صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » امتحانات پیام نور اصفهان هم الکترونیکی شد

امتحانات پیام نور اصفهان هم الکترونیکی شد

رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان از برگزاری آزمون‌های الکترونیکی این دانشگاه در 44 واحد و مرکز سطح استان در ترم تحصیلی کنونی خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز محمد فضیلتی، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آزمون‌های پایان ترم دانشجویان پیام نور استان اصفهان از 31 اردیبهشت ماه به صورت سراسری در کل کشور آغاز شده است، اظهار داشت: در راستای کاهش هزینه های مصرف کاغذ آزمون ها به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در ترم گذشته آزمون‌ها تنها 4 مرکز از استان اصفهان به صورت الکترونیکی برگزار شد، افزود: در این ترم در 44 واحد و مرکز سطح استان آزمون الکترونیکی برای رشته هایی که زیر 20 دانشجو داشته باشد برگزار و در ترم های آینده این موضوع به صورت فراگیر تر برگزار خواهد شد.

وی یادآورشد: پایلوت آزمون‌های الکترونیک پایان ترم دانشگاه‌های پیام نور کشور 31 اردیبهشت در مرکز اردستان اجرا شد.

فضیلتی در خصوص امنیت امتحانات نیز گفت: امکان تقلب در آزمون‌های الکترونیک به سبب تفاوت در سوالات و گزینه‌ها وجود نداشته و دانشجو پس از اتمام آزمون نتیجه آزمون خود را مشاهده می‌کند.

راه‌اندازی کتابخانه الکترونیک در دانشگاه پیام نور اصفهان

رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان نیز از راه اندازی کتابخانه الکترونیک در دانشگاه پیام نور استان خبرداد و گفت: این اقدام نیز در راستای اهداف سازمان پیام نور کشور و در جهت کاهش هزینه‌ها صورت گرفته که بیش از 100 هزار جلد کتاب به صورت الکترونیک به اساتید و دانشجویان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این کتابخانه خرید میلیاردی کتاب و راه‌اندازی کتابخانه‌ها کاهش یافته و بهره‌وری و سرعت در استفاده نیز افزایش داشته که بستر آسان و قابل درسترسی به کتب برای دانشجویان و اساتید را فراهم ساخته است.

وی همچنین استفاده از نرم افزار وب برای دسترسی آسان به کتابخانه‌ها و کتب برای دانشجویان خبرداد و بیان کرد: این نرم افزار مکمل کتابخانه‌های دیجیتال است.

23 رشته مجازی در مقطع کارشناسی ارشد استان اصفهان

فضیلتی با بیان اینکه 37 رشته کارشناسی ارشد و شش رشته در مقطع دکتری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان دانشجو می پذیرد، خاطرنشان کرد: 23 رشته مجازی در رشته کارشناسی ارشد در استان اصفهان وجود دارد که فرصت را برای تحصیل آسان در رشته های کارشناسی ارشد و کاهش هزینه های فرصت و هزینه های تحصیل و همچنین مدیریت هزینه فراهم نمود ه است.

وی ادامه داد: سهم رشته های علوم انسانی در دانشگاه های پیام نور نسبت به رشته‌های مهندسی در راستای بازار کار کاهش یافته و توجه خاصی به رشته‌های فنی و مهندسی شده است.

وی همچنین در خصوص تولید محتوا درسی کتب دانشگاه پیام نور نیز گفت: محتوای دروس بر اساس نیاز و مطالب جدید با همکاری اساتید دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه ها در حال انجام است.

فضیلتی با بیان اینکه توجه ویژه ای و حرکت‌های پویایی در راستای تحقق حماسه اقتصادی در پیام نور استان صورت گرفته است، تصریح کرد: کاهش هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های علمی برای تحقق این موضوع همانند برگزاری جلسات از طریق ویدئوکنفرانس، کاهش مراجعات حضوری و مواردی از این قبیل صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 − یک =