چشم انداز هیئت رزمندگان اسلام همان چشم اندازی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ما تبیین کرده اند و ایشان فرموده اند: امروز نوبت مقابله با نفوذ فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: روزانه دو و نیم میلیارد کلمه دشمن برای ملت ایران فعالیت فرهنگی انجام می دهد یعنی روزانه دو و نیم میلیارد ترکش بر بدنه فرهنگ ملت ایران می خورد اما این در حالی است که مفاخر و مشاهیر زیادی از دل همین ملت برخاسته است؛ همانطور که 42 درصد مدیران ناسا، 14 درصد پزشکان آمریکایی و 17 درصد برنامه نویسان آمریکایی از کشور ایران هستند.

نادرالاصلی گفت: برای چشم انداز هیئت رزمندگان اسلام از لحاظ کمی و کیفی تعداد 30 مؤلفه با توجه به ابعاد نفوذ از دیدگاه رهبر معظم انقلاب شامل نفوذ فرهنگی، منطقه ای، سیاسی، اقتصادی و نفوذ امنیتی و 25 برنامه در قالب اهداف عملیاتی در نظر گرفته شده است.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: امید است با کمک همه مردم و مسئولان، مکان ثابتی برای هیئت رزمندگان اسلام شهرستان برخوار تملک شود.

 

انتهای پیام/ الف