صفحه اصلی » اجتماعی » حمله سگ مهاجم به مردم روستا و کارشناس شبکه بهداشت تیران و کرون/ از رها کردن سگ در روستاها خودداری کنید+ عکس

مدیر شبکه بهداشت و درمان منطقه خبر داد؛

حمله سگ مهاجم به مردم روستا و کارشناس شبکه بهداشت تیران و کرون/ از رها کردن سگ در روستاها خودداری کنید+ عکس

اویسی گفت: برای حفظ سلامت خود و امنیت خاطر کودکان، زنان و سالمندان از رها کردن سگ های صاحب دار در سطح روستاها خودداری کنید چرا که علاوه بر صدمات بهداشتی و جسمانی، منجر به صرف هزینه های درمانی بالا و خروج ارز از کشور خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛  مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون در گفتگو با سفیر تیران و کرون با اشاره به حمله یک قلاده سگ در یکی از روستاهای شهرستان به مردم، اظهار کرد: خانمی ۷۰ ساله در این حمله به شدت مجروح شده که اقدامات لازم برای درمان و پیشگیری از هاری توسط شبکه بهداشت و درمان انجام شد.

جمشید اویسی گفت: تیم واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان پس از این حادثه به منظور بررسی وضعیت حیوان مهاجم از نظر بیماری و امکان حمله مجدد به اهالی به روستای مورد نظر اعزام شدند که کارشناس مبارزه با بیماری ها و دهیار روستا مجدد مورد حمله یک قلاده سگ قرار گرفتند.

وی با اشاره به جراحت ناحیه دست، صورت و پای این مسئولان، یادآور شد: اقدامات درمانی جهت بهبود حال این عزیزان زحمت کش سریعا صورت گرفت و شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی، دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی فعالیت لازم را برای جلوگیری از اتفاق های بعدی انجام دادند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن درخواستی ازمردم روستاها، تصریح کرد: برای حفظ سلامت خود و امنیت خاطر کودکان، زنان و سالمندان از رها کردن سگ های صاحب دار در سطح روستاها خودداری کنید چرا که علاوه بر صدمات بهداشتی و جسمانی، منجر به صرف هزینه های درمانی بالا و خروج ارز از کشور خواهد شد.

اویسی ادامه داد:  اهالی و مردمی که به دلیل شغل و یا علاقه اقدام به نگهداری سگ می کنند، ضمن قلاده دار کردن و واکسیناسیون سگ ها توسط شبکه دامپزشکی، از رها کردن آنها در سطح معابر خودداری کنند.

وی گفت: سگ ها علاوه بر انتقال بیماری هاری که یک بیماری صد درصد کشنده است، سایر بیماریهای مشترک انسان و حیوان را از قبیل کیست هیداتیک سالک و تب مالت را در سطح جامعه گسترش می دهند.

  • عکس شاخص تزیینی است

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد